UP! Mini apžvalga: mažas 3D spausdintuvas su didelėmis galimybėmis

3D spausdinimas seniai nustojo būti tik futuristinių straipsnių žurnaluose apie neįprastas technologijas tema. Trimačių objektų modeliavimas namuose – ne fantastika. Namų 3D spausdintuvų dabar yra daug: nuo savarankiškai besigaminančių replikatorių entuziastams iki spausdintuvų su dviem ar daugiau ekstruderių ir didele spausdinimo sritimi. Tačiau tarp daugelio modelių tikrai išbaigtų aukštos kokybės ir patikimumo produktų (su kurių nustatymais nereikia žaisti 2 valandas) yra vienetai. Šiame straipsnyje kaip tik pakalbėsime apie pastarųjų atstovą – ploną, kompaktišką UP! Mini.3D spausdintuvas

Šis modelis pasirodė 2013 metais, ir nuo to laiko išliko vienas iš kompaktiškiausių 3D spausdintuvų rinkoje. UP! Mini – iš didelės Kinijos korporacijos Tiertime dukterinės įmonės PP3DP produktas, seniai gaminančios pramoninius 3D spausdintuvus. Taip, tai yra Kinijos produktas, bet vienas iš tų, kurių kopijavimą, už nuodėmę nelaiko net amerikiečiai: galime prisiminti įmonės Afinia produktus. Spausdintuvai UP! buvo ir tebėra vieni iš žinomiausių prekinių ženklų 3D spausdinimo pasaulyje ir modelis Mini – vienas ryškiausių ženklo atstovų, ką patvirtina jo daugybę apdovanojimų pasaulyje – pavyzdžiui, autoritetinga žurnalas MAKE apdovanojimas už geriausią spausdintuvą klasėje „imk ir spausdink“.

Pagrindinės charakteristikos

 • Didžiausia spausdinimo apimtis: 120x120x120 mm
 • Spausdinimo raiška: 2mm, 0.25mm, 0.3mm, 0.35mm, 0.4mm
 • Spausdinimo tūris: 1728l
 • Spausdinimo greitis: 10 cm³/val
 • Darbo srities tipas: uždara
 • Naudojamos medžiagos: ABS, ABSm, PLA, Crystal Flex
 • Failo formatas: .STL
 • Jungtis: USB
 • PalaikomosOS: Windows: XP, Vista, 7, 8; Mac OS X
 • Matmenys: 240 x 340x355mm
 • Svoris: 6 kg
 • Kaina: 435 Eurai

Išvaizda

UP! Mini – vienas iš nedaugelio 3D spausdintuvų padarytų uždaroje konstrukcijoje, kas puikiai atsispindi jo išvaizdoje. Prietaisas greičiau gali būti palaikytas blizgiu kavos aparatu ar kažkuo panašiu į tai, o ne į rimtų įrenginių atstovą, spausdinantį trimačius modelius iš plastiko. Visi elementai yra paslėpti po viršutiniu ir priekiniu dangčiais, elektros ir prijungimo prie kompiuterio jungtys dešinėje pusėje. Vienintelis dalykas, kuris yra išorėje – plastiko ritė.UP! Mini

Bet ne reprezentacinė išvaizda pagrindinis uždaro korpuso privalumas. Tai padeda išvengti didelių medžiagos temperatūros svyravimų, neišvengiamų atviruose 3D spausdintuvuose, o taip pat užtikrina greičiausią pasaulyje stalo įkaitinimą. Tai, savo ruožtu, leidžia tolygiau sušildyti spausdinimo plotą ir to dėka pagaminti geresnį modelį su minimaliu broko procentu. Be to, šis funkcija leidžia labai lengvai proceso pabaigoje nuimti nuo lentelės modelį. Verta paminėti patį darbinį paviršių – perforuota platforma su teflonine danga padidina sukibimą ir stabilią modelio padėtį. Ši patentuota naujovė padeda pamiršti apie lipnią juostą, klijus, stiklo paviršius ir kitas gudrybes atimančias daug laiko. Be to, uždaras korpusas užtikrina tylesnį spausdintuvo veikimą, kvapų nebuvimą ir mechaninę įtaiso saugą, kas leidžia jį rekomenduoti švietimo įstaigoms – saugoti vaikus, kai naudojate spausdintuvą nėra būtina.

Kitas ne unikalus, bet pagrindinis UP! Mini bruožas – jo naudojimo paprastumas. Ne tik iš karto yra visa kas reikalinga spausdinimui, jis taip pat nereikalauja rimtos išankstinės konfigūracijos. Reikės tik įstatyti darbo paviršių, įdėti plastiko ritę, sujungti siūlą su ekstruderiu, tada prijungti įrenginį prie kompiuterio, įjunkti ir galite spausdinti. Kartu su spausdintuvu komplekte yra atsarginis stalas ir nustatymo įrankiai – taip, kad užsikimšus jam plastiku ir išsiderinus konfigūravimui problemų nekyla, viskas, ko reikia priežiūrai jau yra dėžutėje.

Darbas

UP! Mini dirba su labiausiai paplitusiais 3D redaktoriais: nuo Autodesk Inventor iki 3DSMax. Norėdami pradėti spausdinti turite padaryti: pasirinkite standartinio formato .STL norimą modelį (galima atsisiųsti iš interneto, galite sukurti sau jau minėtais 3D redaktoriais), pasirinkti papildomas pasirinktis (pvz. sluoksnių storį ir spausdinimo kokybę) ir išsiųsti spausdinti. Iš esmės, vieno jutiklio metodas, nereikalauja kokių specialių žinių. Pjaustymas (Slicing – modelio vertimas į spausdintuvo kodą) yra vykdomas automatiškai. Spausdintuvas pats sušildo platformą ir pradeda spausdinti. UP! Mini visiškai savarankiškas, galite iš karto atjungti jį nuo tinklo pradėjus spausdinti, toliau jis viską padarys pats.3d

UP! Mini darbinis paviršius – 120x120x120mm. labai geras rodiklis tokiam mažyliui. Ir šie skaičiai nereiškia, kad modeliai negali būti didesnio tūrio – juos taip pat galima suskirstyti į dalis, o po to suklijuoti. Minimali spausdinimo raiška – 0,2 mm arba 200 mikronų. Reikia pasakyti, kad dėl labiau tolygaus paviršiaus šildymo, vizualiai UP! Mini modeliai yra palyginami su gaminamais 3D spausdintuvų su didesne skiriamąja geba (pvz. 150 mikronų) ir atvira konstrukcija.

Kaip darbo medžiaga naudojamas ABS plastikas (akrilnitrilo butadieno stireno polimeras) arba PLA (polilaktidas). Tai standartas, bet yra įdomių funkcijų – visų pirma, galite naudoti Crystal Flex ir gumą. PP3DP gamina savo įvairių spalvų plastiką, kuris tinka ne tik UP!3D spausdintuvams. Spausdinti naudojamas adityvus ekstruzijos metodas. Paprasčiau tariant, plastikas yra lydomas ir pilamas sluoksnis po sluoksnio. UP! Mini gali spausdinti minimaliu 10 kubinių centimetrų per valandą griečiu, o ypač paprastais atvejais gali įsibėgėti iki 100 cm per valandą. Tai puikūs rodikliai.

Išvados

Nepaisant savo kompaktiško dydžio ir elegantiškos išvaizdos UP! Mini – labai rimtas įrenginys, puikiai tinkantis tiek pradedančiajam „spausdintojui“ tiek patyrusiam modeliuotojui kuris neturi noro žaisti su nustatymais ir nori laikyti 3D spausdintuvą paprastame kambaryje, o ne specialiai įrengtame garaže.

Dėl savo saugumo, jis taip pat tinka mokyklose ir būreliuose. Papildomais privalumais galima pavadinti jo paprastumą, malonų dizainą ir uždarą konstrukciją, tiesiogiai įtakojančią darbo kokybę, ir dėl nemalonių kvapų ir garsų nebuvimo. 3D spausdintuvas UP! Mini – tai įtaisas visiems, ne tik išrinktiesiems.