Pristatytas pirmasis pasaulyje 8K holografinis 3D ekranas

Nepaisant to, kad dar ne didžioji dalis gyventojų įsigijo 4K ekraną, elektronikos gamintojai jau rimtai užsimojo į didesnę raišką. Amerikos Valstijų kompanija „Looking Glass“ nuėjo dar toliau – jos naujove tapo holografinis 8K ekranas, galintis atkurti 3D vaizdus be akinių, šalmų ir kitų trečiųjų šalių prietaisų.

Kompanija paskelbė vaizdo įrašą, kuriame demonstruojamos neįprasto 32 colių monitoriaus galimybės. Norėdami parodyti trimatį paveikslėlį, kurį galima pamatyti be papildomų priedų, kūrėjai pasinaudojo šviesos lauko technologijos galimybėmis. Pagal specifikaciją naujiena sugeba atkurti iki 60 kadrų per sekundę.

Deja, žiūrėti TV laidas ar šaudyti priešus žaidimuose, naudojant modernią įrangą, nepavyks. „Looking Glass“ atstovai pažymėjo, kad monitorius skirtas mokslinėms užduotims ir kelia griežtus reikalavimus gaunamam turiniui. Vaizdai ir animacijos, rodomi holografiniame ekrane, turėtų būti pateikiami aukštos kokybės ir skyros šaltinių. Daugelis namų kompiuterių tiesiog negali užtikrinti tokio našumo.

Įrenginio kaina dar nepaskelbta, tačiau akivaizdu, kad tai nebus biudžetinė prekė. Kūrėjai teigia, kad holografinių ekranų populiarinimas ateityje yra neišvengiamas, tačiau dabar jie skirti išskirtinai tyrimams ir gali būti naudojami tik ribotame pramonės sričių sąraše.