Transakcijos Bitkoino tinkle tapo spartesnės ir daugiau nei 10 kartų pigesnės

Per pastarąsias keletą dienų bitcoino vartotojai gali pastebėti žymiai atpigusius sandorių mokesčius, taip pat sumažėjusį bendrą nepatvirtintų operacijų skaičių. Dar praėjusios savaitės pabaigoje, norint patvirtinti sandorį kitame bloke reikėjo sumokėti 10-12 satoshių baitui, o antradienio ryte šis skaičius sumažėjo beveik 10 kartų. Šiuo metu už sandorio patvirtintinimą sekančiame bloke užtenka sumokėti 1-2 satoshius už baitą.

Šie duomenys gauti iš svetainės jochen-hoenicke.de. Taigi, vidutinė transankcijos kaina dolerio ekvivalentu šiuo metu yra vos 0,25 USD – labai dramatiškas sumažėjimas, palyginti su 30 USD – 40 USD, kuriuos vartotojai turėjo mokėti gruodžio pabaigoje ir sausio pradžioje. Iš dalies šie skaičiai yra paaiškinami bitkoino kainos mažėjimu, tačiau akivaizdu, kad tinklo komisiniai taip pat sumažėjo: prieš tris ar keturias savaites, norint greitai patvirtinti sandorį, reikėjo daugiau nei 100 satoshių už baitų.

Taip pat galima daryti prielaidą, kad sumažėjo šlamšto sandorių kiekis tinkle, apie kurį vartotojai jau ilgą laiką kalbėjo, kaltindami kitą kriptovaliutą Bitcoin Cash tikslinga ataka prieš BTC. Taip pat verta atkreipti dėmesį į mempulą: šiandien jo dydis yra mažesnis nei 40 MB, nors sausio viduryje šis skaičius buvo pasiekęs 140 MB ribą.

Pridursime, kad Bitcoin tinklo SegWit sandorių procentas, kuris taip pat padeda sumažinti komisinius, praėjusį sekmadienį pasiekė rekordinį 18,3% lygį. Antradienio ryte, sausio 30 d., jų dalis bendroje sandorių apimtyje buvo 16%. SegWit operacijų platesnį taikymą taip pat padės didinti  stambių rinkos dalyvių, pvz. Coinbase, Blockchain.info ir Bitpay, sprendimas įdiegti jo palaikymą. Anksčiau šį mėnesį svetainėje Change.org buvo paskelbta peticija, kurioje Coinbase raginama paspartinti SegWit protokolo įdiegimą. Iki šiol ją jau pasirašė daugiau nei 12 tūkstančių žmonių.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau