„Coincheck“ atlygins nuostolius visiems nuo įsilaužimo nukentėjusiems vartotojams

Japonijos kriptovaliutos birža „Coincheck“ pranešė, kad atlygins nuostolius visiems vartotojams, kurie prarado savo NEM žetonus dėl sausio 26 d. įsilaužimo. Bendrovė tam panaudos savo kapitalą.

Pasak „Coincheck“ atstovų, įsilaužėlių atakos paveikė apie 260 tūkstančius žmonių. Bendrovė sumokės jiems 88 549 jenas (0,82 USD) už kiekvieną kritovaliutos NEM monetą.

„Coincheck“ taip pat paskelbė tikslų pavogtų žetonų skaičių – 523 mln. Penktadienį,  sausio 26 d. vykusioje spaudos konferencijoje buvo minima 500 mln. suma. Kompensacijos išmokėjimo tvarka ir terminai dabar svarstomi.

Ko gero, dėl šios informacijos paskelbimo, sausio 28 d., NEM kaina išaugo 21%, pagal „CoinMarketCap“ duomenis. Kitos kriptovaliutos, įskaitant Bitcoiną, Eterį ir Litecoiną, taip pat parodė augimą. „Coincheck“  pranešimą apie nuostolių atlyginimą paskelbė praėjus 48 valandoms po nulaužimo aptikimo.

Sėkminga hakerių ataka prieš vieną iš didžiausių Japonijos kriptobiržų sukrėtė vietines reguliavimo institucijas, kurios 2017 m. balandžio mėn. priėmė įstatymus, siekiančius užkirsti kelią panašiems incidentams. „Coincheck“ dar negavo licencijos iš Japonijos Finansinių paslaugų agentūros (FSA), tačiau biržai buvo leista tęsti darbą, kol nagrinėjama jos paraiška.

Japonijos leidinys „Yomiuri“, nurodydamas savo šaltinius, pranešė, kad reguliatorius rengiasi nubausti „Coincheck“ dėl įsilaužimo. Ar pastaroji informacija yra patikima, vis dar nežinoma. Tuo tarpu kitos žiniasklaidos priemonės pranešė, kad FSA paprašė „Coincheck“ informacijos apie naudojamas saugumo priemones.

Prisiminsime, kad 2016 m. rugpjūčio mėn. iš biržos „Bitfinex“ buvo pagrobta kriptovaliutos už 69 mln. dolerių. 2017 m. balandžio mėn. bendrovė pareiškė, kad grąžino pavogtus pinigus visiems nukentėjusiems klientams.