„Sony“ pristato naują vlog kamerą „ZV-1 II“ su itin plataus kampo priartinančiu objektyvu

„Sony“ pristatė naują antros kartos ZV serijos vlog kamerą „ZV-1 II“, kuri yra aprūpinta vartotojų pageidaujamomis ir šioje srityje populiariomis funkcijomis. Naujoji „ZV-1 II“ aprūpinta platesnio kampo objektyvu, palyginti su ankstesniąja „ZV-1“, kas turinio kūrėjams padės išgauti įtaigesnį vaizdo pasakojimą ir patraukliau atrodantį turinį.

„ZV-1 II“ naudoja 1.0 tipo „Exmor RS“ vaizdo jutiklį su 20,1 mln. efektyviųjų vaizdo taškų, „BIONZ X“ vaizdo apdorojimo variklį ir „ZEISS Vario-Sonnar T* 18-50mm F1.8-4“ objektyvą. Šios inovacijos suteikia galimybę naudotis pažangiomis turinio kūrimo funkcijomis, ppppavyzdžiui, 18-50mm plataus apžvalgos kampo objektyvas pritaikytas įvairioms situacijoms nuo grupės asmenukių iki siaurų interjero vaizdų ar dinamiškų kasdienių scenų. Tuo metu funkcija „Multiple Face Recognition“ atpažįsta kelis veidus tuo pačiu metu ir automatiškai parenka nustatymus taip, kad 2 ar 3 žmonės visada būtų išlaikomi kadro fokuse.

Platus funkcijų sąrašas su vaizdo turiniu dirbantiems kūrėjams

„ZV-1 II“ turi itin platų matymo lauką apimantį objektyvą, kurio apatinė reikšmė yra 18mm – tai padeda užfiksuoti išbaigtus kadrus, kuriuose telpa visa scena, ypač filmuojant save kamerą laikant rankoje. 18-50mm optinis vaizdo priartinimas ir „Clear Image Zoom“ padeda sklandžiai priartinti vaizdą tuo pačiu metu užtikrinant vaizdo kokybę įvairiose situacijose. Kitos pagrindinės naujosios kameros „ZV-1 II“ ypatybės:

 • 1.0 tipo vaizdo jutiklis su „Bokeh Switch“ jungikliu, kuris vienu spustelėjimu padeda sukurti išsiliejusio fono efektą.
 • Išmanus 3 kapsulių mikrofonas, kuris automatiškai fiksuoja garso šaltinį pagal kadro vaizdą – garsas gali būti fiksuojamas iš priekio ar iš visų pusių. Rankiniame režime galima pasirinkti garso fiksavimą iš priekio asmenukėms, jo fiksavimą iš galo pasakojimams ar fiksavimą iš visų pusių. Pridedama vėjo apsauga padeda užfiksuoti aiškų garsą lauke. „Multi Interface Shoe“ ir 3,5 mm audio jungtis leidžia prijungti išorinį mikrofoną.
 • „Cinematic Vlog Setting“ funkcija padeda išpildyti kūrybinį sumanymą vienu spustelėjimu ekranėlyje įjungiant „CinemaScope“ formato kadruotę (2.35:1) ir 24 kadrų per sekundę režimą, kas atitinka kino filmų standartą. Galutinį vaizdą galima patobulinti pritaikant 5 „LOOK“ ir 4 „MOOD“ spalvinius nustatymus.
 • „Creative Look“ leidžia pritaikyti 10 skirtingų iš anksto parinktų vaizdo nustatymų.
 • „Face Priority AE“ automatiškai aptinka veidus ir parenka ekspozicinius nustatymus optimizuojant veido apšvietimą nepriklausomai nuo išorinės šviesos. „Soft Skin Effect“ filmuojant suvienodina odos spalvą ir padailina veido ypatybes.
 • „Fast Hybrid AF System“ fokusavimo veiksena, naudojama „Alpha“ serijos fotoaparatuose, padeda išgauti ryškius vaizdus net ir filmuojant aukštos raiškos 4K režimu, kur reikalingas itin tiksliai veikiantis fokusavimas. Ši kamera turi fokuso perėjimo greičio „AF Transition Speed“ ir fokusavimo jautrumo objektams „AF Subject Shift Sensitivity“ nustatymus, kurie praverčia filmuojant judančius objektus ar aplinką. Be to, fokusavimo pagal akis funkcija „Real-time Eye AF“ gali fokusuoti vaizdą pagal automatiškai aptinkamas žmogaus ar gyvūno akis tiek filmavimo, tiek fotografavimo režime.
 • „Product Showcase Setting“ nustatymas praverčia filmuojant produktų apžvalgas – jis užtikrina sklandų fokuso perėjimą nuo veido prie produkto.
 • „S&Q shoot mode” leidžia pasirinkti filmavimą iki 5 kartų sulėtintu ar iki 60 kartų pagreitintu režimu. Norimas įrašomų ar fotografuojamų kadrų skaičius dabar gali būti patogiai pasirinktas viename ekrane.
 • ISO reikšmių diapazonas nuo 125 iki 12 800 leidžia užfiksuoti ryškias nuotraukas su mažu vaizdinio triukšmo lygiu net ir esant silpnam apšvietimui.
 • „Active mode“ elektroninis vaizdo stabilizavimas padeda užfiksuoti kokybiškesnį vaizdą judant, ypač filmuojant su rankoje laikomu fotoaparatu. Ši funkcija itin praverčia filmuojant rankoje su pasirinktu „Movie“ ir „Slow&Quick motion” režimais.
 • Integruotas ND filtras leidžia sumažinti ekspozicijos nustatymą iki 3 žingsnių intervale ir išgauti estetišką išsiliejusio fono efektą.

Kompaktiška forma ir mažas svoris kasdieniam naudojimui

„ZV-1 II“ yra kompaktiško dydžio ir mažo svorio, todėl jį patogu nešiotis kišenėje ar nedidelėje rankinėje. Pasukamas kameros ekranėlis leidžia filmuoti iš įvairių padėčių, kamera turi patogią rankeną arba gali būti naudojama su papildomu laikikliu „GP-VPT2BT“, jos valdymo mygtukai išdėstyti atsižvelgiant į naudotojo poreikius, kameros priekyje yra įrašymo indikatorius. Darant įrašą kameros ekranėlyje pasirodo raudonas rėmas, kuris aiškiai parodo, kad vyksta įrašymas. Kamerą galima įkrauti per „USB Type-C“ jungtį.

Turinio kūrėjai gali prijungti ir dalintis turiniu per „Sony Creators‘ Cloud“ platformą bei susieję kamerą su išmaniuoju telefonu. Pasinaudojus „Creators‘ App“ programėle, kamerą „ZV-1 II“ galima valdyti tiesiai iš telefono. Jame galima matyti kameros baterijos lygį, nustatyti datą ar pavadinimus, perkelti turinį. Per šią programėlę taip pat galima patogiai atnaujinti kameros programinę įrangą.

Prijungus „ZV-1 II“ prie kompiuterio ar išmaniojo telefono per USB kabelį, ją galima panaudoti tiesioginei vaizdo transliacijai. Jos metu galima pritaikyti „Creative Look“ nustatymus, o „Face Priority AE“ ir „Real-time Eye AF“ funkcijos pagerina transliuojamo vaizdo kokybę.

Draugiškas aplinkai dizainas ir įgalinantis funkcionalumas

„ZV-1 II“ buvo kuriama galvojant apie poveikį aplinkai – jos korpuse panaudotos perdirbtos medžiagos, įskaitant „SORPLAS“. Kameros pakuotėje naudojamas „Sony“ sukurtas perdirbtas popierius „Original Blend Material“, kuriame nėra plastiko ir kurį galima pakartotinai panaudoti. Tokių medžiagų kaip bambuko, cukranendrių pluošto ir antrinio popieriaus panaudojimas mažina poveikį aplinkai ir tuo pačiu metu užtikrina kokybę.

Kamera „ZV-1 II“ taip pat išsiskiria funkcinėmis ypatybėmis, kurios palengvina jos naudojimą žmonėms su regėjimo negalia. Viena iš funkcijų yra ekranėlyje atvaizduojamų parametrų įgarsinimas. Automatinio fokusavimo funkcijos, taip pat rankinį fokusavimą supaprastinančios funkcijos dar labiau išplečia galimybes naudotis šia kamera turint regėjimo apribojimų.

Kaina ir pasirodymo data

Naujoji „Sony“ kamera „ZV-1 II“ prekyboje pasirodys nuo 2023 m. birželio, jos rekomenduojama pardavimo kaina sieks apie 1 000 eurų.