„Sony“ pristato mažiausius pasaulyje kompaktiškos klasės fotoaparatus

„Sony“ papildė savo kompaktiškų „Cyber-shot“ fotoaparatų seriją dviem naujais modeliais – mažiausiais pasaulyje fotoaparatais „DSC-HX99“ ir „DSC-HX95“ su dideliu optiniu priartinimu, 4K vaizdo įrašymo galimybe ir naujos kartos vaizdo apdorojimo procesoriumi.

Naujų „Sony“ fotoaparatuose panaudotas „ZEISS Vario-Sonnar T* 24-720mm“ objektyvas su didelio priartinimo galimybėmis, atitinkančiomis 30 kartų optinį priartinimą. Be to, objektyvai turi ir optinio stabilizavimo sistema „Optical SteadyShot“, kuri sumažina rankų virpesių efektą kadro stabilumui. „Zoom Assist“ funkcija leidžia trumpam matyti platesnį apžvalgos lauką ir tiksliau parinkti fotografuojamą objektą kadre prieš nuspaudžiant užrakto mygtuką.

Fotoaparatuose panaudas ir naujas „BIONZ X“ vaizdo apdorojimo procesorius, kuris veikia kartu su atskiru lustu, ir užtikrina spartesnį vaizdo informacijos apdorojimą. Tai leidžia fotografuoti iki 10 kadrų per sekundę sparta, padarant iki 140 nuotraukų vienu kartu.

Šie fotoaparatai taip pat išsiskiria sparčia autofokusavimo veiksena „Fast Intelligent AF“, kuri siekia vos 0,09 sekundės. Šie modeliai aprūpinti ir nauja fokusavimo pagal akis funkcija „Eye AF“, kurią jie paveldėjo iš aukštesnės α serijos fotoaparatų. Juose taip pat galima išsaugoti RAW formato failus, kuriuos vėliau patogu apdoroti su vaizdo redagavimo programomis. Fotografavimas temstant taip pat nėra problema, kadangi šie fotoaparatai palaiko jautrumo šviesai diapazoną iki ISO 6400 reikšmės.

„DSC-HX99“ modelyje įdiegta jutiklinio valdymo funkcija, kuri leidžia sufokusuoti objektus ir fotografuoti priliečiant specialų laukelį tuo pačiu metu naudojantis ištraukiamu vaizdo ieškikliu „OLED Tru-Finder“. Daugiau valdymo galimybių suteikia šio fotoaparato valdymo žiedas, kuriam galima priskirti norimas funkcijas, pavyzdžiui, rankinį fokusavimą ar priartinimo žingsnius. Tiek „DSC-HX99“, tiek „DSC-HX95“ palaiko individualizuotą meniu, kuriame galima greitai pasiekti 30 paskutiniųjų naudotų funkcijų.

Fotoaparatai taip pat turi 180 laipsnių kampu pasukamą LCD ekranėlį ir patobulintą korpuso vietą, už kurios patogiau laikyti įrenginį. Fotoaparatai taip pat palaiko lokacijos priskyrimo funkciją, kai jie per „Bluetooth“ ryšį yra susieti su mobiliuoju įrenginiu.

Naujieji „Sony“ kompaktinės klasės fotoaparatai „DSC-HX99“ ir „DSC-HX95“ Europos rinkoje pasirodys spalio mėnesį, jų kaina sieks atitinkamai 520 ir 500 eurų.