Skaitmeninis fotoaparatas „Leica X-U“ nebijo nei vandens, nei dulkių, nei kritimo

Vokietijos optikos bendrovės „Leica“ fotoaparatai daugiausia yra įvaizdžio produktai, kitaip sakant prestižiniai. Pakanka prisiminti retro stiliaus modelį „Leica M Edition 60“, kuris savo išvaizda ir skaitmeniniams fotoaparatams įprasto ekrano bei elektroninių valdymo elementų nebuvimu, primena legendinius Vokietijos kompanijos juostinius fotoaparatus. Šį kartą „Leica“ nustebino pristatydama grynai nišinį įrenginį – „Leica X-U“.

Leica X-U

Naujasis modelis nuo kitų gamintojo fotoaparatų skiriasi, visų pirma gana masyviu korpusu. Prietaisas, nors ir išsaugojo atpažįstamą firminį stilių, tačiau prarado „Leica“ būdingą subtilumą dėl gerokai padidėjusio storio, tačiau naujiena gali pasigirti atsparumu vandeniui. Taigi, jei jūs nuspręsite išplaukti į jūrą ir užfiksuoti vandens pasaulio grožį, galite nesijaudinti dėl „Leica XU“ saugumo ir ramiai naudoti šį fotoaparatą.

Leica X-U

Savo charakteristikomis „Leica XU“ yra artimiausias „Leica T“ modeliams. Čia taip pat nėra klasikinio vaizdo ieškiklio, kurį pakeitė 3 colių LCD ekranas. Naujiena gavo 16,5 megapikselių APS-C CMOS jutiklį, „Leica Summilux“ objektyvą su 23 mm židinio nuotoliu ir f/1,7 diafragma, kurie užtikrina tinkamą fotografijų kokybės lygį. Įrašyti vaizdą įmanoma 1080p rezoliucija 30 kadrų per sekundę dažniu.

Leica_X-U_back.0.750

Kaip jau minėta, fotoaparato išskirtine savybe tapo hermetiškas korpusas, kuris įrangą apsaugo nuo dulkių ir drėgmės patekimo. Kūrėjai teigia, kad „Leica X-U“ gali gerai veikti žemesnėje temperatūroje, nei kiti kitų gamintojų fotoaparatai, taip pat be pasekmių atlaiko kritimą iš 1,2 m aukščio. Modelis „nebijo“ pasinerti į 15 metrų gylį.

Leica_X-U_top.0.750

Patikimiausias „Leica“ fotoaparatas, kuris skirtas ekstremalioms sąlygoms, kainuos 2950 JAV dolerių. Firminėse parduotuvėse prietaisą bus galima įsigyti šio mėnesio pabaigoje.