Saxo bankas mano, kad kriptovaliutų rinka gali pereiti į augimą antrąjį ketvirtį

Danijos investicijų banko „Saxo Bank” ketvirčio ataskaitoje rašoma, kad kriptovaliutos yra įtrauktos į naują ciklą ir negalima atmesti jų kainų augimo antrajame ketvirtyje tikimybės.

Pasak banko analitiko Jacobo Pouncey, kriptovaliutos rinkos padėtis išlieka trapi dėl padidėjusio reguliuotojų spaudimo ir draudimų reklamai socialiniuose tinkluose. Tačiau jis sakė: „mes negalime atmesti sugrįžimo galimybės”.

Trumpuoju laikotarpiu kainos gali sumažėti dėl neapibrėžtumo, susijusio su vyriausybės rinkos reguliavimu ir didelių bitcoino partijų pardavimo, kuriuos atlieka bankrutavusios vertybinių popierių biržos „Mt.Gox” patikėtiniai, pridūrė analitikas.

Jis pabrėžė, kad rinka konsoliduojasi po nuosmukio, be to, šiame sektoriuje didžiulės kompanijos pradėjo įsigyti kriptobiržas. Nuo įsilaužimo nukentėjusią „Coincheck“ nupirko internetinis brokeris „Monex Group“, „Yahoo Japan“ įsigijo 40% japonų „BitARG” akcijų, o „Goldman Sachs” valdoma „Circle” įgijo „Poloniex” kontrolę.

Tuo pat metu „Saxo Bank” analitikas pastebi keletą įvykių, kurie antrojo ketvirčio metu gali būti kriptovaliutos rinkos tramplynu:

„Jei akcijų rinkose pasireikš didelis nusiritimas atgal, prasidės pinigų įplaukos į aktyvus, kurie yra už tradicinės finansų sistemos ribų. Kriptovaliutos tampa potencialia alternatyva. Institucinio kapitalo įplaukimas į kriptovaliutos rinką dėl padidėjusio reguliavimo ir geresnės investuotojų apsaugos gali lemti teigiamus pokyčius antrąjį ketvirtį.“

Pouncey nuomone, kriptovalitos rinkos augimas sutapo su pasaulinio neapibrėžtumo laikotarpiu, įskaitant Brexit, JAV prezidento rinkimus ir KLDR raketų paleidimą. Tačiau šis neigiamas skaitmeninių valiutų ciklas baigėsi. Dabar silpni investuotojai išeis iš rinkos, o likusieji laukia gerų naujienų. Analitikas yra įsitikinęs, kad dėl to ilgainiui kriptovaliutos vertė vėl didės.

Prisiminsime, kad gruodžio mėnesį paskelbtoje tradicinėje banko „šokiruojančioje prognozėje“ analitikai Jakobas Pouncey ir Kay Van-Petersenas teigė, kad bitcoino kaina 2018 m. išaugs iki 60 000 JAV dolerių, o vėliau sumažės iki 1000 USD. Tuo tarpu šių metų pradžioje Van-Petersenas jau prognozavo, kad šiais metais bitcoino kaina gali viršyti šimtą tūkstančių dolerių.