„Samsung“ išleido naujus Micro LED televizorius

Prieš kelias dienas iki pradžios tarptautinės elektronikos parodos „CES“, kuri tradiciškai vyksta Las Vegase, „Samsung“ paskelbė apie naujus „Micro LED“ televizorius. Primename, kad ankstesnis „Micro LED“ modelis buvo didžiulis 146 colių modelis pavadintas „The Wall“. Šiemet Pietų Korėjos milžinas parodė mažesnę ir didesnę versiją – atitinkamai 75 ir 219 colių (penki su puse metro!).

Tačiau naujuose ekranuose 5domus ne tik jų dydis, bet ir pati vaizdo atkūrimo technologija. Vietoj įprastų LCD ar OLED matricų „Samsung“ panaudojo „Micro LED“. Pasak gamintojo, ši nauja technologija turi visus OLED privalumus, tačiau išvengė pastarojo trūkumų. Tai reiškia, kad „Micro LED“ ekranai taip pat pasižymi labai dideliu kontrastu dėl to, kad, kaip ir OLED, pikseliai patys skleidžia šviesą ir visiškai išjungiami, kai reikia rodyti juodą spalvą. Tarp privalumų taip pat minimas puikus spalvų atkūrimas ir platus žiūrėjimo kampas. Be to, „Micro LED“ ekranų vaizdo taškai, skirtingai nuo OLED, nėra linkę perdegti, gali švytėti ryškiau, o šios technologijos pagrindu pagamintos matricos yra plonesnės ir turėtų būti šiek tiek pigesnės.

Kitas „Samsung Micro LED“ ekranų privalumas yra jų moduliškumas – galimybė sujungti kelis ekranus į vieną didelį. Ir be jokių rėmelių tarp modulių. Tai taip pat buvo įrodyta pristatymo metu: viename iš stendų buvo pademonstruota, kaip lengva prijungti keletą mikro LED modulių prie esamo ant sienos esančio ekrano. Tam buvo parinkti maži kvadratiniai moduliai, kurių įstrižainė siekia apie 13 colių.

Šiuos modulius sudaro dvi dalys: laikiklis ir pats ekranas, kuris prisitvirtina magneto pagalba. Jų raiška ir įstrižainė nebuvo paskelbta, nes tai dar tik demo versija. Bet jau dabar žinome, kaip gali atrodyti televizoriai ateityje. TV tapo per mažas? Galėsite nusipirkau porą papildomų modulių ir padaryti jį didesniu. Nors, greičiausiai, toks požiūris dažniausiai bus naudojamas kuriant reklamas ar įvairių renginių interjerą.

Deja, naujųjų televizorių ir modulių pardavimo pradžia ir kaina dar nebuvo paskelbta.

Kartu su naujų ekranų anonsu „Samsung“ taip pat pranešė, kad 2019 metų televizorių modeliai su „Smart TV“ funkcijomis palaikys „iTunes“ filmus ir TV laidas bei „Apple AirPlay 2“. Tačiau ir 2018 m. telikų savininkai neturėtų nusiminti – šios funkcijos pasieks ir juos kartu su programinės įrangos atnaujinimais.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau