Programinės įrangos gamintoja SAP pristatė naujas dirbtinio intelekto galimybes

Orlande (JAV) vykusioje tarptautinėje „SAP Sapphire“ konferencijoje programinės įrangos verslui gamintoja SAP pristatė naują bendradarbiavimo susitarimą su „Microsoft“ ir dirbtinio intelekto (DI) inovacijas, kurios bendrovės klientams padės įveikti aktualiausius šių dienų verslo valdymo bei tvarumo iššūkius.


„Šiandieniniame pasaulyje verslas kasdien susiduria su naujais reglamentais, netikėtais sutrikimais, naujų įgūdžių stoka. Kai reikia skubių sprendimų, klientai kreipiasi į SAP. Naujovės, kurias dabar pristatome „SAP Sapphire“ konferencijoje, sukurtos remiantis mūsų ilgamete patirtimi, kuriant novatoriškus verslo valdymo sprendimus, pramonės bei procesų žiniomis. Siekiame, kad mūsų klientai galėtų tobulėti – ir šiandien, ir ateityje“, – sako Christianas Kleinas, SAP generalinis direktorius.

Gegužės 15 -ąją SAP paskelbė apie naują bendradarbiavimo susitarimą su ilgamečiu partneriu „Microsoft“ integruojant naujausias generatyvinio dirbtinio intelekto inovacijas į SAP verslo valdymo sprendimus. Naujos dirbtinio intelekto funkcijos atveria verslui naujų galimybių: padeda įmonių komandoms lengvai numatyti ir valdyti pokyčius, užtikrina geresnį verslo procesų matomumą ir našumą.

Nuo šiol SAP dirbtinis intelektas verslui gali būti naudojamas visoje organizacijoje, tiek kuriant individualizuotą klientų tinklą, tiek gerinant pirkimų procesus, ugdant talentus ar valdant sudėtingus išorinio pasaulio veiksnius.

SAP ir „Microsoft“ bendradarbiaus į darbuotojų patirčių valdymo programą „SAP SuccessFactors“ integruojant „Microsoft 365 Copilot“ ir „Copilot in Viva Learning“ sprendimus , o taip pat ir „Microsoft“ paslaugą „Azure OpenAI Service”. Tai vartotojams suteiks galimybę naudotis galingais kalbos modeliais ir palengvins organizacijų darbuotojų paieškos, personalo valdymo ir mokymo funkcijas.

Naujos galimybės tvarumo siekiančiam verslui

Prieš penkiasdešimt metų SAP verslo valdymo sistema sukėlė tikrą perversmą verslo finansų apskaitos srityje. Nauji SAP sprendimai nuo šiol dar labiau palengvins verslo finansų skyrių darbą, įdiegus CO2 emisijų sekimo ir apskaitos įrankius.

Šiandien, kai nuolat keičiasi įstatymai, reglamentai ir verslui keliami vis didesni tvarumo reikalavimai, įmonėms tampa itin aktualios taršos emisijų apskaitos sistemos, kurios būtų skaidrios ir patikimos, kaip ir jų finansinių duomenų apskaita.

SAP skelbia atnaujinusi tvarumo pėdsako valdymo„SAP Sustainability Footprint Management“ sprendimą, kuris padeda apskaičiuoti ir valdyti visą įmonės, gamybos grandinės ar produkto gamybos taršos emisijas. Be to, SAP verslui siūlo naują sprendimą – SAP tvarumo duomenų mainų programą, kuri skirta įmonėms saugiai keistis standartizuotais tvarumo duomenimis su savo partneriais ar tiekėjais ir taip siekti mažinti CO2 emisijas tiekimo grandinėje.


Dirbtinio intelekto sprendimai taps prieinami įvairioms verslo ir pramonės šakoms

Naujosios SAP dirbtinio intelekto funkcijos ir galimybės šiandien jau prieinamos ir įdiegtos į verslo resursų valdymo programą SAP S/4HANA. Ši debesų kompiuterijos programa padeda įmonių finansų skyriams numatyti sąskaitų faktūrų apmokėjimo vėlavimo rizikas ir kontroliuoti išlaidas, greitai nustatyti prioritetus, reaguojant į klientų poreikius. „SAP Business“ dirbtinis intelektas palengvins bendrovių pardavimų skyrių darbuotojų darbą.

Planuojama, kad šiais metais „SAP S/4HANA Cloud“ programą papildys nauja automatinė pardavimų ir užsakymų vykdymo funkcija, tai reiškia, kad pardavėjams nebereikės užsakymų įvesti rankiniu būdu, tad jie galės daugiau laiko skirti savo klientams.

Generatyvinis DI taip pat bus naudojamas ir SAP transporto valdymo sprendimuose. Diegiamos naujovės automobilių gamybos įmonėms padės sparčiau ir tiksliau vykdyti užsakymus, automatizuoti prekių gavimo ir tikrinimo procesus, o taip pat ir padidinti pelningumą. Kaip skelbia SAP, naujosios funkcijos vartotojams bus prieinamos 2023 m. IV ketvirtį.