„Google“ išjungs neaktyvių vartotojų paskyras

„Google“ paskelbė apie artėjantį daugelio savo paslaugų vartotojų paskyrų pašalinimą. Sprendimas įsigalios šiemet – tačiau jis nepaveiks daug paskyrų, o ištrynimo išvengsite atlikę vos vieną paprastą veiksmą.

Įmonės tinklaraštyje teigiama, kad tai paveiks paskyras, kurios nebuvo naudojamos dvejus ar daugiau metų, nes labai tikėtina, kad jos bus nulaužti – pavyzdžiui, dėl pasenusio slaptažodžio naudojimo. Be to, daug mažesnė tikimybė, kad jie nustatys dviejų veiksnių autentifikavimą, o tai kelia pavojų vartotojų asmeniniams duomenims.

Norint išlaikyti paskyrą, pakanka būti aktyviam bent kartą per metus. Šis apibrėžimas apima įvairius veiksmus: el. laiško siuntimą, „Google“ disko naudojimą, „YouTube“ vaizdo įrašo žiūrėjimą, programos atsisiuntimą iš „Google Play“, „Google“ paieškos naudojimą arba prisijungimą prie trečiosios šalies programos naudojant paskyrą.

Neveikiančias paskyras bendrovė pradės naikinti 2023 m. gruodžio mėn. Prieš tai jų savininkai gaus atitinkamą pranešimą tiek pagrindiniu paskyros el. pašto adresu, tiek į atsarginiu jei toks nurodytas