Pietų Korėjos milžinė „Samsung“ pristatė kompaktiškiausius sulenkiamus išmaniuosius telefonus

Liepos 26 d. technologijų kompanija „Samsung“ pristatė penktos kartos sulenkiamus „Galaxy“ išmaniuosius telefonus – „Galaxy Flip5“ ir „Galaxy Fold5“. Rinkoje pirmaujanti konstrukcija bei naujas „Flex Hinge“ sulenkimo mechanizmas vartotojams leidžia pasiūlyti dar kompaktiškesnį, elegantiškesnį ir tvirtesnį dizainą bei tokias išskirtines kamerų funkcijas, kaip kūrybingais kampais nuotraukas fiksuoti leidžianti „FlexCam“. Naujuosiuose išmaniuosiuose telefonuose taip pat įdiegtas pažangesnis procesorius, lemiantis didesnį našumą ir geresnę baterijos ištvermę.

Kuriant „Galaxy Flip5“ ir „Galaxy Fold5“ buvo atidžiai atsižvelgta į didelius vartotojų lūkesčius atsparumui. Pagrindinis įrenginių ekranas buvo dar labiau sutvirtintas nauju smūgius sugeriančiu sluoksniu ir perkurta galine dalimi. Papildomą įrenginio korpuso apsaugą suteikia grūdintas „Corning ® Gorilla ® Glass Victus ® 2“ stiklas ir „Armor“ aliuminio rėmas, o nauja dvigubų bėgelių konstrukcija „FlexHinge“ lankstymo mechanizmui suteikia didesnį atsparumą išorės poveikiams.

„Samsung“ yra viena iš sulenkiamų įrenginių lyderių, nustačiusi jų standartą visai rinkai ir nuolat tobulinanti jų naudojimo patirtį. Kasdien vis daugiau žmonių renkasi tokius išmaniuosius, nes jie pasiūlo tai, ko negali suteikti įprasti įrenginiai. „Galaxy Flip5“ ir „Galaxy Fold5“ dar labiau išplečia telefono galimybes bei įrodo mūsų pasiryžimą tenkinti net ir pačių reikliausių vartotojų poreikius, pradedant „Galaxy Flip5“ vaizdo turinio kūrimu su „Flex Window“ ekranu ir baigiant nepralenkiamu „Galaxy Fold5“, leidžiančiu patogiai atlikti kelias užduotimis vienu metu“, – sako Simonas Skupas, „Samsung Electronics Baltics“ vadovas Lietuvoje.

„Galaxy Flip5“: kišeninis saviraiškos įrankis

Išorinėje „Galaxy Flip5“ dalyje šiemet buvo įmontuotas beveik keturis kartus didesnis „Flex Window“ ekranas, kuriame įdiegtos tiek vartotojų jau pamėgtos, tiek naujos funkcijos. Be to, jį lengva suasmeninti keičiant informacinių užsklandų ir laikrodžių dizainą bei derinant su „Galaxy Watch6“ virtualiais ciferblatais ar stilingais apsauginiais telefono rėmeliais. Pavyzdžiui, naujasis „Flipsuit Case“ dėklas ne tik apsaugo telefoną, bet ir turi keičiamą NFC kortelę, todėl vartotojui atsiveria dar platesnės „Flex Window“ ir dėklo derinimo galimybėmis.

Tuo tarpu, didesnė įstrižainė „Flex Window“ pavertė naudingesniu nei bet kada anksčiau. Jame greitai ir be pastangų galima pasiekti svarbiausią informaciją, o išoriniam ekranui skirti valdikliai leidžia greitai patikrinti orus, valdyti muzikos grotuvą ar sekti  pasaulinės akcijų biržos naujienas naudojant „Google Finance“ valdiklį. Dviejų pirštų suartinimo gestu „Flex Window“ ekrane galima aktyvuoti „Multi Widget View“ vaizdą, leidžiantį vienu metu matyti visus valdiklius ir lengvai tarp jų naviguoti. Šiame ekrane taip pat yra galimybė lengvai pasiekti Wi-Fi ir „Bluetooth“ nustatymus, neatveriant pagrindinio ekrano matyti skambinimo istoriją, atsakyti į praleistą skambutį ar atrašyti į žinutes, naudojant „Quick Reply“ su QWERTY klaviatūra bei susirašinėjimo istorija.

Dėl savo unikalaus dizaino ir konstrukcijos „Galaxy Flip5“ taip pat gali pasiūlyti universaliausią naudojimo kamerą iš visų „Galaxy“ išmaniųjų telefonų, o kadrai aiškesni, priartinus objektą ir 10 kartų. Didesnis „Flex Window“ ekranas leidžia galine kamera fiksuoti aukštos kokybės asmenukes, „FlexCam“ padeda kūrybingais rakursais užfiksuoti įspūdingas nuotraukas nelaikant įrenginio rankomis, o „Flex Mode“ režimu galima tiek matyti, tiek redaguoti užfiksuotus kadrus, kadangi „Quick View“ funkcija leidžia peržiūrėti, keisti spalvų toną ir lengvai ištrinti nepavykusias nuotraukas. Fotografuojant draugus, padedant „Dual Preview“ funkcionalumui, pastarieji „Flex Window“ ekrane gali matyti save ir pagal tai realiu laiku atlikti vienus ar kitus pakeitimus geriausiam kadrui. Tuo metu „Super Steady“ funkcija rūpinasi vaizdo stabilizavimu, o „Auto Framing“ užtikrina, kad niekas neliktų už kadro.

Dar geresnę „Galaxy Flip5“ kamerų patirtį sukuria dirbtinio intelekto (DI) sprendimai, kiekvienai nuotraukai suteikiantys gyvybingumo. „Nightography“ naktinės fotografijos ir filmavimo optimizavimo galimybės leidžia neriboti kūrybingumo net prasto apšvietimo sąlygomis, o DI vaizdo signalo apdorojimo algoritmai ištaiso bet kokį dažnai naktines nuotraukas sugadinantį optinį triukšmą, kartu padidindami detalumą ir parinkdami tikslesnį spalvų toną.

„Galaxy Fold5“: našumas su dideliu ekranu

„Galaxy Fold5“ yra lengviausias ir ploniausias šio modelio telefonas, tuo pat metu užtikrinantis ilgesnį baterijos veikimo laiką ir didžiausią galią sulenkiamų telefonų serijoje.

„Galaxy Fold“ serija transformavo kasdienį produktyvumą, pasitelkdama didelį ekraną. Jis leido atsirasti kelis langus vienu metu atverti leidžiančiai „Multi Window“ ir aplikacijų perkėlimą įgalinusiai „App Continuity“, kurias vėliau papildė užduočių juosta, failų vilkimo ir įkėlimo galimybė, ir specialiai tokio tipo ekranams pritaikytos trečiųjų šalių aplikacijos. 2021 m. „Galaxy Fold3“ kartoje debiutavęs „S Pen Fold Edition“ taip pat buvo patobulintas ir su „Galaxy Fold5“ suteikia dar geresnę rašymo patirtį, o rašiklį talpinantis „Slim S Pen Case“ dabar yra beveik tokio paties storio kaip ir įprastas telefono dėklas.

Visi šie įrankiai kartu užtikrina didelį produktyvumą ir leidžia vartotojams patogiai atlikti užduotis iš bet kurios vietos. Patobulinta užduočių juosta padidina dinamiką, leisdama vartotojams greitai naviguoti tarp dažnai naudojamų programėlių. Be to, patobulintas failų vilkimas ir įkėlimas, padeda perkelti turinį iš vienos programėlės ar ekrano į kitą. Aplikaciją atvėrus paslėptame iššokančiame lange, ji gali toliau veikti fone, vartotojui suteikdama galimybę vienu metu žiūrėti vaizdo įrašą visame ekrane ir jo šone susirašinėti su draugais.

7,6 colio įstrižainės pagrindinis ekranas padeda nuveikti daugiau, suteikdamas didelį nepertraukiamą žiūrėjimo plotą filmams tiek laikant vertikaliai, tiek horizontaliai. Ekrano šviesumas taip pat padidėjo daugiau nei 30 procentų – iki 1750 nitų, kas suteikia optimalią vaizdo raišką net esant itin ryškiai saulės šviesai.

Svaiginančią žaidimų patirtį didžiausiame „Galaxy“ išmaniojo ekrane kuria „Snapdragon® 8 Gen 2 for Galaxy“ lustų rinkinys, kuris pagerina grafiką ir suteikia galimybę žaisti kelis žaidimus vienu metu. Dar geriau atlaikyti žaidimų maratonus „Galaxy Fold5“ padeda pažangi aušinimo sistema, kuri sumaniau paskirsto karštį ir taip leidžia išvengti strigimų bei našumo sumažėjimą.

Pastangos mažinti neigiamą poveikį aplinkai

„Samsung“ ir toliau demonstruoja pažangą išmaniuosiuose įrenginiuose, įgyvendindama savo aplinkosaugos viziją ir užsibrėždama iki 2030 m. pabaigos pasiekti nulinį anglies dioksido išmetimą.

„Galaxy Flip5“ ir „Galaxy Fold5“ pasižymi didesne perdirbtų medžiagų įvairove, nei ankstesnės kartos. Jų gamyboje panaudotas perdirbtas stiklas ir aliuminis bei iš išmestų žvejybos tinklų, vandens statinių bei PET butelių perdirbtas plastikas.

Beje, naujieji modeliai saugumo atnaujinimus gaus kas penkerius, o operacinės sistemos naujinius – kas ketverius metus, taip dar labiau pailginant produktų gyvavimo laiką.

„Galaxy Flip5“ ir „Galaxy Fold5“ išankstiniai užsakymai prasideda liepos 26 dieną, o oficiali prekybos pradžia numatyta rugpjūčio 11 d.

„Galaxy Flip5“ pirkėjai galės rinktis iš mėtų, grafito, kreminės ir levandų korpuso atspalvių bei telefono dizainą dar labiau suasmeninti permatomu „Clear Gadget Case“, odiniu „Flap Eco-Leather Case“, „Flipsuit Case“ ir silikoniniu „Silicon Case with Ring“ dėklais.

„Galaxy Fold5“ bus galima įsigyti ledo mėlynos, fantomo juodos ir kreminės spalvų bei iš daugybės praktiškų ir stilingų dėklų: „Slim S Pen Case“, „Clear Gadget Case“, „Eco-Leather Case“ ir „Standing Case with Strap“.

Produktų specifikacijos

​Galaxy Flip5
EkranasPagrindinis6,7 colio FHD+*„Dynamic AMOLED 2X”120Hz adaptyvus atsinaujinimo dažnis (1~120Hz)„Infinity Flex Display” technologija (2640 x 1080, 22:9)
*Matuota įstrižai, Galaxy Flip5 pagrindinio ekrano dydis siekia 6,7 colio iš viso ir 6,6 colio skaičiuojant su suapvalintais kampais; tikrasis naudingas plotas yra mažesnis dėl suapvalintų kampų ir kameros išpjovos
Išorinis3,4 colio Super AMOLED 60Hz ekranas*720 x 748306 PPI
* Matuota įstrižai, Galaxy Flip5 išorinio ekrano dydis siekia 3,4 colio iš viso, tikrasis naudingas plotas yra mažesnis dėl suapvalintų kampų
Matmenys ir svorisSulenkto71,9 x 85,1 x 15,1mm
*Galaxy Flip5 storis sulenkus matuotas nuo stiklo viršaus ir apačios
Atlenkto71,9 x 165,1 x 6,9mm
*Galaxy Flip5 storis atlenkus neapima pagrindinio ekrano rėmo
Svoris187g
KameraPriekinė10MP asmenukių kameraF2.2, 1,22μm pikselio dydis, apžvalgos kampas: 85˚
Galinė dviguba12MP itin plataus kampo kameraF2.2, 1,12μm pikselio dydis, apžvalgos kampas: 123˚
12MP plataus kampo kameraDvigubų pikselių AF, OIS, F1.8, pikselio dydis: 1,8μm, apžvalgos kampas: 83˚
ProcesoriusSnapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy
*„Snapdragon” yra „Qualcomm Technologies, Inc” ir su ja susijusių bendrovių produktas. „Snapdragon” yra registruotas „Qualcomm” prekinis ženklas
Atmintis ir vidinė talpykla8GB atmintis ir 512GB vidinė talpykla8GB atmintis ir 256GB vidinė talpykla
* Prieinamumas priklauso nuo rinkos. Tikrasis talpyklos dydis gali skirtis priklausomai nuo rinkos, modelio, failo dydžio ir formato
Baterija3700mAh (tipinė) dviguba baterija
* Tipinė talpa nustatyta trečiųjų šalių laboratorijos sąlygomis. Tipinė talpa yra numatomas talpios vidurkis, atsižvelgiant į baterijų talpos nukrypimus pagal IEC 61960 standartą testuotuose baterijų pavyzdžiuose. Nurodyta (minimali) talpa yra 3591mAh. Tikroji baterijos ištvermė gali skirtis priklausomai nuo ryšio aplinkos, naudojimo įpročių ir kitų faktorių
ĮkrovimasLaidinis*: iki 50% įkrova per maždaug 30 min su 25W įkrovikliu** ir 3A USB-C kabeliu***Fast Wireless Charging 2.0****Wireless PowerShare*****
* Laidinis įkrovimas suderinamas su QC2.0 ir AFC standartais.**25W įkroviklis parduodamas atskirai. Naudokite tik „Samsung” patvirtintus įkroviklius ir laidus.*** Belaidis krovimas suderinamas su WPC.**** PowerShare funkcija palaikoma Samsung ir kitų gamintojų išmaniųjų telefonų su WPC Qi belaidžio įkrovimo palaikymu, pavyzdžiui, Galaxy Fold5, Flip5, Galaxy Fold4, Flip4, S22 series, Fold3 5G, Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 series, Fold2, Note20 series, S20 series, Flip, Note10 series, S10 series, S9 series, S8 series, S7 series, S6 series, Note9, Note8, Note FE, Note5, and wearables such as Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch, and Galaxy Buds. Gali neveikti su tam tikrais aksesuarais dėklais ir kitų gamintojų įrenginiais. Gali paveikti ryšio stiprumą, priklausomai nuo tinklo ir aplinkos.
Atsparumas vandeniuiIPX8
* IPX8 paremtas panardinimu į 1,5 metro gėlo vandens gylį iki 30 minučių. Nepatariama naudoti paplūdimyje ar prie baseino. Nėra atsparumo dulkėms.
Operacinė sistemaAndroid 13One UI 5.1.1
Tinklas ir ryšiai5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3
* Reikalingas optimalus 5G ryšys. 5G paslaugos palaikomos tik 5G ryšiu padengtose vietovėse ir šalyse. Realus 5G greitis ir prieinamumas gali priklausyti nuo šalies, ryšio paslaugų teikėjo ir vartotojo aplinkos.** 4G modelio prieinamumas priklauso nuo šalies ir operatoriaus.***Wi-Fi 6E tinklo prieinamumas priklauso nuo šalies, ryšio paslaugų teikėjo ir vartotojo aplinkos. Reikalingas optimalus ryšio stiprumas ir Wi-Fi 6E maršrutizatorius
JutikliaiAkselerometras, pirštų antspaudų skaitytuvas (šone), giroskopas, barometras, geomagnetinis jutiklis, holo jutiklis, šviesos jutiklis, virtualus artumo jutiklis
SaugumasSamsung Knox with, Samsung Knox Vault
SIM kortelėViena Nano SIM* ir viena eSIM**
* SIM kortelė parduodama atskirai. Prieinamumas gali skirtis, priklausomai nuo šalies ir gamintojo.** eSIM palaikymas kai kuriose rinkose, kuriuose parduodamas „Galaxy“ įrenginys, gali būti įjungiamas ar išjungiamas su programinės įrangos atnaujinimu. eSIM paslaugos planas gali skirtis priklausomai nuo operatoriaus. Patikrinkite, ar jūsų operatoriaus mobiliojo ryšio planas palaiko eSIM funkcionalumą.
SpalvosMėtų, grafito, kreminė, levandų*[Tik Samsung.com ] pilka, mėlyna, žalia, geltona**
* Prieinamumas priklauso nuo rinkos, regiono ir operatoriaus**Šių spalvų modelius galima užsisakyti tik internetu iš Samsung.com.
​ Galaxy Fold5
EkranasPagrindinis7,6 colio QXGA+*„Dynamic AMOLED 2X” ekranas„Infinity Flex Display” technologija (2176 x 1812, 21.6:18), 374ppi120Hz adaptyvus atsinaujinimo dažnis (1~120Hz)
*Matuota įstrižai, Galaxy Fold5 pagrindinio ekrano dydis siekia 7,6 colio iš viso ir 7,4 colio skaičiuojant su suapvalintais kampais; tikrasis naudingas plotas yra mažesnis dėl suapvalintų kampų.
Išorinis6.2 colio FHD+„Dynamic AMOLED 2X” ekranas(2316 x 904, 23.1:9), 402ppi120Hz adaptyvus atsinaujinimo dažnis (48~120Hz)
* Matuota įstrižai, Galaxy Fold5 išorinio ekrano dydis siekia 6,2 colio iš viso ir 6,2 colio skaičiuojant su suapvalintais kampais; tikrasis naudingas plotas yra mažesnis dėl suapvalintų kampų ir kameros išpjovos
Matmenys ir svorisSulenkto67,1 x 154,9 x 13,4mm
* Galaxy Fold5 storis sulenkus matuotas nuo stiklo viršaus ir apačios
Atlenkto129,9x 154,9 x 6,1mm
*Galaxy Fold5 storis atlenkus neapima pagrindinio ekrano rėmo
Svoris253g
KameraIšorinė10MP asmenukių kameraF2.2, pikselio dydis: 1.22μm, apžvalgos kampas: 85˚
Esanti po ekranu4MP kamera po ekranuF1.8, pikselio dydis: 2.0μm, apžvalgos kampas: 80˚
  
Galinė triguba kamera12MP itin plataus kampo kamera, F2.2, pikselio dydis: 1.12μm, apžvalgos kampas: 123˚
50MP plataus kampo kameraDvigubų pikselių AF, OIS, F1.8, pikselio dydis: 1.0μm, apžvalgos kampas: 85˚
10MP priartinimo kameraPDAF, F2.4, OIS, pikselio dysi: 1.0μm, apžvalgos kampas: 36˚, 3X optinis priartinimas
*30X „Space Zoom” funkcija susideda iš 3x optinio priartinimo ir 10x skaitmeninio priartinimo su DI „Super Resolution” technologija. Didinant daugiau, nei 3x, galimas kadro kokybės suprastėjimas
ProcesoriusSnapdragon® 8 Gen 2 Mobile Platform for Galaxy
*„Snapdragon” yra „Qualcomm Technologies, Inc” ir su ja susijusių bendrovių produktas. „Snapdragon” yra registruotas „Qualcomm” prekinis ženklas
Atmintis ir vidinė talpykla12GB atmintis ir 1TB vidinė talpykla12GB atmintis ir 512GB vidinė talpykla12GB atmintis ir 256GB vidinė talpykla
* Prieinamumas priklauso nuo rinkos. Tikrasis talpyklos dydis gali skirtis priklausomai nuo rinkos, modelio, failo dydžio ir formato
Baterija4,400mAh (tipinė) dviguba baterija
*Tipinė talpa nustatyta trečiųjų šalių laboratorijos sąlygomis. Tipinė talpa yra numatomas talpios vidurkis, atsižvelgiant į baterijų talpos nukrypimus pagal IEC 61960 standartą testuotuose baterijų pavyzdžiuose. Nurodyta (minimali) talpa yra 4270mAh. Tikroji baterijos ištvermė gali skirtis priklausomai nuo ryšio aplinkos, naudojimo įpročių ir kitų faktorių
ĮkrovimasLaidinis*: iki 50% įkrova per maždaug 30 min su 25W įkrovikliu** ir 3A USB-C kabeliu***Fast Wireless Charging 2.0****Wireless PowerShare*****
* Laidinis įkrovimas suderinamas su QC2.0 ir AFC standartais.**25W įkroviklis parduodamas atskirai. Naudokite tik „Samsung” patvirtintus įkroviklius ir laidus.*** Belaidis krovimas suderinamas su WPC.**** PowerShare funkcija palaikoma Samsung ir kitų gamintojų išmaniųjų telefonų su WPC Qi belaidžio įkrovimo palaikymu, pavyzdžiui, Galaxy Fold5, Flip5, Galaxy Fold4, Flip4, S22 series, Fold3 5G, Flip3 5G, S21 FE 5G, S21 series, Fold2, Note20 series, S20 series, Flip, Note10 series, S10 series, S9 series, S8 series, S7 series, S6 series, Note9, Note8, Note FE, Note5, and wearables such as Galaxy Buds2 Pro, Buds2, Buds Pro, Buds Live, Watch6, Watch6 Classic, Watch5, Watch5 Pro, Watch4, Watch4 Classic, Watch3, Watch Active2, Watch Active, Gear Sport, Gear S3, Galaxy Watch, and Galaxy Buds. Gali neveikti su tam tikrais aksesuarais, dėklais ir kitų gamintojų įrenginiais. Gali paveikti ryšio stiprumą, priklausomai nuo tinklo ir aplinkos.
Atsparumas vandeniuiIPX8
* IPX8 paremtas panardinimu į 1,5 metro gėlo vandens gylį iki 30 minučių. Nepatariama naudoti paplūdimyje ar prie baseino. Nėra atsparumo dulkėms.
Operacinė sistemaAndroid 13One UI 5.1.1
Tinklas ir ryšiai5G*, LTE**, Wi-Fi 6E***, Bluetooth® v5.3
* Reikalingas optimalus 5G ryšys. 5G paslaugos palaikomos tik 5G ryšiu padengtose vietovėse ir šalyse. Realus 5G greitis ir prieinamumas gali priklausyti nuo šalies, ryšio paslaugų teikėjo ir vartotojo aplinkos.** 4G modelio prieinamumas priklauso nuo šalies ir operatoriaus.***Wi-Fi 6E tinklo prieinamumas priklauso nuo šalies, ryšio paslaugų teikėjo ir vartotojo aplinkos. Reikalingas optimalus ryšio stiprumas ir Wi-Fi 6E maršrutizatorius
JutikliaiAkselerometras, pirštų antspaudų skaitytuvas (šone), giroskopas, barometras, geomagnetinis jutiklis, holo jutiklis, šviesos jutiklis, virtualus artumo jutiklis
SaugumasSamsung Knox with, Samsung Knox Vault
SIM kortelėIki dviejų Nano SIM* ir viena eSIM**
* SIM kortelė parduodama atskirai. Prieinamumas gali skirtis, priklausomai nuo šalies ir gamintojo.** eSIM palaikymas kai kuriose rinkose, kuriuose parduodamas „Galaxy“ įrenginys, gali būti įjungiamas ar išjungiamas su programinės įrangos atnaujinimu. eSIM paslaugos planas gali skirtis priklausomai nuo operatoriaus. Patikrinkite, ar jūsų operatoriaus mobiliojo ryšio planas palaiko eSIM funkcionalumą.
SpalvosLedo mėlyna, fantomo juoda, kreminė*
[Tik Samsung.com ] pilka, mėlyna**
* Prieinamumas priklauso nuo rinkos, regiono ir operatoriaus**Šių spalvų modelius galima užsisakyti tik internetu iš Samsung.com.