Pavyko gauti root prieigą „Google Pixel“ išmaniajame telefone

Pradedant nuo „Android 6.0 Marshmalow“ root prieigos gavimas tapo sudėtingesniu procesu, tačiau entuziastų tai nesustabdė. Prieš „Android 7.0 Nougat“ išleidimą sklandė gandai, kad gauti super vartotojo teises taps dar sudėtingiau dėl naujos saugumo sistemos, bet prieš dvi savaites pati „Google“ paskelbė, kad naudojantys išmaniuosius telefonus „Pixel“ ir „Pixel XL“, kuriuose įdiegta „Android 7.1“, vis dėlto galės gauti root prieigą. Dabar tam tikruose visuomenės sluoksniuose gerai žinomas programuotojas slapyvardžiu Chainfire “Twitter” paskyroje parašė, kad rado būdą kaip gauti nesisteminę prieigą prie „Google Pixel“ super vartotojo teisių.

cxyeydnmyr9cz0dgvjlqfgfxymrpnbx

„Android 7.0 Nougat“ operacinė sistema tikrina failų sistemos vientisumą ir aptinka bet kokias jos modifikacijas. Jei įkrovos metu sistema aptinka bet kokius pakeitimus arba kai kurių failų trūkumą, prietaisas tiesiog blokuojamas. Tai buvo padaryta daugiausia siekiant apsaugoti nuo kenkėjiškų programų. Tai reiškia, kad Chainfire sugebėjo gauti root be jokių pakeitimų sistemoje, o tai yra didelis pasiekimas.

cxyeyr9y2uz2nvj1iladci5rdgicnhh

Programuotojas taip pat pranešė, kad netrukus išleis savo sukurtos programėlės „SuperSU“ atnaujintą versiją su „Android Nougat“ palaikymu.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau