Paskelbtos UFS 3.0 specifikacijos – išmaniųjų telefonų atmintis paspartės dukart

„JEDEC Solid State“ technologijų asociacija paskelbė galutines 3.0 versijos „Universal Flash Storage“ (UFS) specifikacijas. Nuo UFS 2.1 specifikacijų priėmimo praėjo maždaug dveji metai – jos buvo priimtos 2016 m. balandžio mėn. Tačiau tuo metu UFS duomenų perdavimo sparta magistralėje nepasikeitė. 2013 m. Spalio pradžioje priimta UFS 2.0 versija nustatė 600 MB/s greitį vienoje sąsajos linijoje. Iš viso UFS magistralė turi dvi linijas nuosekliam duomenų perdavimui. Sąsajos greitis šioje konfigūracijoje gali perduoti duomenis 1,2 GB/s sparta. Ką tik pristatyta specifikacijoje UFS 3.0 duomenų apsikeitimo greitis padidintas iki 1,6 Gb/s vienai linijai arba iki 2,4 GB/s abiejose sąsajos linijose.

Iki šiol UFS magistralė dažniausiai buvo sutinkama išmaniųjų telefonų flagmanuose, tačiau jis taip pat skirta naudoti ir asmeniniuose kompiuteriuose. Ši sąsaja užima tarpinę poziciją tarp eMMC atminties ir SSD kaupiklių.

UFS standartas taip pat apibūdina  naudojimą išimamų atminties kortelių su šia sąsaja arba „UFS Card Extension“. Duomenų perdavimo sparta su atminties kortele kol kas nepagerinta ir naudoja fizinį sluoksnį M-PHY HS-Gear3, nors standarto versija atnaujinta iki 1.1. „UFS Host Controller Interface“ (UFSHCI) versijos numeris specifikacijose taip pat padidėjo iki 3.0. Pranešama, kad standarte nustatyti pakeitimai supaprastins valdiklių kūrimą.

Atkreipkite dėmesį, kad UFS sąsaja demonstruoja gerą našumo ir energijos vartojimo santykį, kuris yra svarbus ne tik nešiojamajai elektronikai, bet ir automobilių pramonei. Tikimasi, kad UFS magistralė bus paklausi ir automobiliuose. Standarto UFS 3.0 specifikacijose numatytos dvi „automobilių” naujovės. Pirma, valdikliams suteikiamas išplėstas veikimo temperatūros diapazonas nuo -40° C iki 105° C. Antra, buvo įdiegtas komandų atnaujinimo režimas, kuriuo siekiama pagerinti koncentratorių valdymo mechanizmus ir duomenų patikimumą.

Jau prieš keletą mėnesių pradėti kurti valdikliai, palaikantys UFS 3.0 specifikacijas. Komercinių įrenginių su sąsaja UFS 3.0 turėtumėm sulaukti šių metų pabaigoje arba pirmoje kitų metų pusėje.