Kaip panaudoti USB laikmeną – 10 originalių būdų

Įprasta manyti, jog USB laikmenos atlieka tik duomenų saugojimo funkciją, tačiau iš tiesų šie gaminiai yra kur kas universalesni nei kada galėjote pagalvoti. Jei norite tuo įsitikinti – iš arčiau susipažinkite su kitomis šių talpyklų galimybėmis.

1. Paleiskite programas, žaidimus ar programinę įrangą. Be jokių papildomų trikdžių visus šiuos duomenis galite ne tik laikyti, bet ir paleisti tiesiai iš USB rakto. Taip neeikvosite savo kompiuterio vietos ir tas pačias programas lengvai pritaikysite keliems skirtingiems įrenginiams.

2. Naudokite operacinę sistemą. Iš USB laikmenos galima atidaryti ne tik prieš tai minėtas programas, bet ir pačią operacinę sistemą. Nors toks veiksmas nėra itin tikslingas, galite jį išbandyti dėl techninio smalsumo ar norėdami pratestuoti tam tikras OS funkcijas.

3. Prisijunkite prie belaidžio tinklo. Tie, kurie naudojasi belaidžiu tinklu, gali visą jo konfigūracijos informaciją perkelti į USB atmintinę. Tuomet šį gaminį galėsite naudoti ne tik norėdami prisijungti prie tinklo: jis taip pat tiks kitiems tam pačiam tinklui priklausantiems įrenginiams ar su juo suderinamiems prietaisams, pavyzdžiui, spausdintuvams.

4. Padidinkite kompiuterio našumą. Jei esate nepatenkinti savo įrenginio efektyvumu, tačiau dabartinės kompiuterių kainos Jūsų nežavi, USB raktą galite panaudoti kaip priemonę kompiuteriui paspartinti. Naudojant specialią programą, ši laikmena yra naudojama kaip papildoma kompiuterio atmintis, todėl galima greičiau atlikti bet kokias užduotis.

5. Naudokite jį kaip muzikos grotuvą. Nors ir retai, tačiau vis dar pasitaiko vietų, kuomet neturime galimybės klausytis muzikos internete – tokiais atvejais gali padėti Jūsų USB laikmenoje sukaupta mėgstamiausių dainų kolekcija. Ją, kaip ir bet kurią programą, galėsite paleisti bet kuriame kompiuteryje.

6. Užtikrinkite sklandų kietojo disko darbą. Atsisiuntus į USB raktą tam tikrą programą, galima perskirstyti kompiuterio kietojo disko darbą – tuomet galima išvengti bet kokių trikdžių, o pats kietasis diskas veikia kur kas tolygiau.

7. Apsaugokite savo duomenis. Talpykloje esanti informacija nebūtinai turi būti matoma visiems – USB laikmenos suteikia galimybę užšifruoti Jūsų failus, tad jeigu netikėtai prarasite savo atmintinę, neteks jaudintis dėl privatumo ar informacijos nutekėjimo. Jei failai itin svarbūs, tikrai verta išbandyti šią funkciją!

8. Panaudokite jį kaip paskutinės minutės dovaną. Netikėtai buvote pakviestas į šventę, o galbūt dovanos paieškas tempėte iki paskutinės minutės? Nesijaudinkite – USB raktas gali tapti praktiška dovana, kuri tikrai bus panaudota. Juk šių gaminių daugeliui iš mūsų niekuomet nebūna per daug.

9. Išgelbėkite užkrėstus kompiuterius. Tuomet, kai kompiuteryje atsiranda virusas, gana dažnai užkrečiama ir jame esanti antivirusinė sistema, todėl iš jos nebelieka jokios naudos. Visgi, jei šią programą turėsite USB laikmenoje, galėsite efektyviai išgelbėti savo kompiuterį, kol virusas nepadarė jam dar daugiau žalos.

10. Naudokite jį kaip raktą savo kompiuteriui. Norint užtikrinti maksimalų kompiuterio saugumą, galima jį suformatuoti taip, jog atrakinti šį įrenginį būtų galima tik įkišus USB raktą. Tai daug veiksmingiau nei bet kokie slaptažodžiai!

Pasitelkę vaizduotę, neabejotinai surastumėte ir daugiau būdų, kaip efektyviai panaudoti USB raktą. O jei nuspręsite jį įsigyti, palankių pasiūlymų ieškokite Pigu.lt el. parduotuvėje – čia tikrai bus iš ko pasirinkti: https://pigu.lt/lt/kompiuterine-technika