„Panasonic“ išleidžia 55 colių skaidrius OLED ekranus namams, parduotuvėms ir biurams
Mokslinės fantastikos filmuose dažnai naudojama duomenų vizualizavimo koncepcija su sklandančiais ore ar ant veidrodžių, langų ir baldų paviršių matomų vaizdais jau tampa realybe, kurią komerciniuose gaminiuose įgyvendino ne vienas gamintojas. „Panasonic“ taip pat siūlo nelaukti ateities ir pakeisti vizualinės kultūros suvokimą šiandien. Bendrovė pradeda į prekybą pristatyti 55 colių modulinius OLED ekranus, kurios gali būti visiškai skaidrios, neuždengiant to, kas už jų.
„Panasonic“ skaidrios modulinės plokštės bus parduodamos jau šį gruodį. Kaina dar nėra nustatyta. Pirmosios skaidrių OLED matricų sulauks Japonija ir Azijos bei Okeanijos šalys (Taivanas, Singapūras, Australija, Naujoji Zelandija). Moduliai bus gaminami dviejų tipų: TP-55ZT110 su galiniu šviesumo reguliavimo įtaisu ir TP-55ZT100 be pritemdymo. Pirmasis garantuoja sodrias spalvas ir didelį kontrastą, tačiau tamsėjant modulis praranda skaidrumą, o antrasis išlieka skaidrus, tačiau jo kontrastas ir spalvos bus kuklūs.
Abiejų tipų plokštės yra be rėmelių, todėl jas galima surinkti į sudėtinius ekranus. Trumpojoje pusėje leidžiama naudoti dvi jungtis, o ilgoji neturi matmenų apribojimo. Plokščių montavimas, pasak „Panasonic“, nebus sunkus. Maitinimo šaltinis pateikiamas kaip atskira dėžutė, kurios matmenys yra 210 × 60 × 305 mm, o sveria ji 1,75 kg. „TP-55ZT100“ ekrano svoris be užtamsinimo bloko bus 8 kg, o „TP-55ZT110“ su tamsinimu – 14 kg. Pastarasis, beje, yra storesnis – 7,6 mm. Tuo tarpu netamsintas prietaisas yra vos 3,8 mm storio.
Gamintojas siūlo permatomomis OLED plokštėms dekoruoti vitrinas, muziejuose ir apartamentuose. Pastaruoju atveju matricos gali tarnauti kaip langas, išjungus išlikti skaidrios, o įjungus rodyti ką nors naudingo ar gražaus. Tiesa, vieno aktyvaus ekrano energijos suvartojimas siekia 292 W. Tai iš tikrųjų neatitinka dabartinio energijos vartojimo efektyvumo skatinimo.