4 ateities automobilių technologijos

Kaip ir visos technologijos bei išmanieji įrenginiai, automobilių modeliai keičiasi vis sparčiau. Taip pat vis dažniau ir stipriau reiškiasi automobilio atsinaujinimo poreikis. Deja, bet atlyginimai neauga taip sparčiai, kad kiekvienas išgalėtų keisti transporto priemonę taip dažnai, kaip norėtų. Todėl vis daugiau vairuotojų naudojasi automobilių lizingo ar paskolų teikiamu privalumu: įsigyti automobilį dabar, o visą kainą už sumokėti tik po kurio laiko. Įsigyti automobilį su paskola arba su lizingu yra paprasta, tačiau galbūt yra priežasčių neskubėti to daryti?

Prieš kurį laiką supažindinome jus su 5 naudingiausiomis automobilių technologijomis. Dabar supažindinsime jus su tuo, kas jūsų laukia netolimoje ateityje, todėl galbūt norėsite neskubėti atsinaujinti, o palaukti, kol galėsite įsigyti transporto priemonę su integruotomis naujausiomis technologijomis.

Skraidantys automobiliai

Taip, tiesa, jau yra sukurti skraidančių automobolių prototipai. Vienas jų yra žinomas kaip „AeroMobil 3.0” ir tai yra pirmasis automobilis, kuris iš tikrųjų gali skristi. Ši transporto priemonė gali būti laikoma ir lėktuvu ir automobiliu. Jis gali skristi ir nusileisti beveik kiekviename pasaulio oro uoste ir gali tilpti bet kurioje standartinėje automobilių stovėjimo aikštelėje ir benzino stotyje.

Žinoma, skraidančio automobilio idėja nėra nauja, nes pirmasis buvo pastatytas dar 1917 m. Jis buvo žinomas kaip „Curtiss Autoplane”, tačiau skirtingai nei AeroMobil 3.0, jis iš tikrųjų negalėjo skristi. Geriausiu atveju ji galėjo tik „šuoliuoti“. Nuo to laiko daugelis gamintojų bandė sukurti automobilius, kurie gali skristi, bet daugelį metų nesugebėjo šios idėjos įgyvendinti.

Nepaisant to, sukūrus „AeroMobil 3.0”, galima drąsiai teigti, kad ne už kalnų yra diena, kai galėsime matyti skraidančius automobilius.

Bepiločiai automobiliai

Jūs tikriausiai jau girdėjote apie bepiločius automobilius. Šios transporto priemonės yra savavaldės; jos naudoja įvairias kameras, jutiklius, lazerinius skaitytuvus, EPS variklį ir stabdžių pavaras, kad galėtų važiuoti patys. Labiausiai žinomas autonominis automobilis, kuris gyvuoja jau keletą metų, priklauso „Google”.

Tačiau daugelis kitų automobilių gamintojų taip pat labai sunkiai dirbo su autonominių transporto priemonių technologijomis. Pavyzdžiui, BMW sukūrė pusiau autonominę transporto priemonę, kuri greitai pasirodys rinkoje. Ši technologinė pažanga galėtų sumažinti transporto priemonių žūčių, nelaimingų atsitikimų skaičių ir palengvinti eismą.

Tik pagalvokite, ką galėtume padaryti be vairuotojo automobilyje, įsivaizduokite visas galimybes.

Saulės energija varomos transporto priemonės

Saulės energija tapo vis patogesnė ir labiau prieinama vartotojams visame pasaulyje. Tiesą sakant, dabar jis sparčiai populiarėja ir tarp transporto priemonių. Kaip jau turbūt supratote, kaip ir elektromobiliai, ši technologija leidžia naudotis transporto priemone nepaliekant tokio ryškaus CO2 pėdsako.

Saulės technologija automobiliuose padės taupyti degalus bei bus ekologiškesnė alternatyva benzinu varomiems automobiliams.

Išmanieji automobiliai

Prie interneto prijungti automobiliai yra didžiulis išmanusis telefonas ant ratų. Šie automobiliai leidžia atlikti visas funkcijas, kurias gali atlikti jūsų išmanusis telefonas. Tokie automobiliai turi SIM kortelę ir siūlo daugybę mobiliųjų paslaugų bei galimybę gauti nuotolinę diagnostiką.

Kiekviena iš šių technologijų gali revoliucionizuoti automobilių pramonę jau per ateinančius keletą metų. Todėl jei jau planuojate įsigyti automobilį, galbūt reikėtų šias mintis bent kuriam laikui padėti į šoną ir neskubėti skolintis bei įsipareigoti dešimtmečiui į priekį. Na, o norėdami susipažinti su daugiau panašių ateities automobilių technologijų, skaitykite šį straipsnį.