5 naudingiausios automobilių technologijos

Šiais laikais yra skirtingų ne tik automobilių markių, bet ir automobilių technologijų, todėl jums reikalingo ir tinkamo automobilio pirkimas gali tapti sudėtingu sprendimu. Norėdami palengvinti šią naštą, šiame straipsnyje aptarsime kelias automobilių technologijas, kurios gali padėti išsirinkti transporto priemonę.

1. 360 laipsnių kamera

Pasaulyje yra tikrai daug žmonių, kurie turi problemų parkuodami automobilius prekybos centrų stovėjimo aikštelėse ar kitose ankštose vietose arba tiesiog nusipirkę naują automobilį dar nėra pripratę prie jos gabaritų. Suderinus kameras skirtinguose automobilio kampuose galima matyti visą jo vaizdą ir taip gerokai pasilengvinti sau gyvenimą. Kadangi šios technologijos pagaminimas ir įmontavimas kainuoja vis mažiau ir mažiau, ją galima rasti net ir nebrangiuose automobiliuose. Žinoma, jeigu jus domina maži miesto automobiliai, ši technologija gali būti ne itin reikalinga, tačiau perkant didesnių gabaritų automobilį (pvz. visureigį), vertėtų pasirūpinti, kad jis turėtų 360 laipsnių kamerą.

2. Įspėjimo apie nukrypimą nuo kelio juostos sistema

Visų vairuotojų žvilgsniai nors kelioms sekundėms nukrypsta nuo kelio kiekvienos kelionės metu. Tai gali atsitikti užmetant akį į radijo imtuvą, mobilųjį telefoną ar vaiką sėdintį už nugaros. Dėl to nėra stebėtina, kad automobilis kartais nukrypsta nuo kelio. Įspėjimo apie išvažiavimą iš kelio juostos sistemos naudoja kameras automobilyje, kad nustatytų, ar automobilis pervažiavo per pažymėtą juostos liniją. Taip atsitikus, sistema pateikia vaizdinį ar garsinį signalą (tam tikrais atvejais suvibruoja sėdynė ar vairas) pranešdama, kad važiuojate neteisingai. Grįžus į savo juostą signalas išsijungia. Tačiau nereikia viso darbo palikti sistemai, geriau stengtis, kad žvilgsnis nenukryptų nuo kelio.

3. Automatinis avarinis stabdymas

Kaip sistemos pavadinimas ir sufleruoja, ji siūlo automatinį automobilio stabdymą priartėjus prie automobilio esančio priekyje ar kitos galimos kliūties (per gatvę einančio žmogaus, dviratininko ar kt.). Ši sistema reaguoja gerokai greičiau ir efektyviau nei žmogaus smegenys, todėl net ir būnant puikiu vairuotoju ji gali pasitarnauti. Nuo šios technologijos sukūrimo buvo išvengta ne vienos avarijos ir išgelbėta ne viena nekalto žmogaus gyvybė.

4. Išmaniųjų telefonų programėlių prijungimas

Telefonas, kaip ir automobilis, tapo vienu iš dažniausiai vartojamų išradimų žmonijoje. Atsiradus progai vieną sujungti su kitu ir taip palengvinti kasdienes užduotis, tam sunku atsispirti. Dėl šios priežasties daugelis automobilių gamintojų siūlo tam tikrą technologiją, leidžiančią sujungti savo išmanųjį telefoną su automobiliu. Kai kurios programos leidžia nuotoliniu būdu užrakinti ir atrakinti transporto priemonės duris, patikrinti tokius dalykus kaip degalai ir padangų slėgis ir netgi nuotoliniu būdu užvesti automobilį šaltą žiemos rytą. Tačiau būtina žinoti, kad ši paslauga gali turėti metinį ar mėnesinį abonentinį mokestį, todėl apie jį pasidomėkite prieš pirkdami automobilį.

5. Navigacija

Nors ir ši technologija nėra labai nauja, tačiau ji darosi vis populiaresnė. Nepaisant to, kad navigacija automobiliuose daugeliu atžvilgių vis dar atsilieka nuo išmaniųjų telefonų navigacijos, jos tikrai tobulėja. Dabartinės navigacijos sistemos jums rodo ne tik, kur reikia važiuoti, tačiau taip pat gali pranešti apie susidariusias spūstis ar avarijas priekyje ir pasiūlyti kitą kelionės maršrutą, taip pat informuoja apie greičio radarus. Tačiau jums nėra būtina siųstis specialias navigacijos programėles į savo telefoną, kadangi vietoj jos puikiai pasitarnauja „Google Maps“, esanti visuose telefonuose su „Android“ operacine sistema.

Technologijos automobilyje gali būti tikrai geras dalykas, tačiau reikėtų nepamiršti, kad reikia visų pirma rūpintis savo saugumu, o ne patogumu.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau