Nexus Prominent 5 korpuso apžvalga
Nexus Prominent 5 – prieš keletą savaičių apžvelgto Prominent 9 korpuso mažesnė ir pigesnė versija. Tačiau peržvelgus šio korpuso technines specifikacijas, atrodo, kad šis korpusas turi daugiau privalumų negu brangesnysis ir gali pasigirti tokia pat gera garso izoliacija kaip ir Prominent 9. Kaip yra iš tikrųjų, sužinosite perskaitę apžvalgą.
Pakuotė ir korpuso išorė
Tarp Prominent 5 ir Prominent 9 korpusų pakuočių tėra vienintelis ryškus skirtumas. Tai ant priekinės pakuotės dalies užrašytas penketas, o ne devynetas. Žinoma minimaliai skiriasi ir techninių specifikacijų lentelė, kadangi šie korpusai nėra visiškai identiški. Pirmas įspūdis ištraukus korpusą – šis tikrai geriau atrodo lyginant su Prominent 9.
Prominent 5 korpuso išorė pagaminta iš aliuminio lydinio, dizainas – minimalistinis. Šio korpuso išmatavimai yra visiškai tokie pat kaip Prominent 9 – 508x207x479.3mm. Turime penkias nišas 5.25 colio įrenginiams ir kaip įprasta viršutinė yra pritaikyta floppy įrenginiui. Nors vargu ar kas dar benaudoja floppy diskelius, tačiau gamintojas apsidraudžia nuo pasipiktinusių vartotojų, kurie pareikš, kad korpusas – ne korpusas, be floppy įrenginiui skirtos angos. Šiame korpuse priekinė valdymo panelė patalpinta korpuso viršutinėje dalyje, priešingai nei Prominent 9, kuriame ji sumontuota priekinėje dalyje.
Priekinėje korpuso dalyje, šiek tiek žemiau 5.25 colio įrenginių nišų, sumontuotas 120mm skersmens ventiliatorius, kuris yra atsakingas už kietųjų diskų aušinimą, bei šalto oro į korpusą įtraukimą. Abi šoninės sienelės yra identiškos ankščiau apžvelgtajam Nexus korpusui. Siekiant sumažinti kompiuterio skleidžiamą triukšmą, ant šio korpuso šoninių sienelių nėra jokių aušinimo ar ventiliatorių tvirtinimui skirtų angų. Čia ant kiekvienos sienelės matome tik po gražiai įspaustą Nexus kompanijos logotipą.
Viršutinės grotelės yra identiškos Prominent 9 korpusui. Po jomis paslėptas jau sumontuotas vienas 140mm skersmens Nexus kompanijos ventiliatorius, bei anga sumontuoti dar vieną papildomą 120mm arba 140mm skersmens ventiliatorių. Pagal montavimo kryptį, šie ventiliatoriai turi ištraukti karštą orą iš korpuso vidaus, kuomet šalto oro traukimu į korpusą pasirūpinti turi priekyje sumontuotas visiškai toks pats, tik 120mm skersmens ventiliatorius.
Šį kartą Nexus sugalvojo priekinę valdymo panelė patalpinti po dangteliu tiesiog praktiškumo sumetimais. Jeigu jūs nenaudojate nė vieno iš priekinės panelės jungčių, galite šį dangtelį tiesiog uždaryti, ir būti ramūs, jog į USB ir kitas jungtis neprisirinks dulkių. Tiesa, perkrovimo mygtukas taip pat patalpintas po dangteliu, o ne šalia įjungimo mygtuko. Būna, kad kartais tenka perkrovimo mygtuką dažniau naudoti net negu įjungimo, o čia jis paslėptas po dangteliu. Priekinėje valdymo panelėje yra šios jungtys: keturios USB 2.0, po vieną Firewire, eSata, mikrofono ir ausinių (AC’97/HD) jungtį. Šiek tiek žemiau įjungimo mygtuko matote HDD lemputę, kuri yra vienintelė šiame korpuse.
Galinėje korpuso dalyje nieko ypatingo nematome, apart to, kad korpusas priešingai nei Prominent 9, yra nudažytas juodai tiek viduje, tiek išorėje. Čia randame septynias išplėtimo plokščių angas, 120mm skersmens ventiliatoriui skirtą angą, bei maitinimo bloko angą. Vienintelis skirtumas lyginant su Prominent 9 – vandens aušinimo sistemos žarnų išvedimo angų nebūvimas.
Paguldę korpusą ant šono, matome jog korpusas turi dvi apvalias kojeles, kurios padengtos neslidžiu paviršiumi. Priekinėje korpuso pusė stovi ant stačiakampio formos kojų, kurios yra integruotos į bendrą korpuso dizainą, bei tai pat padengtos neslidaus paviršiaus medžiaga.
Korpuso vidus
Nuėmę šonines sieneles pamatome, jog Nexus įsiklausė į kompiuterinės technikos entuziastų ir vartotojų pageidavimus, ir pagamino būtent tai ko jie pageidavo. Tai juodai išdažytas vidus, išplėtimo plokštės, kietieji diskai ir 5.25 colio įrenginiai tvirtinami toolless būdu. Dizaino atžvilgiu, juoda su oranžine spalva sudaro solidų spalvų derinį. Iškart į akis krentantis trūkumas – backplate montavimo angos trūkumas, kaip ir Prominent 9 korpuse. Šiame korpuse taip pat menkos galimybės gražiai išvedžioti laidus, nes anga pravesti visiems laidams, išeinantiems iš maitinimo bloko, tiesiog per maža.
Šiam korpusui riebų pliusą galima rašyti už tai, jog kietieji diskai pasukti 90 laipsniu kampu. Taigi dabar prireikus greitai pakeisti kietąjį diską, nereikės kovoti su maitinimo bloko laidais ir vaizdo plokšte. Nes būtent šios kompiuterio dalys dažniausiai trukdo išimti kietąjį diską, kuomet visa sistema jau surinkta.
Kietųjų diskų montavimas – ypač paprastas. Kietąjį diską įstatome į specialų laikiklį, kuris jau turi sumontuotus tvirtinimo laikiklius ir tiesiog įstumiame visą laikiklį atgal į korpusą. Ir viskas padaroma be jokių įrankių.
5.25 colio įrenginiai montuojami taip pat lengvai. Tik čia naudojama kitokia sistema. Nuotraukoje matomos oranžinės spalvos jungikliai stumdosi į vieną ir į kitą pusę ir priklausomai nuo pusės, 5.25 nišoje patalpintas įrenginys įtvirtinamas arba atlaisvinamas ir jį galima išimti.
Visus korpuse esančius ventiliatorius turime galimybę pajungti tiek tiesiogiai į maitinimo bloką, tiek į pagrindinę plokštę. Nexus pasirūpino adapterių pirkimo dilema, ir visi šios kompanijos korpusuose montuojami ventiliatoriai turi Molex ir 3 pin’ų jungtis. Korpuse visos grotelės yra korio formos.
Išplėtimo plokštės, kaip ir Prominent 9 korpuse, montuojamos toolless būdu. Tai iš tiesų supaprastina ir sutrumpina kompiuterio surinkimo laiką. Siekiant šiek tiek sumažinti laidų betvarkę korpuse, Nexus kompanija sugalvojo šalia dešiniojo pagrindinės plokštės tvirtinimo angų krašto pritvirtinti plastikinius laikiklius, pro kuriuos būtų galima pravesti visus laidus ateinančius iš priekinės valdymo panelės. Surinkinėjant korpusą testavimui, šie laikikliai puikiai pasidarbavo kaip maitinimo bloko laidų laikikliai.
Apatinėje korpuso dalyje matome dvi angas. Viena skirta sumontuoti papildomam 120mm arba 140mm skersmens ventiliatoriui, kurio paskirtis būtų iš po korpuso apačios traukti šaltą orą kartu su dulkėmis. Antroji anga skirta maitinimo bloko ventiliatoriui traukti orą taip pat iš po korpuso, kuriuo turėtų būti aušinamas maitinimo blokas. Didžiausias trūkumas tas, kad nė vienas iš korpuse esančių ventiliatorių neturi dulkių filtrų, taigi po kelėtos savaičių tiek korpuso, tiek maitinimo bloko vidus bus pilnas dulkių.
Prominent 5 korpusas taip pat išklijuotas garsą slopinančia medžiaga. Dešinioji korpuso sienelė padengta banguotos formos medžiaga, o kairioji visiškai lygaus paviršiaus garsą slopinančia medžiaga. Pastebėjome, jog ši medžiaga iš gamyklos atkeliauja šiek tiek atsiklijavusi, bet ranka ją prispaudus – daugiau neatsiklijuoja. Galbūt gamykloje tiesiog nepakankamai gerai prispaudžia.
Verdiktas
Nexus Prominent 5 korpusas turi daugybę privalumų. Tai visų įmanomų įrenginių tvirtinimas toolless būdu, juodai išdažytas vidus, solidus dizainas, geri aušinimo rezultatai. Už korpuso dizainas, ypač vidaus, šis gaminys nusipelnė atskiro apdovanojimo, nes dizaineriai šį kartą tikrai gerai pasidarbavo. Juoda ir oranžinė spalva dera tarpusavyje tiesiog puikai. O mus ypač stebina tai, kad šis korpusas beveik visu šimtu litu yra pigesnis už Prominent 9, bet tikrai ne vienu aspektu pranašesnis. Vieninteliai ir tik nedideli trūkumai, tai dulkių filtrų ir backplate angos montavimo nebūvimas. Šiame kainų segmente, šis korpusas yra bene geriausias pasirinkimas, todėl šis Nexus korpusas gauna net du apdovanojimus!