Cooler Master Silent Pro Gold 700W apžvalga

o ilgokos pertraukos apžvalgų skiltyje, šiandien sugrįžtame su Silent Pro Gold 700W galingumo maitinimo iš Cooler Master kompanijos bloko apžvalga. Kuo gi šis maitinimo blokas išsiskiria iš įprastų maitinimo blokų pulko? Tuo, kad visiems Silent Pro Gold serijos maitinimo blokams yra suteikti 80PLUS Gold sertifikatai, taigi reiškias, kad šis maitinimo blogas ypač taupo elektrą.

Pakuotė ir komplektacija

Silent Pro Gold – taip vadinasi naujausia Cooler Master kompanijos maitinimo blokų serija. Visus šios maitinimo blokų serijos narius vienija viena bendra savybė – 80PLUS Gold sertifikatas. Maitinimo blokas prieš gaunant Gold sertifikatą iš 80PLUS organizacijos testų metu turi atitikti tokias specifikacijas: esant 20% ir 100% apkrovai naudingumo koeficientas negali būti mažesnis negu 88 procentai, o esant 50% apkrovai negali kristi žemiau 92 procentų. Cooler Master akcentuodama šį maitinimo bloko gautą sertifikatą, žinoma ir apipavidalino įpakavimą, kad jis atitiktų maitinimo blokų serijos pavadinimą. Tad, kaip matote nuotraukose, pakuotė yra auksinės ir juodos spalvos. Priekinėje dalyje matome maitinimo bloko pavadinimą, 80PLUS ir Cooler Master logotipus.

Šoninės pakuotės pusės nuo priekinių beveik nesiskiria ir čia matome tuos pačius užrašus kaip ir priekinėje pusėje išskyrus tai, kad čia dar paminima jog maitinimo blokas turi penkerių metų garantiją, bei be 80PLUS Gold sertifikato turi ir SLI standarto sertifikatą. Užtat galinė pakuotės pusė yra išmarginta įvairiausia informacija. Pradedant maitinimo bloko techninių specifikacijų lentele, baigiant įvairiais grafikais, kurie iliustruoja, maitinimo bloko triukšmo kitimą esant vis didesnei apkrovai.

Gamintojas šioje pusėje taip pat įvardina, bei aprašo kokios apsaugos yra įdiegtos, bei kokios technologijos yra panaudotos šiame maitinimo bloke. Apie jas plačiau papasakosime tolesnėse apžvalgos dalyse.

Atidarę pakuotę, viduje viską randame tvarkingai ir saugiai supakuota. Vartotojo instrukcija ir kita atspausdinta informacija pateikiama juodame voke. Maitinimo blokas ir non-modular tipo laidai supakuoti į permatomo plastiko maišelius, kad būtų išvengta įbrėžimų transportuojant.

Tuo tarpu visi kiti aksesuarai: modular tipo laidai, maitinimo laidas, tvirtinimo varžtai yra sudėti ė kompaktišką juodos spalvos tašę. Ši tašė taip pat paženklinta Silent Pro Gold maitinimo blokų serijos logotipu, bei  išlaikytas ir bendras įpakavimo dizainas.

Techninės specifikacijos ir kita

Šiandien apžvelgiame 700W galingumo modelį, bet Silent Pro Gold seriją sudaro taip pat ir 600W, 800W, 900W, 1000W ir 1200W galingumo modeliai. Maitinimo blokas lyg ir pratęsia įpakavimo dizainą. Korpusas nudažytas juodai ir pridėta šiek tiek auksinės spalvos akcentų – ventiliatoriaus grotelės ir modular laidų tvirtinimo lizdai. Kol maitinimo blokas nėra galingesnis maždaug negu 900-1000W, jo išmatavimai nėra dideli. Šis mūsų apžvelgiamas modelis pasižymi 150 X 160 X 86 mm matmenis, o palyginimui galime imti šios serijos 1200W galios maitinimo bloko išmatavimus, kurie yra 150 X 180 X 86 mm. Aišku daug kas priklauso dar ir nuo gamintojo.

Maitinimo bloko viršų puošia 120mm skersmens ventiliatorius, kurį pasirodo pagamino visai ne Cooler Master, o You Lin Tech kompanija. Tačiau čia neįžvelgiame jokio stebuklo – dažnai kompanijos gamindamos maitinimo blokus ir ventiliatorius, savuose maitinimo blokuose dėl taupumo sumetimų naudoja kitos firmos ventiliatorius. Pro aukso spalvos ventiliatoriaus groteles matome, kad visas maitinimo bloko vidus užpildytas aušinimo paskirtį atliekančiais radiatoriais.

Galinėje maitinimo bloko pusėje matome kasdienybe tapusias korio formos groteles, įjungimo/išjungimo mygtuką, bei maitinimo laido lizdą. Trumpai tariant Cooler Master šioje maitinimo pusėje jokių novatoriškų idėjų nepritaikė, kaip pavyzdžiui, Enermax kompanija, kuri integravo maitinimo laido laikiklį. Žinoma kompanija net ir šioje pusėje nepamiršo patalpinti savo kompanijos logotipo. Tikriausiai nėra šiame maitinimo bloke pusės, kur nebūtų patalpintas Cooler Master logotipas.

Standartu maitinimo blokų srityje taip pat tapo ir visų įmanomų apsaugų diegimas, kurių sąrašas šiame maitinimo bloke taip pat netrumpas: OVP, UVP, OPP, OTP, SCP ir OCP. Dar vienas standartas, tai ATX 12V V2.3 standarto atitikimas. Vargu ar šiandien parduotuvėje rastumėme maitinimo bloką neturinčio šio užrašo, o visi gamintojai vis dar akcentuoja tokią savybę.

Gražiai sutvarkyta maitinimo bloko pusė, kurioje yra modular laidų lizdai. Čia taip pat matote aukso spalvos akcentus, bei kompanijos logotipą. Išviso turime septynis modular laidų lizdus, iš kurių du skirti PCI-E vaizdo plokščių maitinimo laidams, o likę penki skirti Molex,  Floppy ir SATA maitinimo laidams.

Neaprašyta liko tik apatinė maitinimo bloko pusė, kurioje kaip įprasta matome lipduką su maitinimo bloko techninių specifikacijų lentele (išsamiai šią lentelę galite panagrinėti čia). Nors maitinimo blokas yra 700W galingumo, gamintojo teigimu maksimaliai jis gali tiekti net 840W elektros energijos. Bet vertėtų nepamiršti jog 840W yra virš normalaus maitinimo bloko pajėgumo, ir viršijus 700W ribą gali atsirasti papildomi triukšmai linijose, ypač sumažėti maitinimo bloko naudingumo koeficientas.

Silent Pro Gold 700W maitinimo blokas turi tik keletą non-modular tipo laidų, kuriuos be abejonės, jeigu renkatės 700W galingumo maitinimo bloką tikrai panaudosite. Tai 24 pin’ų pagrindinės plokštės maitinimo laidas, 8 (4+4) pin’ų procesoriaus maitinimo laidas ir PCI-E 6+2 pin’ų vaizdo plokštės maitinimo laidas. Visi šie laidai, priešingai nei modular tipo, yra įvilkti į įprastinį sleeving’ą, kuris jau nieko nebestebina.

Modular laidai yra visiškai priešingybė non-modular tipo laidams. Visi jie įvilkti į ypač aukštos kokybės juodą sleeving’ą, kuris yra plokščias siekiant pagerinti aušinimos savybes korpuso viduje. Šio sleeving’o dėka taip pat nematome, man ypač nepatinkančių vaivorykštės spalvų laidų, kurie yra matomi pro pačio pigiausio sleevingo tarpus. Modular laidų sąrašas toks: du PCI-E 6+2 pin’ų x2 vaizdo plokštės maitinimo laidai, ir keturi kompleksiniai laidai, ant kurių rasime Molex, floppy ir SATA maitinimo jungčių antgalius. Taigi viso gauname net devynias SATA maitinimo jungtis, keturias Molex, bei šešias jungtis vaizdo plokščiu maitinimui pajungti.

Maitinimo bloko vidus

Laikas įlysti į maitinimo bloko vidų, kadangi daug kas net neįsivaizduoja kas yra daugelio maitinimo blokų viduje. Tik atidarę maitinimo bloką iškart gavome progą išsiaiškinti, kaip jau minėjome apžvalgos pradžioje, kad šį maitinimo bloką aušina visai ne Cooler Master kompanijos ventiliatorius.

Antra į akis iškart krito gan didelis plotas radiatorių, kurie yra išdėstyti L forma. Pasak gamintojo tai leidžia sumažinti maitinimo bloko viduje esančią temperatūrą ir yra vadinama Heat Transfer Technology ™. Nuotraukos apačioje matote radiatorių, kuris aušina MOP tranzistorius (angl. MOSFET – Metal Oxid Semiconductor Field Efect Tranzistor). O nuotraukos viršuje matote radiatorių, kuris aušina transformatorių. Cooler Master tai vadina Hybrid Transformer ™ technologija.

Po radiatoriais slepiasi 270 uF talpos (85°C, 420V) kondensatoriai. Gamintojo teigimu čia naudojami Japan-made tranzistoriai, tačiau jų kilmės šalį patikrinti sunku. Toliau kalbant apie tranzistorius, Cooler Master teigia, kad šioje maitinimo blokų panaudoti 25 procentai mažesni tranzistoriai, negu ankstesnėse kompanijos maitinimo blokų linijose.

Nuotraukoje žemiau matote VRM kontrolerius, kurie atsakingi už 5V ir 3,3V linijų konvertavimą. Kitos maitinimo bloko savybės, kurių dar nepaminėjome yra didesnis negu 100 tūkstančių valandų MTBF, vieni 12V linija galinti tiekti iki 98A.

Verdiktas

Cooler Master Silent Pro Gold 700W testų rezultatuose rodo 0,93 procento nukrypimą 12V linijoje ir 1,46 procento nukrypimą 3.3V linijoje. Vėlgi šis nukrypimas neišeina iš ATX standarto ribų. Lyginant su anksčiau apžvelgtais maitinimo blokais matome, kad konkurentų svyravimas yra pusę procento mažesnis arba didesnis 12V ir 3.3V linijose. Kalbant ne apie testų rezultatus, Cooler Master Silent Pro Gold maitinimo blokams dedu didelė pliusą už pagaliau normalų modular laidų sleeving’ą. Pagrindinį vaidmenį atlieka kaina, kuri siekia 450 litų. Ar galite skirti tiek maitinimo blokui komplektuojant kompiuterį? Jeigu taip, rekomenduojame šį maitinimo bloką.