Cougar CMX 550 maitinimo bloko apžvalga

Cougar tai firmos ženklas priklausantis HEC/Compucase kompanijai kuri pagrindine orientuojasi į Europos rinką. Šiandien apžvelgsime jau ne pirmą Cougar kompanijos gaminį. Pernai metais turėjote galimybė išvysti tiek Cougar maitinimo blokų, tiek korpusų apžvalgų. Šių metų pavasarį kompanija atnaujino savo gaminių asortimentą, ir būtent vienas iš jų ant mūsų bandymų stalo – CMX 550 maitinimo blokas.

Pakuotė ir komplektacija

Cougar atnaujindama savo produktų asortimentą nusprendė nekeisti pagrindinės kompanijos spalvų gamos – juodos ir oranžinės. Priekinėje pakuotės pusėje matome didelį kompanijos logotipą, įvardintą maitinimo bloko galingumą, bei logotipus, kurie pažymi, kad šis maitinimo blokas turi 80PLUS Bronze sertifikatą, yra suderinamas su ATI CrossfireX ir Nvidia SLI.

Galinėje pakuotės dalyje, kaip įprasta, Cougar pateikia svarbiausias produkto savybes keturiomis kalbomis, techninių specifikacijų lentelę, bei kitus svarbiausių šio maitinimo bloko savybių paaiškinimus. Čia taip pat matome logotipą su užrašu „Design by Cougar Germany“, kai tuo tarpu kairėje pusėje apačioje matome ir mažą Hec/Compucase logotipą, kuris primena, kad priklauso Cougar kompanijos prekinis ženklas. Šoninėse pakuotės pusėse pateikiami pagrindiniai CMX 550 maitinimo bloko privalumai kartu su mažais tų funkcijų logotipais.

Atidarę pakuotę nustembame, kaip Cougar pasirūpino viską supakuoti į atskiras dėžutes. Iš vartotojo pusės tai labai malonu, kai atsidarai pakuotę ir randi viską tvarkingai supakuotą ir sudėliota, o ne, bet kaip sumesta į maišelius ir sugrūstą į dėžę. Tada dažnai ir susimąstai, kad kartais geriau papildomai primokėti už gerą vardą ir tuo pačiu gauti produktą, kurio net įpakavimas yra išbaigtas iki smulkiausių detalių.

Cougar CMX 550 maitinimo bloko komplektacija yra standartinė, kaip ir daugelio maitinimo blokų. Tai modular tipo laidai, tvirtinimo varžtai, vartotojo instrukcija, ir maitinimo laidas, bei pats  maitinimo blokas CMX 550. Kartais prieš aukštesnės klasės maitinimo blokų, gamintojai mėgsta pridėti įvairiausių niekučių, kaip kompanijos lipdukai, lipnios juostelės skirtos susegti laidams. Tačiau, kadangi maitinimo blokas tik 550W galingumo ir jo kaina yra sąlyginai maža, tai tokių malonių menkniekių nerandame.

Cougar pasirūpino, kad komplektacijoje būtų ir išsami vartotojo instrukcija keturiomis kalbomis. Tai ypač svarbu, nes mums keletą kartų teko apžvelgti maitinimo blokus, kurių komplektacijoje išvis nebuvo jokios instrukcijos, o kaip tada reikia jaustis vartotojui, pirmą kartą keičiančiam maitinimo bloką savo kompiuteryje ir susidūrus su keblumais?

Techninės specifikacijos ir kita

Cougar CMX maitinimo blokų seriją sudaro keturių skirtingų galingumų modeliai: 550W, 700W, 1000W ir 1200W. Šiandien apžvelgsime mažiausio galingumo, 550W modelį. Maitinimo bloko korpusas, kaip ir pakuotė, oranžinės ir juodos spalvos. Priklausomai nuo maitinimo bloko galingumo, skiriasi jo išmatavimai. Galingesnių CMX 1000/1200 modelių išmatavimai yra 180 x 150 x 86, o palyginimui šiandien mūsų apžvelgiamo CMX 550 ir galingesniojo CMX 700 modelio išmatavimai yra 160 x 150 x 86.

Gamintojas skelbia, jog visiems CMX serijos maitinimo blokams yra suteiktas 80PLUS Bronze efektyvumo sertifikatas, kuris užtikrina, kad maitinimo bloko efektyvumas nebus žemesnis negu 85 procentai nepriklausomai nuo maitinimo bloko apkrovos. Tuo tarpu gamintojas skelbia, kad šis maitinimo blokas pasiekia net 88,1 procento naudingumo koeficientą esant šiek tiek didesnei negu 50 procentų apkrovai. Kaip įprasta, apatinėje maitinimo bloko dalyje turime užklijuota lipduką, su techninių specifikacijų lentele, kurią galite peržiūrėti čia.

Abiejuose maitinimo bloko šonuose, oranžiniame fone matome Cougar kompanijos logotipą, ir maitinimo blokų serijos pavadinimą. Maitinimo bloko viršuje, korio formos grotelės, kurių viduryje patalpintas Cougar kompanijos logotipas. Po grotelėmis sumontuotas 140mm skersmens HDB (Hydro-Dynamic Bearing) ventiliatorius, kuris priklausomai nuo maitinimo bloko apkrovos ir temperatūros reguliuos ventiliatoriaus apsukas, taip prailgindamas maitinimo bloko tarnavimo laiką. Galinėje sienelėje matome taip pat korio formos groteles. Čia dar yra įjungimo/išjungimo mygtukas, bei lizdas maitinimo laidui pajungti.

Atrodo, kad šiuo metu jau visi maitinimo blokai turėtų turėti bent dalį modular tipo laidų, o dar geriau būtų, jeigu beveik visi laidai būtų modular tipo. Cougar atsižvelgdama į situaciją, non-modular laidus paliko tik 24 pin’ų pagrindinės plokštės maitinimo laidą, 8 pin’ų procesoriaus maitinimo laidą ir vieną 6 pin’ų PCI-E skirtą vaizdo plokštei. Tai ypač optimalu, nes šiuos laidus panaudosime bet kurioje sistemoje, kurioje bus montuojamas šis maitinimo blokas (nebent jūs naudosite integruotą vaizdo procesorių). Modular laidų sąrašą sudaro penkios Molex jungtys, 6 SATA II jungtys, po vieną PCI-E 6 pin’ų ir PCI-E 6+2 pin’ų.

Cougar teigia, kad šis maitinimo blokas atitinka Europos Sąjungos aplinkos taršos direktyvų reikalavimus, ir nenaudojamas naudoja ne daugiau negu 0.3W. CMX 550, kaip ir visi likę kiti CMX serijos maitinimo blokai turi įdiegtas OCP, SCP, OVP, UVP, OPP apsaugas, kurios turėtų apsaugoti nuo maitinimo bloko ir kitų kompiuterio komponentų sugadinimo, dėl nenumatytų aplinkos sąlygų. UVP (Undervoltage protection) pasirūpins, kad maitinimo bloko linijose įtampai nukritus iki leistinos minimalios ribos, maitinimo blokas pats išsijungs. Atitinkamai OVP (Overvoltage protection) paskirtis, yra apsaugoti kompiuterio komponentus, kuomet nors vienoje linijoje įtampa viršis maksimalią leistiną ribą.

SCP (Short-circuit protection) apsauga rūpinasi, kad nebūtų sugadinti kiti kompiuterio komponentai ir pats maitinimo blokas įvykus trumpajam jungimui. OPP (Overload protection) apsauga suveiks tuomet, kai maitinimo bloką pajungsite į galingesnę sistemą, negu maitinimo blokas yra pajėgus išmaitinti. Ir galiausiai OCP (Overcurrent protection) apsauga išjungs maitinimo bloką, jeigu nors vienai linijai bus apkrauta daugiau negu maksimaliai leidžiama.

Gamintojas ypač pažymi Dynamic Multi-12V technologiją, kuri pasirūpina automatiniu galios paskirstymu tarp naudojamų ir nenaudojamų 12V linijų, kadangi šiame maitinimo bloke tiek procesoriui, tiek vaizdo plokštei elektros energiją tiekia atskiros 12V linijos. Cougar teigimu, maitinimo bloke sumontuoti japoniški 105°C kondensatoriai užtikrina net keturis kartus ilgesnį tarnavimo laiką negu įprasti 85°C kondensatoriai naudojami pigiausiuose maitinimo blokuose. 12V, 5V ir 3,3V linijoms jau nebenaudojami elektrolitiniai kondensatoriai, vietoj jų montuojami geresnį naudingumo koeficientą ir tarnavimo laiką užtikrinantys solid state tipo kondensatoriai.

Verdiktas

Cougar CMX 550 – aukštos klasės, bet vidutinio galingumo maitinimo blokas. Cougar tęsia įprotį kiekvieną produktą išbaigti iki smulkiausių detalių ir vartotojams pateikia išties puikų produktą. Išskirtinis dizainas su oranžinės spalvos elementais, komplektacijoje visi būtini reikalingi aksesuarai, modular tipo laidai. Skamba visai šauniai, kol nežvilgtelime į parduotuvių kainoraščius ir pamatome, kad už šį maitinimo bloką prašoma viso labo beveik 340 litų. Testų rezultatai nėra puikūs, dėl vidutinio, beveik 2 procentų nuokrypio nuo įtampu ribos. Bet jeigu norite ir galite sau leisti įsigyti kiek prabangesnį ir kokybiškai pagaminta maitinimo bloką, tai visai neblogas pasirinkimas, tačiau tokioje kainų kategorijoje siūlome pasiskaityti ir kitas maitinimo blokų apžvalgas. Bet Cougar CMX 550 nusipelnė apdovanojimo už produkto kokybę ir dizainą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau