Naujos USB-C specifikacijos leis atsisakyti garso lizdo

Patinka jums tai ar ne, bet noras atsikratyti 3.5mm audio lizdo tampa vis populiaresnis. Organizacija „USB Implementers Forum“ paskelbė ilgai lauktas „USB Audio Device Class 3.0“ specifikacijas, suteikiant gamintojams standartą, kuris būtinas garso perdavimui per USB-C prievadą į bet kokius įrenginius. Organizacija aiškiai nurodė šio žingsnio tikslą – leisti įmonėms pašalinti pasenusią garso jungtį.

nokia-n1-usb-type-c-0-0

Teoriškai tai leis sukurti kompaktiškesnius prietaisus, geriau apsaugoti nuo drėgmės, aukštesnę garso kokybę ir atvirą kelią inovacijoms ir naujoms galimybėms. Skaitmeninis garso perdavimo reikalauja specialios mikroschemos buvimo pačiose ausinėse. Pastarasis leis išplėsti ausinių funkcionalumą, pavyzdžiui, leis atpažinti balso komandas. Ši technologija taip pat žada mažą energijos suvartojimą, kuris, pasak standarto kūrėjų, bus ne didesnis už dabartinį.

link-dream-new-bee-type-c-ceramic-earphone-hifi-stereo-earbuds-clear-bass-headset-for-type

Be to, USB ADC 3.0 suteikia ne tik skaitmeninį standartą, bet palieka galimybę naudoti analoginį garsą,  kuriam rezervuoti du nepriklausomi kontaktai. Kai kurie gamintojai, ypač pradiniame etape, gali šią pasirinktį laikyti tinkamesne, nes ji leidžia be rimtų konstrukcijos pakeitimų į ausines pridėti naujų funkcijų.

Tačiau analoginis USB-C standartas yra nepageidautinas nešiojamuose prietaisuose, kadangi daug mažesniu mastu leidžia supaprastinti vidinę įrenginių architektūrą. Būtent skaitmeninis garsas „Intel“ ir kitus USB-IF dalyvius paskatino sukurti universalią USB garso sąsają. Kūrėjai pasistengė užtikrinti tik minimalų suderinamumą tarp analoginių ir skaitmeninių įrenginių tam, kad galutiniams vartotojams nesukeltų didelių nepatogumų.

usb-c-audio

Pagrindiniu skaitmeninio standarto komponentu taps į ausines integruoti MPU lustai, kurie bus atsakingi už garso sinchronizaciją, skaitmeninį-analoginį konvertavimą, stiprinimą, ekvalaizerio darbą, triukšmo mažinimą, aido panaikinimą ir kitas funkcijas. MPU standartą turėtų palaikyti ir „USB Audio Type-III“, ir  „Type-IV“. Pastarasis numato signalo suspaudimą ir išlaiko suderinamumą su ADC 1.0 ir 2.0.

usb-c-audio-1

„USB-C Audio“ standarto reikalavimus atitinkantys prietaisai palaikys energetinių domenų technologiją, kuri padės taupyti baterijos energiją į miego režimą pervesdama įvairius nenaudojamus blokus, ir BADD 3.0 (basic audio device definition), kuri skirta sąveikai tarp įvairios garso įrangos. „Google“ įdiegė USB DAC palaikymą į „Android“ operacinę sistemą prieš metus, o pastaraisiais mėnesiais „Conexant“ pristatė tris „USB-C Audio MPU“ ausinėms ir kitai įrangai, todėl netrukus galime sulaukti galutinių produktų palaikančių naująjį standartą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau