Naujos tvarkyklės neišspręs „GeForce GTX 970“ problemų

„NVIDIA“atsiėmė savo pažadą padidinti „GeForceGTX970“ našumą naujomis tvarkyklėmis. Pasak bendrovės, vienas iš jos atstovų padarė klaidingą pareiškimą ir naujų tvarkyklių, kurios išspręstų problemą su vaizdo plokštės atminties darbu, išleisti neplanuojama.

Daugelis entuziastų pastebėjo ir tai šią savaitę patvirtinto „NVIDIA“, vaizdo plokštė „GTX 970“ negali pilnu greičiu dirbti su visais keturiais atminties gigabaitais.Naujos tvarkyklės neišspręs „GeForce GTX 970“ problemų

Dėl grafikos procesoriaus „GPU GM204“, naudojamo modeliuose „GeForce GTX 970“, konfigūracijos apribojimų tik 3,5 GB atminties gali dirbti didžiausiu pajėgumu. Prieiga prie likusios 512 MB atminties vyksta labai ribotu greičiu, todėl tam tikrais atvejais našumas sumažėja.

Ketvirtadienį buvo pranešta, kad „NVIDIA“ kuria specialios versijos tvarkykles, kurios pagerins „GeForce GTX 970“ našumą. Nors NVIDIA nuolat kuria naujas tvarkykles, bendrovė neturi jokių planų sukurti specialią tvarkyklę, kuri išspręstų neefektyvų „GeForce GTX 970“ atminties naudojimą. Pasak įmonės atstovo, „NVIDIA“ moderatorius išplatino neteisingą pareiškimą, kuris jau yra ištaisytas.

„Tvarkyklės skirtos pagerinti „GeForce GTX 970“ našumą yra ne tai ką mes oficialiai paskelbėme“

– teigė NVIDIA atstovas.

Procesoriai „GM204-200“, kurie yra naudojami „GeForce GTX 970“, neturi antro lygio „cache“ atminties ir dalies rasterizacijos blokų. Dėl atminties valdiklio „Maxwell“ architektūros savybių, 512 MB atminties iš 4 GB nenaudojami visu greičiu esant tokiai GPU konfigūracijai. Tai nereiškia, kad 512 MB nebus naudojami visiškai (gerai, kad prieiga prie jų greitesnė nei prie sistemos atminties per „PCI Express“), tiesiog ten saugomi retai naudojami duomenys.

Kadangi „GeForce GTX 970“ atminties problemos nėra klaida, bet aparatūros specifika, „NVIDIA“ galimybės ištaisyti valdiklio darbo ypatybes tvarkyklėmis yra labai ribotos. Vargu ar kada nors „GeForce GTX 970“ galės efektyviai naudoti daugiau nei 3,5 GB atminties.

GeForce GTX 970
GeForce GTX 970

Kadangi jokių „GeForce GTX 970“ darbo pataisymų nenusimato, turėtume tikėtis, kad vaizdo plokščių gamintojai pristatys savo produktus nurodydami atnaujintas gaminio specifikacijas (56 ROP, 1792 kb L2, 3,5 GB + 512 MB atminties). Be to, labai tikėtina, kad „NVIDIA“ peržiūrės rekomenduojamą „GeForce GTX 970“ kainą.

Kol kas neaišku, kaip „NVIDIA“ ketina išspręsti šią problemą su dabartiniais „GeForce GTX 970“ savininkais, tam kad kažkaip sustabdyti skandalą. Vienu iš sprendimų galėtų būti nemokamų žaidimų pasiūlymas vaizdo plokščių savininkams.

Kitas – galimybė įsigyti kitą „GeForce GTX“ lengvatinėmis sąlygomis. Koks bus priimtas sprendimas vis dar nėra žinoma, tačiau tai, kad pateikta informacija apie produktą yra melaginga, akivaizdu ir bendrovė turėtų stengtis išvengti teisinių ginčų su vartotojais.