Nauja 100 Gbit/s spartos duomenų perdavimo sistema
Oksfordo universiteto (Jungtinė Karalystė) mokslininkai sukūrė naują duomenų perdavimo sistemą naudojant šviesą, kuri užtikrins kelių terabitų per sekundę teorinį pralaidumą.
Sumanyta informaciją iš šviesolaidžio kabelio perduoti per atvirą oro erdvę patalpos viduje. Tam reikės specialių siųstuvų, sustiprinančių signalą, taip pat imtuvų, kurie konvertuos šviesos bangų virpesius į elektros impulsus.
Pagrindinis sunkumas yra tai, kad tarp siųstuvo ir imtuvo yra būtinas tiesioginis matomumas. Tam užtikrinti, mokslininkai siūlo siųstuvą montuoti ant lubų. Dabartinėje kūrimo stadijoje imtuvas turi būti griežtai apibrėžtame taške, tačiau ateityje planuojama sukurti specialią stebėjimo sistemą, kuri neribos kompiuterio judėjimo laisvės.
Tvirtinama, kad sistema gali suteikti 100 Gbit/s pralaidumą. Mokslininkai tikisi, kad ateityje greitį bus įmanoma padidinti iki 3 Tb/s ir daugiau. Standartinis „Wi-Fi 802.11ac“ suteikia 7 Gbit/s greitį. Tačiau naujoji technologija negalės visiškai pakeisti „Wi-Fi“ dėl to, kad informacija negali būti perduodama per kliūtis – sienas, baldus ir t.t.