Mokslininkai išsiaiškino, kad šešių valandų miegas kenkia sveikatai

Miego medicinos profesorius Polas Gringrasas teigia, kad žmonėms, kurie naktį miega mažiau nei šešias valandas, kyla rizika susirgti koronarine širdies liga. Anot jo, tai parodė mokslininkų atliktas atitinkamas tyrimas dėl miego trūkumo įtakos žmogaus organizmui.

Profesoriaus paminėtame tyrime dalyvavo 2 tūkstančiai suaugusių Didžiosios Britanijos piliečių. Remiantis mokslininkų surinktais duomenimis tvirtinama, kad daugiau nei 44% tiriamųjų miegojo mažiau nei šešias valandas per dieną. Įdomu tai, kad aštuonias valandas miegančių žmonių procentas tarp eksperimento dalyvių buvo žymiai mažesnis – vos 17%.

„Tie, kurie naktį miega mažiau nei šešias valandas, turi didelę ne tik koronarinės širdies ligos, bet ir insulto riziką – dėl miego trūkumo ji padidėja 60 proc. Kenčiantys nuo miego trūkumo taip pat išsiskiria aukštu kraujospūdžiu ir dideliu cholesterolio kiekiu kraujyje “, – teigė P. Gringrasas.

Profesorius taip pat priminė, kad geras miegas pasiekiamas sporto ir fizinio aktyvumo dėka. Pasak jo, maždaug 85% žmonių pastebėjo, kad miego kokybė pagerėjo po to, kai jie mankštinosi pagal savo tvarkaraštį.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau