Lietuvos įmonė „VoltasIT“ pripažinta sparčiausiai augančia technologijų kompanija Vidurio Europoje

Tarptautinė audito ir konsultacijų bendrovė „Deloitte“ paskelbė sparčiausiai augančių Vidurio Europos technologijų įmonių 50-ką. Dvidešimtą kartą „Deloitte“ organizuojamame prestižiniame konkurse yra reitinguojamos tiek rinkoje įsitvirtinusios, tiek jaunos sparčiai augančios technologijų bendrovės.

Pirmą kartą projekto istorijoje Deloitte „Fast 50“ pagrindinio reitingo pirmą vietą užėmė įmonė iš Lietuvos – „Voltas IT”.

Reitinge, kuriame klasifikuojamos ir pristatomos 50 viso regiono sparčiausiai augančios technologijų kompanijos, Lietuvos įmonė „Voltas IT“ buvo pripažinta greičiausiai besivystančia įmone, kurios vidutinis augimo tempas 2015–2018 m. siekė 5734%.

Įspūdingas pajamų augimas per pastaruosius 4 metus lėmė, kad pirmą kartą nuo projekto pradžios Deloitte Technology FAST50 reitinge pirmąją vietą užėmė įmonė iš Lietuvos – UAB „Voltas IT“. 2014 m. įkurta bendrovė sukūrė kiekvienam vairuotojui prieinamą programinę įrangą, leidžiančią Bluetooth ryšiu per išmanųjį telefoną prisijunti prie automobilio, atlikti išsamią diagnostiką ir atrakinti įvairias komforto funkcijas. Visame pasaulyje išpopuliarėjusi sistema nesiliauja skatinusi įmonės augimo – kiekvieną dieną prie sistemos prisijungia 1 000 naujų vartotojų.

“Kuriame išmanias ir lengvai suprantamas diagnostikos ir valdymo sistemas, palengvinančias kiekvieno vairuotojo kasdienybę. Kadangi šiuolaikinės technologijos sparčiai žengia į priekį, stengiamės neatsilikti, o siekdami patenkinti klientų lūkesčius, plečiame talentingos komandos gretas. Šiais metais augome itin greitai, bet neslėpsiu jog tai buvo tikrai netikėta ir be galo džiugi žinia. Tokių rezultatų pasiekti galima tik turint puikią komandą, bei produktą kuriam esi visiškai atsidavęs. Tai nuostabus įvertinimas, kuris paskatins mus dar sparčiau augti ir pritraukti vis daugiau profesionalų “ – džiaugėsi vienas iš įmonės „Voltas IT” įkūrėjų Edvardas Astrauskas.

Kad įmonės galėtų dalyvauti ir konkuruoti pagrindinėje Vidurio Europos „Fast 50” kategorijoje, jos būtinai turi atitikti šiuos kriterijus:

  • metinės pajamos per kiekvienus 2015, 2016 ir 2017 metus turi sudaryti ne mažiau nei 50 000 Eur, o per 2018 m. – ne mažiau nei 100 000 Eur;
  • įmonės motininė kompanija turi būti iš Vidurio Europos šalies (Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Albanijos, Bulgarijos, Bosnijos ir Hercegovinos, Kroatijos, Čekijos, Vengrijos, Kosovo, Makedonijos, Moldavijos, Juodkalnijos, Rumunijos, Serbijos, Slovakijos ar Slovėnijos);
  • įmonė turi plėtoti ar gaminti patentuotas technologijas, arba nemažą kapitalo dalį skirti moksliniams tyrimams ir plėtrai (MTEP);
  • Įmonės kontrolinis akcijų paketas nepriklauso stambioms strateginėms korporacijoms.
  • Šiais metais pirmą kartą konkurse „Deloitte Technology Fast 50“ dalyvauja 37 Vidurio Europos regiono įmonės. Tai dar kartą įrodo, kad šis regionas yra inovatyvių, kūrybingų bei ateitį formuojančių jaunų įmonių židinys.

Šiais metais prie projekto prisijungė dar 37 Vidurio Europos regiono įmonės. Tai dar kartą įrodo, kad šis regionas yra inovatyvių, kūrybingų bei ateitį formuojančių jaunų įmonių židinys.

Šaltinis https://www2.deloitte.com/lt/lt/pages/technology-media-and-telecommunications/articles/technology-fast-50-ce1.html