„Lenovo P90“ apžvalga

Dauguma šiuolaikinių nešiojamų prietaisų turi didesnių ar mažesnių problemų su autonominio darbo trukme. Kinų gamintojas „Lenovo“ šiuos sunkumus bando išspręsti su „P“ serijos išmaniaisiais telefonais. Prie „P70“ neseniai prisidėjo išmanusis telefonas „P90“ su 5,5 colių ekranu ir 4000 mAh talpos akumuliatoriumi.

Techniniai „Lenovo P90“ duomenys:

  • Ekranas: 5,5″, Full HD, 1920×1080, IPS LCD, 401 ppi
  • Procesorius: keturių branduolių „Intel Atom Z3560“, 1,83 GHz
  • Grafikos spartintuvas: Intel PowerVR G6430
  • Operacinė sistema: Android 4.4 KitKat
  • RAM: 2 GB
  • Vidinė atmintis: 32 GB
  • Ryšiai: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 850/900/1900/2100MHz, LTE 1, 3, 7, 20
  • SIM: mikro-SIM
  • Belaidės sąsajos: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (2,4/5 GHz), Bluetooth 4.1 LE, FM radijas
  • Navigacija: GPS, GLONASS
  • Fotoaparatai: Pagrindinis – 13 MP (automatinis fokusavimas, OIS, dviguba LED blykstė); priekinis – 5 megapikselių (fiksuotas fokusavimas)
  • Jutikliai: atstumo ir šviesos, akselerometras, kompasas
  • Baterija: Li-Pol, 4000 mAh, nenuimama
  • Matmenys: 150×77,4×8,5 mm
  • Svoris: 156 gramai
  • Kaina: 280 JAV dolerių

Išvaizda

„Lenovo P90“ – monolitinis prietaisas pagamintas iš malonios liesti medžiagos. Visa priekinė dalis padengta stiklu. Žemiau yra trys lietimui jautrūs mygtukai „Meniu“, „Namai“ ir „Atgal“. Virš ekrano yra gamintojo logotipas, garsiakalbis, priekinė kamera, šviesos ir atstumo jutikliai.

Lenovo P90
Lenovo P90

Fiziniai įjungimo ir garso kontrolės mygtukai yra kairėje pusėje, o dešinėje – MicroSIM lizdas, kuris atidaromas su specialia sąvaržėle. Apatinėje dalyje yra micro-USB jungtis, viršuje – 3,5 mm audio išvestis.

Galinėje telefono pusėje pirmiausia į akis krenta kamera, kuri šiek tiek išsikiša virš korpuso plokštumos. Virš objektyvo yra mikrofonas, o po juo – dviguba LED blykstė. Dangtelio apačioje matyti garsiakalbio grotelės.

Lenovo P90
Lenovo P90

Monolitinis „Lenovo P90“ korpusas atrodo gana griežtas ir minimalistinis. Išsiskiria blizgančios detalės – žiedas aplink objektyvą, aliuminio mygtukai kairėje pusėje ir įmonės logotipas gale. Korpusas pagamintas iš „SoftTouch“ plastiko, kurį labai malonu liesti ir ant jo nesimato pirštų atspaudų. Surinkimas puikus: niekas nelinksta ir negirgžda.

Aparato matmenis nulėmė 5,5 colių ekranas, kuris užima 71,8% priekinės pusės. Išoriškai gana grakštus prietaisas kai kam gali pasirodyti per didelis, bet dabar bent šiek tiek pažangesni telefonai retai būna mažesni.

Ekranas

„Lenovo P90“ gavo 5,5 colių įstrižainės IPS ekraną su „Full HD“ raiška. Taškų tankumas yra 401 ppi ir atskirus pikselius galima įžiūrėti tik po didinamuoju stiklu, o spalvų perėjimai atrodo sklandūs. Spalvų atkūrimas yra puikus, o balta spalva nenukrypsta nei į šaltą, nei į šiltą gamą.

Ryškumo atsarga galėtų būti didesnė. Negalima sakyti, kad saulėtoje vietoje visiškai nesimato vaizdo ar teksto, bet kartais norisi galingesnio apšvietimo. Kaip ir visų IPS matricų, išmaniojo telefono matymo kampai yra pakankamai geri.

Sąsaja

„Lenovo P90“ veikia valdomas „Android 4.4 KitKat“ su firmine „Lenovo Launcher“ vartotojo sąsaja. Viskas kaip visada – nėra bendro aplikacijų aplanko, visos programos ir priedai yra ant darbalaukio.

Užrakintas ekranas atrodo įprastai: centre laikrodis, apačioje trys piktogramos – telefonas, pranešimai ir fotoaparatas. Piktogramos leidžia greitai įjungti atitinkamą programą: tam ją reikia patraukti iš apačios į viršų. Norėdami atrakinti telefoną braukite aukštyn bet kurioje ekrano vietoje. Perbraukus pirštu į kairę arba į dešinę, galite greitai pakeisti užsklandos foną.

Darbalaukyje viskas kaip įprasta. Čia perbraukę ekraną iš viršutinio dešiniojo arba kairiojo kampo pusės galite pakeisti fono paveikslėlį.

„Lenovo“ modeliai garsėja iš anksto įdiegtų programų kiekiu ir „P90“ nėra išimtis. Su telefonu gausite paketą „SyncIt“, „Security“, „ShareIt“, aplanką su pagrindinėmis „Google“ programomis, muzikos paslaugą „Guvera Music“ ir „UC Browser“. Trečiame darbalaukyje rasite aplanką „Darbas“ su „QIWI Visa Walle“, „WPS Office“ ir „Evernote“, o žaidimų aplanke yra keletas populiarių ir įdomių pavadinimų. „Socialiniai tinklai“ skyriuje yra „Facebook“, „Twitter“ ir „Skype“ programos.

Pranešimų ir klaviatūros išorė niekuo nesiskiria nuo kitų „Android“ išmaniųjų telefonų.

Darbas

„P90“ viduje yra keturių branduolių „Intel Atom Z3560″ procesorius, veikiantis 1,83 GHz taktiniu dažniu, grafikos greitintuvas „Intel PowerVR G6430“, 2 GB RAM ir 32 GB vidinės atminties. Atminties kortelių lizdo, deja, nėra.

Darbalaukio pakeitimas, pranešimų juostos atidarydamas, turinio slinkimas ir mastelio keitimas naršyklėje vyksta sklandžiai ir nesukelia jokių problemų. Galerijoje, atidarant fotoaparatu užfiksuotus vaizdus, įrenginys šiek tiek stabdo – galima pastebėti kaip vaizdas pakraunamas sektoriais ir pirmiausia atsidaro šiek tiek blogesnės kokybės nuotraukų piktogramos.

Lenovo P90

P90

„Lenovo P90“ – galingas šiuolaikinis aparatas ir būtų nuodėmė jo nepanaudoti sunkiuose žaidimuose. Telefone yra iš anksto įdiegtas žaidimas „World of Tanks Blitz“, kuris atrodo ir žaidžiasi labai gerai. „Full HD“ kokybės vaizdas tiek iš interneto, tiek iš vidinės atminties atkuriamas labai kokybiškai.

Kamera

Pagrindinė „Lenovo P90“ kamera gavo 13 MP jutiklį, optinę stabilizaciją, automatinį fokusavimą ir dvigubą LED blykstę. Programa įsijungia greitai ir beveik iš karto yra paruošta naudojimui. Automatinis fokusavimas net tamsoje veikia tiksliai. Kamera su savo užduotimis susidoroja neblogai ir turi septynis fotografavimo režimus.

Priekinis 5 megapikselių fotoaparatas taip pat leidžia padaryti pakankami kokybiškas nuotraukas su natūraliu spalvų atkūrimu.

Vaizdo įrašymas taip pat nesukelia jokių nusiskundimų. Didžiausia galima raiška – Full HD 1080p. Nėra jokių specialiųjų efektų, pavyzdžiui, greičio padidinimo ar sumažinimo. Vaizdo kokybė tinkama žiūrėti telefono ekrane arba socialiniuose tinkluose.

Autonominis darbas

„Lenovo P90“, taip pat kaip ir „P70“, turi nenuimamą Li-Pol 4000 mAh talpos akumuliatorių. Dėl „P90“ naudojamo kito gamintojo procesoriaus jis neturi greito įkrovimo funkcijos, todėl norint pilnai įkrauti akumuliatorių teks palaukti beveik keturias valandas.

Tačiau ilgą laukimą kompensuoja baterijos veikimo laikas. Pavyzdžiui, budėjimo režime išmanusis telefonas per naktį sunaudoja tik 3% baterijos talpos. Palikus automatiškai reguliuojamą apšvietimą žaidžiat aparatas per valandą akumuliatorių iškrauna 16%, o nustačius didžiausią ryškumą ir žiūrint vaizdo įrašus – 14%. Naudojant vidutiniu apkrovimu aparato baterijos porai parų turėtų pakakti.

Išvados

„Lenovo P90“ – tai pakankamai galingas prietaisas, galintis savo savininką nudžiuginti ilga autonomija, sklandžiu „sunkių“ programų darbu, kokybiškomis medžiagomis ir surinkimu. Kai kas, galbūt, pasiges ryškesnio apšvietimo ir greito baterijos įkrovimo.

  • Privalumai:
  • Talpi baterija;
  • Neblogas „Intel Atom“ procesorius;
  • Geras surinkimas ir kokybiškos medžiagos.

Trūkumai:

  • Nedidelė ryškumo atsarga;
  • Lėtokas nuotraukų užkrovimas galerijoje;
  • Ilgas įkrovimas.