Kuo skiriasi korepetitorius ir mokytojas?

Korepetitorius ir mokytojas yra panašios profesijos. Abiejų specialybių atstovai savo žinias perduoda žmonėms. Abu jie mokytojai. Tačiau tarp mokytojo ir korepetitoriaus yra didelių skirtumų. Apsvarstykime juos.

Svarbiausias skirtumas tarp korepetitoriaus ir mokytojo yra tas, kad pastarasis yra sertifikuotas specialistas, o pirmasis gali ir neturėti specializuoto išsilavinimo. Korepetitoriumi gali būti asmuo, turintis bet kokį išsilavinimą arba net visai jo neturintis. Mokinys ar studentas gali papildomai užsidirbti kaip dėstytojas, jei tik prisiima pareigą atlikti tam tikrą įmanomų darbų kiekį: padėti pradinukams ruošti namų darbus ar patraukti atsiliekantį nuo programos mokinį. Labiau kvalifikuoti korepetitoriai ruošia egzaminams, universitetams ir kolegijoms, tačiau jie taip pat nebūtinai yra atestuoti mokytojai.

Be to, korepetitoriais dažnai tampa užsieniečiai, mokydami užsienio kalbų, kuri jiems yra gimtoji, neturintys specialaus išsilavinimo, tačiau laisvai kalbantys ir bendraujantys ja. Bet ar užtenka tik mokėti kalbą, kad ją išmokytum? O gal norint mokyti kitus žmones būtina turėti diplomą? O kas svarbiau – diplomas ar dalyko žinios?

Žinoma, abu svarbūs. Tačiau pedagoginių universitetų studentai studijų universitete metu įvaldo platų ugdymo metodų spektrą. Tai leidžia jiems varijuoti mokymo programas, parinkti kiekvienam mokiniui individualią mokymo programą. Korepetitorius žino, kaip dirbti su įvairiais suvokimo tipais (vizualiniu, girdimuoju, kinestetiniu ir diskrečiu), kaip dirbti su intravertais ir ekstravertais, kaip dirbti su besiruošiančiais egzaminams ir norinčiais patobulinti savo kalbėjimą.

Kita vertus, vidutinis dėstytojas gali sekti programą tik iš vadovėlio. Tuo tarpu korepetitorius, kaip taisyklė, neturi ugdymo metodų arba ribotą jų skaičių, todėl užsiėmimų su dėstytoju efektyvumas neretai būna kelis kartus mažesnis nei pamokų su korepetitoriumi.