Kinija pradėjo aktyvuoti savo palydovinį internetą

Kinijos bendrovė „GalaxySpace“ pradėjo diegti savo 5G palydovinį tinklą, į kosmosą išsiųsdama pirmąją telekomunikacijų įrenginių partiją.

7 palydovai buvo paleisti iš Xichang kosminio centro Sičuano provincijoje. Iš viso per metus bendrovė planuoja į orbitą iškelti 144 palydovus. Kiekvienas aparatas sveria apie 190 kg ir suteikia daugiau nei 40 Gbps spartą. Bandymo tikslas – sukurti 5G tinklą, užtikrinantį maždaug penkis kartus didesnį duomenų perdavimo greitį nei šiuo metu deonstruoja „SpaceX“ „Starlink“ terminalai.

Atkreipkite dėmesį, kad SpaceX palydovų žvaigždyną sudaro beveik 2 tūkstančiai kosminių aparatų. Tuo tarpu „GalaxySpace“ savo palydovinio interneto projektui įgyvendinti tikisi panaudoti apie tūkstantį įrenginių.

„GalaxySpace“ tinklas turėtų veikti per specialius terminalus iki 500 Mbps sparta. Šiuo metu „Starlink“ terminalai suteikia prieigos greitį iki 110 Mbps, tačiau ateityje bendrovė žada šį rodiklį padidinti iki tų pačių 500 Mbps.

Taip pat prisiminsime, kad vasario 28 d. Elonas Muskas atidarė „Starlink“ terminalus Ukrainai. Jau kovo 1 dieną šalyje pradėjo veikti palydovinis internetas iš SpaceX.