Keletas patarimų kaip pasirūpinti televizoriumi ir išvengti nepageidaujamų remonto išlaidų

Skirdami bent truputį laiko televizoriaus priežiūrai, galite išvengti nepageidaujamų remonto išlaidų, o svarbiausia – prailginti plokščiaekranio televizoriaus tarnavimo laiką. Dažnai pamirštame tokius elementarius dalykus, kaip pavyzdžiui – išjungti televizorių prieš einant miegoti. Nesusimąstome, jog elektros įtampos svyravimai neigiamai veikia vidaus grandines. Pamirštame, kad dulkės – elektroninės įrangos priešas Nr. 1. Jos gali sukelti trumpąjį jungimą ir nepataisomai sugadinti televizorių. Kad viso to išvengtumėte, pateikiame Jums svarbiausius patarimus, kaip prižiūrėti savo televizorių.

  1. Reguliariai išjunkite televizorių

Televizoriaus gyvavimo ciklas yra maždaug 65 tūkst. valandų. Visgi. Jeigu įjungę televizorių atliekate pašalinius darbus arba net einate miegoti, ilgainiui šis procesas tampa įpročiu. Dėl to trumpėja televizoriaus tarnavimo laikas. Gali būti ir taip, kad naujutėlaičio televizoriaus remontas bus reikalingas jau po dvejų metų. Tačiau, panašių nepageidaujamų išlaidų galite išvengti labai paprastai: tiesiog išjunkite televizorių, kuomet jo nežiūrite.

  1. Naudokite įtampos reguliatorių arba apsaugos nuo viršįtampių įrenginį

Elektroniniams įrenginiams, ir žinoma televizoriams, labai kenkia elektros įtampos svyravimai. Tai gali atsitikti staiga nutrūkus ir vėl atsiradus elektros energijos tiekimui, arba perkūnijos atveju. Tačiau įtampos svyravimai gali nutikti ir nepertraukiamo elektros energijos tiekimo metu. Kad viso to išvengtumėte, rekomenduojame įsigyti reguliatorių. Šis įrenginys padės apsaugoti ne tik televizorių, bet ir kitą jūsų elektroninę įrangą, pavyzdžiui kavos aparatą, arba stacionarų kompiuterį. Taipogi rekomenduojame įsigyti apsaugos nuo viršįtampių įtaisą, kuris dar yra ir ganėtinai ekonomiškas.

  1. Optimalus ekrano ryškumas

Labiausiai rekomenduotina visuomet nustatyti optimalų televizoriaus ekrano ryškumą. Tai ne tik prailgins plokščiaekranio televizoriaus tarnavimo laiką, tačiau ir gerokai mažiau vargins jūsų akis.

  1. Tinkamas kontrasto naudojimas

Nuolat naudojant aukšto lygio kontrastą, trumpėja jūsų plokščiaekranio televizoriaus tarnavimo laikas. Per kelerius metus neišvengiamai suprastės ir vaizdo kokybė, nes apdorojant aukštą kontrastą sunaudojama daugiau energijos, todėl šiuo atveju patartina bent retkarčiais pakeisti kontrasto nustatymus.

  1. Televizoriams taip pat reikia kvėpuoti

Plokščiaekranius skystųjų kristalų televizorius rekomenduojama naudoti gerai vėdinamose patalpose, nes vartodami elektros energiją jie išskiria daug šilumos. Geriausia televizorių laikyti atviroje erdvėje, kurioje nesikaupia daug drėgmės. Tokiu atveju televizorių išjungus jis pats savaime atvės greičiau, o darbinio režimo metu, ne taip stipriai įkais vidinė grandinė, todėl jūsų televizorius tarnaus ilgiau.

  1. Aštrius daiktus laikykite kitoje patalpoje

Aštrūs, kieti ir smailūs daiktai, tiesiog elementaraus neapdairumo ar atsitiktinumo dėka gali lengvai pažeisti jūsų televizorių, o ploniems LCD plokščiaekraniams televizoriams gali padaryti dar daugiau žalos. Tokiu atveju neliks nieko kito, kaip tik televizorių remontas. Kad to išvengtumėte, kietus ir aštrius daiktus nuo televizoriaus paprasčiausiai laikykite kiek galima atokiau.

  1. Nepamirškite nuvalyti savo televizorių

Televizorių valymui rekomenduotina naudoti aukštos kokybės priežiūros (šiuo atveju valymo) produktus. Ant televizoriaus nuolat kaupiasi dulkės, kurios įtakoja vaizdo kokybę. Labai svarbu atsiminti – valydami plokščiaekranį televizorių nenaudokite vandens! Tam yra saugios, antistatinės elektros įrangos bei technikos valymo priemonės.

  1. Išsiurbkite dulkes

Kaip žinia, dulkės nusėda ne tik ant jūsų televizoriaus, tačiau labai sėkmingai kaupiasi ir jo viduje. Dėl to jūsų televizorius ilgainiui gali pradėti veikti lėčiau, o tuomet bus reikalingas ir televizoriaus remontas. Dulkes išsiurbti galite naudodami buitinius siurblius.

  1. Venkite žemos temperatūros

Dėl žemos temperatūros susidaro kondensatas, kuris gali prasiskverbti į svarbias televizoriaus vidinės konstrukcijos dalis. Rekomenduotina nejungti televizoriaus esant žemai temperatūrai, kad išvengtumėte papildomų nemalonumų.