Kiek procentų nuo metinio atlyginimo sudaro „iPhone 14 Pro“ kaina įvairiose šalyse?

Nepaisant to, kad skirtingose ​​šalyse iPhone kaina skiriasi priklausomai nuo valiutos kurso ir mokesčių, visur be išimties tai gana didelis pirkinys. Tačiau yra kur kas svarbesnis aspektas, turintis įtakos įrenginio vertei žmonių akyse: mes, žinoma, kalbame apie atlyginimus. Pasaulio statistikos tyrėjai suskaičiavo, kiek procentų metinio atlyginimo „suvalgo“ „iPhone 14 Pro 128 GB“ įsigijimas įvairiose šalyse ir atskleidžia siaubingą rezultatų skirtumą.

Pavyzdžiui, mažiausiai pirkinys smogs Šveicarijos gyventojų piniginei, kuriems teks atsisveikinti su vos 1,8% metinių pajamų. Beveik toje pačioje padėtyje yra JAV ir Singapūro gyventojai (po 2,0 proc.). Ir apskritai daugumoje Šiaurės Amerikos ir Europos šalių perkant „iPhone 14 Pro“ nereikės tam skirti daugiau nei 10% metinio atlyginimo.

Tuo tarpu Lietuvos gyventojams, norintiems minėto prietaiso, tenka skirti 8,2 proc. metinių pajamų. Vidutinis atlyginimas Neto pagal https://osp.stat.gov.lt/covid19-statistika/covid19-itaka-darbo-rinkai/darbo-uzmokestis statistiką dabar yra 1218€, o „iPhone 14 Pro“ kaina mūsų šalyje – 1199€.

Pažvelgus į paskutines sąrašo pozicijas, situacija kardinaliai pasikeičia: Nigerijos ir Pakistano gyventojams reikia „Apple“ atiduoti 104,1% ir 105,3% metinio atlyginimo – kitaip tariant, daugiau nei metus darbo nieko neperkant ir nevalgant. Šiek tiek geresnė padėtis Egipte (88,4 proc.), Venesueloje (59 proc.) ir Irane (43,9 proc.). Na, o Rusijos gyventojai, ekspertų teigimu, turės sumokėti apie 16,3% metinių pajamų. Nesunku paskaičiuoti, kad vidutinis mėnesinis atlyginimas Rusijos Federacijoje siekia 562,3 USD arba 47 000 rublių.