Koks šildymo būdas yra pigiausias šiuo metu?

Kokio tipo šildymas yra pigiausias? Norint išleisti mažiau sunkiai uždirbtų pinigų kurui ir tausoti planetos išteklius, svarbu atsakyti į šį klausimą. Priklausomai nuo naudojamo kuro rūšies, už namų šildymą galite mokėti labai įvairiai. Tačiau jei jūsų gyvenamojoje vietoje yra visos galimybės, yra aiškus laimėtojas, kai kalbama apie tai, kiek galite tikėtis mokėti. Tikėtina, kad gamtinės dujos ar dujų katilas bus pigiausias būdas šildyti namus, jei jūsų gyvenamojoje vietoje yra ši šildymo galimybė.

Nors kainos išaugo, gamtinės dujos yra pigiausia patalpų šildymo forma. Po to seka elektra, propanas ir šildymo alyva – nuo kitos pigiausios iki brangiausios. Taip pat verta apsvarstyti aplinkai nekenksmingus namų patobulinimus, dėl kurių namų ekologinis šildymas tampa efektyvesnis.

Šilumos siurblys gali padėti sutaupyti elektros sąskaitas. Šilumos siurbliai yra puikus ekologinio šildymo pasirinkimas, ir nesvarbu, ar jie yra oro, ar geoterminiai, jie yra ypač efektyvūs ir taupo energiją, palyginti su šildymu elektra. Oro šaltinio šilumos siurblys gali maždaug 50 procentų sumažinti elektros energijos suvartojimą šildymui, palyginti su elektriniu varžiniu šildymu, pvz., krosnelėmis ir grindjuostiniais šildytuvais.

Tuo tarpu geoterminis arba žemės ar vandens šaltinio šilumos siurblys gali „sumažinti energijos suvartojimą nuo 30 iki 60 procentų. Tačiau atminkite, kad šilumos siurblio įrengimas yra didelė investicija, todėl ją reikia palyginti su galimomis sutaupyti. Yra veiksmų, kurių galite imtis, kad sumažintumėte sąskaitas už šildymą, nesvarbu, kokia šildymo sistema jūsų namuose.

Pirmiausia pažiūrėkite į termostatą. Namų savininkai gali sumažinti savo šildymo sąskaitą naudodami tinkamus termostato nustatymus šaltam orui: 22ºF dieną, 18ºF, kai ne namuose, ir 19ºC miegodami. Jei jūsų šeimai atrodo, kad per šalta, kas antrą dieną sumažinkite temperatūrą vienu laipsniu. Tai leidžia visiems priprasti prie žemesnės temperatūros.

Ir apsvarstykite išmanųjį termostatą. Konvertavimas į išmaniuosius termostatus yra dar vienas palyginti nebrangus būdas sumažinti šildymo (ir vėsinimo) išlaidas ir ilgainiui tai atsiperka. Taip pat turėtumėte valyti ir pakeisti krosnių filtrus pagal grafiką, išvalyti šilto oro registrus, grindjuostes šildytuvus ir radiatorius ir įsitikinti, kad jų neužstoja baldai, grindys ar užuolaidos.