Po bankų žlugimo bangos JAV bitkoino kaina pakilo virš 24 000 USD

Pagrindinių kriptovaliutų kursai pirmadienį pakilo JAV vyriausybei planuojant apsaugoti bankrutavusių Amerikos bankų „Silicon Valley Bank“ ir „Signature Bank“ indėlininkus. Kriptovaliutų bendra kapitalizacija pirmadienį viršijo 1 trilijoną JAV dolerių ir per dieną išaugo apie 14% nepaisant to, kad savaitgalį kriptovaliutų rinka patyrė staigų nuosmukį.

Praėjusį sekmadienį JAV Federalinis rezervų bankas paskelbė porą pareiškimų su viena aiškia žinia: Silicio slėnio banko indėlininkai, tiek apdrausti, tiek neapdrausti, gaus pagalbą, kuri „visiškai apsaugos“ jų indėlius.

Dviejų didelių JAV bankų žlugimas iš karto sukėlė finansinio užkrato riziką – vadinamąją grandininę finansinių sukrėtimų reakciją, kuri šiuo atveju gali privesti prie kitų kredito įstaigų bankroto. Šiandien finansinio užkrato rizika mažesnė nei praėjusį penktadienį, tačiau ji vis dar nėra lygi nuliui.

„CoinDesk“ duomenimis, per pastarąsias 24 valandas „Bitcoin“ pabrango 14,8%, o jo kursas viršijo 24 200 USD, o „Ethereum“ išaugo 9,25% ir pasiekė 1680 USD. Šios dvi kriptovaliutos yra didžiausios pagal rinkos kapitalizaciją. Pabrango ir daugelis kitų kriptovaliutų, įskaitant stabilią monetą USDC, kuri bankrutavus Silicon Valley bankui, turėjusiam 3,3 mlrd. USD kriptovaliutų užstatą, nukrito iki 0,88 USD. Dabar, JAV valdžios institucijų pareiškimų fone, USDC beveik grįžo prie 1 USD kainos.

Kriptovaliutų rinka, kaip ir kitos pagrindinės finansinės sritys, turėjo nepastovią savaitę po to, kai „Silvergate Capital“, vienas didžiausių bankų, teikiančių paslaugas kriptovaliutų įmonėms, atskleidė, kad baigia savo veiklą ir likviduoja bankininkystės padalinį.

Netrukus po to penktadienį žlugo Silicon Valley Bank, o sekmadienį reguliavimo institucijos uždarė „Signature Bank“, pagrindinį kriptovaliutų skolintoją. Tačiau atrodo, kad ši rinkos suirutė palaikė kriptovaliutų rinką, nes prekybininkai teigiamai reagavo į JAV valdžios institucijų naujienas.