Kas groja per kolonėles?
Negalite užmigti, nes iš gretimo buto kažkas aiškiai leidžia suprasti, kad garso kolonėles vidutine prisuks tik tada, kai iškviesite policiją? O patys ar turite garso kolonėles? Kaina internetu buvo mažesnė, todėl ten ir nusipirkote, o ką per jas klausote? Einame į vieną studentų bendrabutį, ir klausiame, ką klauso jaunimas, ką kiekvienas žmogus, kuris turi garso kolonėles, pigiau studentiškai pirktas, klauso.
Elektroninės muzikos gerbėjas
Pirmiausiai patenkame į kambarį pas Edviną, kuris mus pasitinka su laužytais elektroniniais garsais. „Ne ne, negalvokite, kad čia tas techtonikas, kurį transliuoja garso koloneles, kaina narkotinių medžiagų. Aš ne toks, ir mano muzika yra visai kitokia. Aš klausau elektronikos, bet visai ne to tipo. Apskritai, pagalvokite, kas tai yra elektronika, ir ar yra nors vienas žmogus, kuris klauso ne elektronikos? Juk viskas, kas yra aiškiai įrašyta, viskas, kas yra taip suprantamai padaryta, irgi yra elektronika. Be jos neišsiversi, ji yra visur. Nes nėra jau net tokio dalyko, kad kažkas galėtų savo kūrinį tiesiog be jokios elektronikos įrašyti. Visa populiarioji muzika yra elektronika, labai retai kada tai yra visiškai gyvas grojimas taip įrašytas ir neapdirbtas. Garso koloneles (kaina internetu yra tiksli) aš pirkau norėdamas išgirsti net subtiliausius skambesius. Mano meilė elektronikai prasidėjo nuo „Daft Punk“, tęsėsi su genijumi „Aphex Twin“, o paskui šuoliavo per daugybę skirtingų elektroninės muzikos stilių. Dabar, kai dirbu, visada klausau „Modeselektor“, nes tai mane nuteikia greitam ir energingam darbui. Tačiau nevengiu ir švelnesnių, ramesnių skambesnių, tokių, kaip „Emancipator“, – pasakoja mums Edvinas ir veda parodyti, kaip atrodo jo garso koloneles, pigiau pirktos iš interneto.
Žavisi senuoju klasikiniu roku
Pakalbinta Dovilė mus įleidžia į gana meniškai atrodantį kambarį: čia labai daug knygų, kabo sapnų gaudyklė, kažkokie pačios turbūt gaminti nertiniai daiktai, yra paveikslų, o už jų – sudžiovintos gėlės, tačiau tai neprimena senutės buto. Matau ir visokių naujoviškų elektroninių įrenginių, pavyzdžiui, čia puikuojasi gera skaityklė, geras kompiuteris su net dviem prijungtais dideliais monitoriais, o taip pat ir – garso kolonėles. Kaina jų buvo keli šimtai eurų, taip sako Dovilė, ir aš suprantu, kad dabar išgirsiu daug ramios meniškos muzikos. Tačiau labai nustembu, nes Dovilė klauso klasikinio roko. „Man tiesiog nieko nėra geriau už Bob Dylan senąją muziką, už Pink Floyd, The Doors, o kurgi Fredžio Merkurio skambesiai“, – sako Dovilė ir leidžia įsiklausyti į skambesius. Išgirstu čia ir „Velvet Underground“, praturtintus ir Nico balsu. Matosi, kad pigios garso kolonėles kaina atsipirko, nes žmogus, kuris čia gyvena, tikrai labai mėgaujasi ta muzika, kuri čia suskamba.
Domina naujovės
Ieva sako, kad jai įdomiausia – šių laikų muzika. „Kam reikia taip įlįsti į praeitį, kad visai nieko negirdėtum ir nematytum, kas vyksta šiais laikais? Dėl to aš klausau to, kas dabar, šiais laikais, yra populiaru. Aš noriu girdėti, noriu žinoti, kas čia groja, kas čia skamba. Man patinka klausyti tas natas, kurios groja parduotuvėse, baruose, mieste. Juk kasmet muzikos industrija paleidžia labai daug gražių skambesių, ir aš labai džiaugiuosi, kad galiu nesigilinti į praeitį, bet tiesiog džiaugtis šiuolaikinėmis dainomis. Štai mano garso kolonėles. Akcija leido man jas įsigyti daug pigiau, negu tikėjausi, tai dabar ir džiaugiuosi. Puikiai paima tiek žemus, tiek aukštus“, – sako Ieva.