Kaip išsirinkti geriausią Bluetooth kolonėlę?

Norint iš tiesų mėgautis muzika, ji turi groti kokybiškai. Išmanieji telefonai bei planšetiniai kompiuteriai gali groti jums patinkančias dainas vos keliais ekrano palietimais. Problema tame, kad šiuose prietaisuose įmontuoti garsiakalbiai nesuteikia geros garso kokybės, todėl itin populiari išeitis šiandien – belaidės Bluetooth kolonėlės.

Kur yra paklausa, ten bus ir pasiūla, todėl ir kolonėlių gamintojų yra labai daug. Vis dėlto, šiuo metu pirkėjai dažniausiai renkasi Marshall, Panasonic, Sony ir, ypač, JBL kolonėlę. Kol vienos kolonėlės kainuoja 20-30 eurų, kitų kainos siekia 500-600 eurų ir dar daugiau. Brangiausia kolonėlė nėra geriausia – jeigu, pavyzdžiui, jums reikia kolonėlės žvejyboje, tai 100W garsiakalbis jums tikrai nėra reikalingas. Todėl reikia žinoti, kaip pasirinkti tinkamai.

Akumuliatorius

Neapsigaukite – didelė kolonėlė ne visada gali suteikti ilgą grojimo laiką be įkrovos. Nors didesniuose kolonėlių korpusuose montuojami ir talpesni akumuliatoriai, ten taip pat yra ir galingesni garsiakalbiai, kuriems reikia ypatingai daug energijos. Tuo tarpu, maži ir kompaktiški garsiakalbiai yra gerokai silpnesni, tačiau turi mažesnį akumuliatorių.

Jeigu jums labai svarbu, kiek laiko kolonėlė veiks be įkrovos, tada rekomenduojame rinktis vidutinio dydžio premium gaminius. Pavyzdžiui, vidutinio dydžio Marshall arba JBL kolonėlė gali groti apie 20-24 valandas be įkrovos! Tuo tarpu, „kišeninės“ kolonėlės dažniausiai atlaiko iki 10 valandų.

O jei mėgtate ilgesnes keliones į gamtą, ir norite, kad muzika visad būtų su jumis, patariame įsigyti vadinamąjį power bank – papildomą energijos banką, su kuriuo galėsite ne tik pakrauti savo kolonėlę bet ir telefoną ar kitus prietaisus.

Dizainas

Sakote, kad Bluetooth kolonėlės dizainas nėra svarbus? Išvaizda – gal ir ne. Bet tai yra belaidė kolonėlė, su kuria daugiausiai laiko praleisite keliaudami, sportuodami bei užsiimdami kitomis mėgstamomis veiklomis. Taigi, dėmesį atkreipti reikėtų į kitus dizaino kriterijus.

Svoris

Kur planuojate naudoti kolonėlę? Jeigu su ja ruošiatės sportuoti, reikėtų rinktis kuo mažesnį modelį – nesijaudinkite, net ir maži JBL, Sony, Marshall garsiakalbiai groja stebėtinai kokybiškai. Bet, jeigu norite kolonėlę naudoti vakarėliuose, vežtis linksmybėms prie ežero ir t.t., ieškokite bent vidutinio dydžio kolonėlės – jos sveria apie 5-7 kg.

Dydis

Dažnai keliaujantys žmonės tikrai nenori kartu gabentis dar vieno krepšio, skirto belaidei kolonėlei, tačiau pirkėjai dažnai renkasi modelius, kurie jiems per dideli. Jeigu norite kolonėlės, kuri nesukeltų papildomų rūpesčių pakuojantis daiktus, ieškokite iki 15 cm dydžio modelio – jam visada rasite vietos kuprinėje, krepšyje, netgi rankinuke.

Garso kokybė

Jūs perkate kolonėlę tam, kad galėtumėte klausytis muzikos kokybiškiau nei telefone ar kitam panašiame prietaise, todėl kokybė yra tikrai svarbi. Garsiakalbių diametras bei svoris kolonėlės garso kokybei didelės įtakos nedaro, svarbiausia yra atsižvelgti į:

  • Garso galią
  • Dažnių diapazoną
  • Garsiakalbių išdėstymą

Iš pirmo žvilgsnio šie parametrai gali atrodyti nesuvokiami, bet, iš tiesų, juos suprasti nesudėtinga. Garso galia yra matuojama vatais (W) ir jis nusako, kaip stipriai gali veikti garsiakalbis – rinkitės bent 15 W galingumo kolonėlę klausymuisi lauke.

Dažnių diapazonas nurodo, kokia galimybė yra groti aukštus ir žemus dažnius. Žmogus gali girdėti nuo 20 iki 20 000 Hz dažnį, todėl rekomenduojama rinktis kolonėlę, kuri kuo geriau užpildo šį diapazoną.

Galų gale – garsiakalbių išdėstymas. Visai kaip perkant bet kokią garso sistemą, belaidės kolonėlės taip pat yra suskirstytos į 1.0, 2.0 ar net 2.1 sistemas. 2.0 sistema reiškia, kad kolonėlėje yra du įprasti garsiakalbiai, o 2.1 turi du įprastus ir vieną žemų dažnių garsiakalbį. Savaime suprantama, kad pastarasis variantas suteiks geresnę garso kokybę.

Foto: Pixabay.com

Papildomos ypatybės

Jeigu tik yra galimybė, rinkitės kolonėlę su daugiau jungčių, kadangi ne visada galėsite naudoti telefoną kaip muzikos grotuvą, ir gali būti taip, kad jau muzikai paruoštas iPad negali būti prijungtas, nes kolonėlėje nėra jungčių. Nemažai kolonėlių modelių turi AUX jungtis, USB bei MicroSD lizdus. Na, o maksimalioms linksmybėms dar galite pasirinkti modelį ir su karaoke funkcija.

Nemažai belaidžių kolonėlių yra gaminamos su specialiomis apsaugomis nuo vandens, dulkių ir netgi smūgių, tad jeigu ruošiatės linksmintis prie ežero – atsparumas vandeniui tikrai pravers.

Sudomino Marshall, Sony, Panasonic ar JBL kolonėlė? Kviečiame apsilankyti internetinėje parduotuvėje Senukai.lt – čia siūlomas platus garso technikos pasirinkimas įvairiausiems jūsų poreikiams.