Kaip vyksta SEO paslaugų procesas?

Daugeliui žmonių iškyla klausimas, kaip gi atrodo SEO procesas, kai yra bendradarbiaujama su SEO agentūra arba laisvai samdomu SEO specialistu. Ko klientas gali tikėtis bendro darbo metu, kokie bus rezultatai, kokia seka bus atliekami reikalingi optimizavime darbai, koks indėlis turi būti iš kliento pusės? Apie visą tai pakalbėsime šiame straipsnyje.

Prieš pasirašant SEO sutartį

Prieš bendradarbiavimą, reikia išsirinkti SEO paslaugų tiekėją. Tai gali būti SEO paslaugas teikianti agentūra arba laisvai samdomas specialistas. Su potencialiu tiekėju būtinai sutarkite kokius konkrečiai darbus jis ar ji atliks. Ką galės padaryti pats, o ką turės atlikti klientas ar programuotojas. Svarbūs darbai SEO procese yra : tekstų svetainei ir SEO straipsnių rašymas bei publikavimas portaluose, techniniai svetainės optimizacijos darbai : krovimosi greičio optimizavimas, meta pavadinimų ir meta aprašymų sukūrimas, naujų vidinių puslapių sukūrimas, raktinių žodžių ataskaita su paieškų skaičiumi Google per mėnesį, SEO straipsnių su atgalinėmis nuorodomis talpinimas, reikalingų paskyrų sukūrimas, raktinių žodžių pozicijų organinėje paieškoje stebėjimas.

Pageidautina, kad agentūros atliekami darbai būtų surašyti į sutartį.

Vidinio SEO paslaugos

Įsigaliojus sutarčiai, yra pradedama nuo vidinio optimizavimo. Dauguma šių darbų padaromi per vieną – du mėnesius. Pagrindiniai vidinio SEO darbai yra : vidinių nuorodų svetainėje sukūrimas – tai nuorodos, peradresuojančios iš vienų vidinių puslapių į kitus, tekstų, produktų ir prekių aprašymų, antraščių optimizavimas, robots.txt, svetainės žemėlapio (sitemap) sukūrimas, meta duomenų aprašymas, svetainės meniu struktūros analizė ir reikalingi pakeitimai, nuotraukų ir paveiksliukų aprašymas, kompresavimas, bendras krovimosi greičio pagerinimas, SSL sertifikato įdiegimas.

Išorinis SEO

Atlikus pagrindinius vidinio SEO darbus pereinama prie išorinės optimizacijos. Visų pirma, reikia patalpinti optimizuojamos svetainės nuorodas į aukšto autoriteto puslapius – įmonių katalogus, svetainių direktorijas, sukurti pagrindinių socialinių tinklų paskyras (Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram ir kitus), sukurti vartotojų profilius tematiką atitinkančiuose forumuose, diskusijų portaluose. Toliau seka konkrečių vidinių puslapių optimizacija. Rašomi SEO straipsniai, kurie yra publikuojami kitose svetainėse ir turi nuorodą į optimizuojamą svetainę. Tokiu būdu Google Algoritmas supranta, kad svetainė dalinai perduoda savo autoritetą ir palapsniui kyla pozicijos Google organinėje paieškoje į paiešką įvedus reikalingą raktinę frazę.

Lokalus SEO

Apima Google Mano verslas (Google My business) paskyros optimizavimą. Labai rekomenduojama susikurti šią paskyrą, nes tai yra tarsi vizitinė kortelė internete. Reiktų į ją surašyti visus įmonės kontaktus, įdėti prekių ir paslaugų aprašus, logotipą, nuotraukas, video iš Youtube. Taip pat Mano verslo paskyroje galima nemokamai skelbti apie įmonės vykdomas akcijas, išpardavimus, specialius pasiūlymus, renginius ar kitas svarbias naujienas. My business profilį taip pat galima išsikelti Google natūralioje paieškoje pagal svarbius raktinius žodžius ir tokiu būdu gauti papildomo potencialių klientų srauto.

Reikalingų paskyrų konfigūravimas

Teikiant SEO paslaugas reikia nepamiršti apie optimizacijos procese svarbių paskyrų sukūrimą ir priežiūrą. Google Analytics – padės matyti ir sekti lankytojų srautus, jų pokyčius, galėsite žinoti, kokie internetiniai kanalai atveda srautą į jūsų tinklapį. Google Search console – leis sužinoti technines svetainės klaidas ir jas laiku išspręsti, taip pat joje matysite kokie puslapiai talpina atgalines nuorodas į jūsų svetainę. Atlikę pakeitimus, Search console pagalba galėsite galėsite pateikti konkrečius vidinius puslapius, kad Google juos greičiau perindeksuotų ir atnaujintų atvaizdavimą organinėje paieškoje. Taip pat matysite sąrašą raktinių žodžių, kurie atveda jūsų svetainei srautus per natūralią paiešką, parodymų ir paspaudimų santykį (CTR), galėsite rasti naujų idėjų raktinių frazių optimizavimui.

Atliekant SEO paslaugas yra svarbu laikytis Google rekomendacijų, jų nepažeisti. Google rekomendacijas SEO galite perskaityti čia.

Digita Star SEO paslaugos

Lukiškių g. 5, Vilnius

+37060695954

Info(eta)digitalstar.lt