Kaip išsirinkti tinkamiausią monitorių?

Kiekvieno vartotojai poreikiai yra labai skirtingi, tad būtų gana keblu išskirti pačius geriausius monitorius, kurie atitiktų visų pirkėjų lūkesčius.

Monitoriai įprastai yra pasirenkami pagal tam tikras svarbiausias jų savybes, taigi, svarbu atkreipti dėmesį į keletą kriterijų, ir 1a.lt internetinėje parduotuvėje išsirinkti tinkamą monitorių galėsite pakankamai greitai.

Foto ©: Shutterstock.com
Foto ©: Shutterstock.com

Trys pagrindinės monitorių grupės

Visi parduotuvėse siūlomi monitoriai skirstomi pagal tai, kokiems tikslams jie yra pritaikyti: tai gali būti žaidimams, darbui su grafika pritaikyti monitoriai, arba universalūs įrenginiai:

  • Žaidimams skirtų monitorių svarbiausia savybė – reakcijos laikas, kuris žymimas raidėmis „ms“. Geru reakcijos laiku pasižymi tokie monitoriai, kurių reakcijos laikas yra 2 ms. Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į ekrano ryškumą bei kontrastą;
  • Darbui su grafiniais elementais rinkitės tokį monitorių, kuris pasižymi pakankamai aukštu kontrastu bei ryškumu. Pavyzdžiui, pasiteisins toks monitorius, kurio ryškumas yra 300 cd/m² ir didesnis;
  • Universalūs monitoriai gali būti pritaikomi ir darbui, ir pramogoms. Specialistai rekomenduoja rinktis tokį monitorių, kurio kontrastas yra ne mažesnis nei 1:1000, o reakcijos laikas yra ne ilgesnis nei 5 ms.
Monitorius
Foto ©: Shutterstock.com

Monitoriaus dydis, gamintojas ir kaina

Pirkėjai dažniausiai dar iš anksto numato, kokią pinigų sumą gali skirti monitoriaus įsigijimui, tad ieškant tinkamiausios produkcijos galima atsižvelgti ir į tai. Kaina dažniausiai priklauso nuo to, kokia yra monitoriaus įstrižainė, ir koks yra jo gamintojas:

  • Šiandien dažnu pasirinkimu tampa Samsung, Asus, Philips, AOC, Acer, Iiyama, Dell, BenQ ir HP monitoriai, kurių kiekvienas pasižymi tam tikromis savybėmis. Kai siekiama, kad pasirinktas monitorius tarnautų kuo ilgesnį laiką, galite pasidomėti, kokių prekinių ženklų monitoriai yra sulaukę paties geriausio vartotojų įvertinimo;
  • 1a.lt internetinėje svetainėje galima rasti tikrai nemažą įvairių siūlomų monitorių pasirinkimą, o tuomet, jei kaina jums yra viena svarbiausių savybių, pagal kurią renkatės tinkamiausią įrenginį, galite tiesiog pasirinkti prekių rikiavimą pagal nustatytą kainą;
  • Nustatyti įkainiai visada priklauso ir nuo monitoriaus įstrižainės – kuo ji didesnė, tuo brangiau kainuoja ir pats įrenginys, taigi, įvertinkite, koks monitoriaus dydis gali būti optimaliu pasirinkimu.

Kitos svarbios monitoriaus savybės

Visuomet siekiama, kad monitoriaus rodomos spalvos būtų pakankamai ryškios, o darbas su kompiuteriu būtų malonus, todėl verta atkreipti dėmesį į šiuos svarbius kriterijus.

Ekrano formatas gali būti įvairių proporcijų. Nors šiandien dažniausiu pasirinkimu tampa 16:10 arba 16:10 monitoriai, tačiau taip pat galima rasti ir kitokių pasirinkimų. Pavyzdžiui, vis labiau populiarėja monitoriai, kurių kraštinių santykis yra 4:3.

Monitoriaus skiriamoji geba visada priklauso nuo to, kokia yra monitoriaus įstrižainė, tačiau visada svarbu įsitikinti, kad skiriamoji geba yra pakankamai aukšta. Pavyzdžiui, 17-19 colių monitoriui, kurio įstrižainių santykis yra 16:10, reikės 1440×900 rezoliucijos.

Įvertinkite, kokios yra parduodamų monitorių jungtys. Beveik visi naujos kartos monitoriai turi DVI jungties lizdus, taip at vis labiau populiarėja HDMI jungtys, ir t.t. Rinkdamiesi monitorių įsitikinkite, kad jį galėsite prijungti prie turimo kompiuterio.
Taip pat monitoriai pasirenkami atsižvelgiant ir į kitas jų savybes. Pavyzdžiui, gali būti svarbu tai, kad monitorius atvaizduotų trimatį vaizdą (tereikės įsigyti specialius 3D akinius).

Tokie monitoriai dažniausiai kainuoja brangiau, tad pasvarstykite, ar ši funkcija bus tikrai svarbi.

Jei išsirinkti labiausiai tinkantį monitorių būtų pernelyg sudėtinga, tokiu atveju galėsite kreiptis į 1a.lt specialistus, kurie atsakys į visus jums kylančius klausimus, ir padės daug paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą.