Ką reikėtų žinoti nusprendus turėti asmeninę interneto svetainę?

Asmeninės internetinės svetainės turėjimas daugeliui dar vis asocijuojasi ne tik su didele atsakomybe, tačiau taip pat ir su specifinių žinių būtinybe. Dėl šios priežasties kai kurie žmonės idėją turėti internetinę svetainę apleidžia neribotam laikui. Vis dėlto pasitaiko atvejų, kuomet atkaklumas nugali ir laikui bėgant pavyksta įgyvendinti mintis apie svetainės turėjimą. Panašu, jog šiomis dienomis turėti asmeninę internetinę svetainę yra kur kas paprasčiau, o žmonės tai supranta vis dažniau.

Nepaisant to, jog šiomis dienomis susikurti internetinę svetainę yra be galo paprasta, daugelis žmonių vis dar nedrįsta žengti šio žingsnio. Tam didelę įtaką gali daryti tiek informacijos stoka, tiek ir nežinojimas apie tam puikiai pritaikytus įrankius. Jau kurį laiką internetinių svetainių kūrimo rinką yra užvaldžiusios internetinių svetainių kūrimo platformos. Įprastai tokio tipo platformų veikimo principas yra paremtas paprastumu, patogumu bei greitu galutinio rezultato gavimu. Nors šios platformos ir atlieka didžiąją dalį viso darbo, žmonės neretai net nesusimąsto apie tai, jog kelis pačio kūrimo proceso niuansus verta žinoti ir pačiam. Nors internetinių svetainių kūrimo platformų šiandien yra begalė, tačiau pačiomis populiariausiomis išlieka vos kelios, tokios kaip Zyro. Susikurkite svetainę su Zyro ir suprasite, jog tai yra bene pats paprasčiausias būdas skaitmenizuoti savo idėjas bei paversti jas internetiniu turiniu.

Pagrindiniai internetinės svetainės kūrimo etapai, apie kuriuos turėtų žinoti kiekvienas

Kaip jau buvo minėta anksčiau, šiandien internetinių svetainių kūrimo platformos yra plačiai pripažįstamos bei naudojamos visame pasaulyje. Tam didelę įtaką daro ne tik jų suteikiamas paprastas kūrimo procesas bei greitas rezultatas, lengvai prieinama kaina bei tai, jog jos savyje turi integruotus įrankius, kurie padeda įveikti visus svetainės kūrimo etapus vienoje vietoje. Tokių etapų yra net keli, o apie juos turėtų žinoti kiekvienas, kuris galvoja apie asmeninės interneto svetainės turėjimą. Kokie gi šie etapai ir kodėl jie yra tokie svarbūs?

Skirtingi internetinės svetainės kūrimo etapai

  1. Domeno pasirinkimas bei jo įregistravimas

Domenas taip pat gali būti drąsiai vadinamas internetinės svetainės adresu. Iš esmės tai yra svetainės elementas, kurį interneto naršytojai įrašo naršyklės paieškos laukelyje, norėdami pasiekti konkrečią interneto svetainę. Svarbu pabrėžti tai, jog kiekvienas domenas yra unikalus, o tai reiškia, jog dviejų identiškų domenų būti negali. Kiekviena svetainė privalo turėti įregistuotą domeną. Domeno pirkimas bei įregistravimas dažniausiai tampa pirmaisiais svetainės kūrimo proceso etapais. Nors vietų, kuriose galima įsigyti bei įregistruoti yra begalė, tačiau dažnai galima pasimesti naršant tarp skirtingų interneto puslapių. Tuo tarpu internetinių svetainių kūrimo platformos tokią domeno pirkimo bei įregistravimo galimybę suteikia toje pačioje vietoje. Skamba puikiai, tiesa?

  1. Hostingo paslauga

Hostingo paslaugos užsakymas – itin svarbus internetinių svetainių kūrimo etapas, kurio metu naujai kuriama interneto svetainė yra prijungiama į pasaulinį interneto tinklą. Trumpiau tariant, hostingo paslaugų tiekėjai už tam tikrą mokestį leidžia naudotis savo specialių serverių resursais tam, kad kuriama svetainė galėtų būti randama internete. Įprastai internetinių svetainių kūrimo platformos taip pat teikia ir hostingo paslaugas, o tai reiškia, jog užsakyti šią paslaugą taip pat galima ten pat, kur yra kuriama ir pati internetinė svetainė.

Hostingo paslauga

  1. Internetinės svetainės funkcionalumas

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog internetinės svetainės elementariai leidžia dalintis jose patalpinta informacija. Iš esmės tai yra tiesa, tačiau ne visi susimąsto, jog toks informacijos pateikimas stipriai priklauso ir nuo pačios internetinės svetainės tipo. Pačių internetinių svetainių tipų šiandien yra gana daug. Juos sudaro internetinės parduotuvės, tinklaraščiai, socialiniai tinklai ir dar daugiau. Norint, jog pasirinktas internetinės svetainės tipas būtų veiksmingas, būtina pritaikyti tam tipui būdingas savybes. Puikiu pavyzdžiu galima laikyti internetinės parduotuvės, kurios turėtų pasižymėti specialiu parduodamų prekių ar paslaugų pateikimu ar net įdiegta mokėjimų apdorojimo sistema. Grįžtant prie internetinių svetainių kūrimo platformų, ypač svarbu pabrežti, jog jų suteikiamas lankstumas leidžia pritaikyti konkretų funkcionalumą didžiajai daliai visų internetinių svetainių tipų. Būtent dėl šios priežasties jos yra taip stipriai mėgstamos ne tik elektroninių parduotuvių kūrėjų ar tinklaraštininkų, tačiau ir kitokio pobūdžio svetainę kuriančių asmenų.

Tolimesnis internetinės svetainės administravimas

Nereikėtų pamiršti, jog internetinės svetainės kūrimas bei aktyvavimas yra tik pradžia. Toliau seka tolimesni svetainės gyvavimo etapai, tokie kaip jos administravimas. Patį administravimą sudaro internetinio turinio kūrimas bei jo talpinimas. Šie procesai yra atliekami naudojant specialias turinio valdymo sistemas (CMS). Šios sistemos leidžia bet kada keisti internetinės svetainės turinį. Žinoma, pats internetinio turinio kūrimas yra gana sudėtingas procesas, kuris reikalauja begalės laiko bei pastangų. Dėl šios priežasties internetinių svetainių savininkai neretai samdo profesionalius turinio kūrėjus, kurie dėl savo patirties bei specifinių žinių sugeba sukurti itin įtraukiantį ar net prekybą padedantį vystyti turinį.

Internetinių svetainių kūrimo platformos taip pat turi tokias turinio valdymo sistemas. Tai reiškia, jog įkelti turinį į asmeninę internetinę svetainę galima iš bet kur, kur yra interneto ryšys. Džiugu, kuomet tokių platformų kūrėjai pagalvoja ne tik apie patį internetinių svetainių kūrimo procesą, tačiau ir apie tolimesnį jų administravimą. Pasitaiko atvejų, kuomet tolimesnis svetainės administravimas sukelia tam tikrų techninių neaiškumų. Gali pasirodyti, jog tokius neaiškumus internetinės svetainės savininkas turėtų spręsti pats, tačiau internetinių svetainių kūrimo platformų paslaugas teikiančios bendrovės neretai turi ir specialius klientų aptarnavimo centrus, kurių pagalba visi klausimai gali būti išprendžiami greitai bei efektyviai. Tai dažnai taip pat yra laikoma svariu argumentu, kalbant apie tokių platformų populiarumą.

Susikurti internetinę svetainę yra paprasčiau nei daugelis galvoja

Ne paslaptis, jog internetinių svetainių kūrimas susidaro iš skirtingų etapų. Didžioji dalis šių etapų yra būtini, jeigu yra norima, kad kuriama internetinė svetainė pilnavertiškai funkcionuotų. Šiuos etapus galima drąsiai vadinti internetinių svetainių kūrimo proceso pagrindu apie kurį turėtų žinoti kiekvienas, bent truputį galvojantis apie asmeninės interneto svetainės turėjimą bei tolimesnį jos administravimą. Vis dėlto visi šie etapai yra įveikiami kur kas paprasčiau nei daugelis mano. Tai ypač galioja jau ne kartą minėtoms platformoms, kurių dėka internetinę svetainę sėkmingai gali sukurti net ir tie, kurie iki šiol su tokio pobūdžio veikla neturėjo nieko bendro.