IFA 2018: ką šiais metais mums pristatys didieji technologijų rykliai?

Vakar prasidėjo 58-toji, viena didžiausių technologijų ir elektronikos parodų Europoje, „IFA 2018“. Berlyne vykstanti paroda kasmet sutraukia ne tik lankytojų mases, bet ir didžiuosius technologijų rinkos ryklius, tokius kaip „Dell“, „Samsung“, „Huawei“, „LG“ ir kt. Šių metų parodoje tikimasi jau stiprią poziciją rinkoje užsitikrinusių dėvimųjų prietaisų (angl. Wearables) gausos, „sujungtų“ prietaisų (angl. Connected) bei kasdienę buitį palengvinančių daiktų proveržio.

Superkompiuteriai mūsų kišenėse

Paskutiniu metu aplink save vis daugiau matome „didelių ekranų“. „Iphone X“, „Huawei P20 Pro“, „Samsung Galaxy NOTE 8“ – geriausiai lietuviams žinomi išmaniųjų telefonų modeliai, panašūs savo dydžiu. Remiantis populiariausiu technologijų apžvalgų portalu „The Verge“, gamintojai „LG“, „Huawei“ ir „Honor“ šiais metais IFA parodoje turėtų pristatyti naujausius išmaniųjų telefonų modelius, kurie pratęs šią tendenciją.

Ignas Rumbutis, UAB „ACME Europe“ Produktų skyriaus vadovas

Ignas Rumbutis, UAB „ACME Europe“ Produktų skyriaus vadovas, teigia, kad didėjantys išmaniųjų telefonų ekranai iš rinkos eliminavo mažesnius planšetinius kompiuterius. „Šiandieniniai telefonai yra tarsi superkompiuteriai. Naudodami juos, mes galime ne tik atlikti įvairiausius darbus: telefono ekrane stebėti savo namus ar augintinius, valdyti namie esančius prietaisus. Ryškus ir didelis ekranas leidžia mėgautis filmais kelionėse ar leidžiant laisvalaikį, o telefonų kameros pasižymi itin gerais parametrais“, – kalbėjo ekspertas. Telefonas tampa pagrindiniu vartotojų ekranu, tad dažnu atveju atstoja ne tik kompiuterį, bet ir fotoaparatą bei daug kitų prietaisų. Tokia tendencija atsispindi ir fotoaparatų rinkoje – kaip pranešama rinkos tyrimus vykdančios bendrovės „Credence Research“ 2016 metų raporte, iki 2023 metų numatomas drastiškas skaitmeninių kamerų pardavimų kritimas.

Technologinių apžvalgų portale „AndroidPit” rašoma, kad didėjantys išmaniųjų telefonų ekranai yra orientuoti ir į jaunuosius vartotojus – jaunuoliams atsiveria naujos, neregėtos mobiliųjų žaidimų galimybės, kuomet telefonai atstoja žaidimų konsoles.

Dėvimieji prietaisai neketina užleisti savo pozicijos rinkoje

„Pastaraisiais metais stebimas dėvimųjų prietaisų pardavimų augimas. Remiantis rinkos tyrimus atliekančios bendrovės „IDC“ (angl. International Data Corporation) duomenimis, šios kategorijos rinka Europoje iki 2021 metų turėtų ūgtelti apie 19 %“, – teigia I. Rumbutis. Laikrodžių gamintojai: „Casio“, „Fossil“, „Garmin“ naujausiuose pranešimuose spaudai skelbia apie išskirtinių išmaniųjų laikrodžių modelių pristatymą IFA parodoje. Tiesa, šie laikrodžiai gali kiek skirtis nuo jau esamų rinkoje – gamintojai užsimena apie klasikinio dizaino, tačiau išmaniojo laikrodžio funkcijomis papildytus laikrodžius.

„Išmanieji laikrodžiai yra nuolat tobulinami, vartotojui pasiūloma vis daugiau funkcijų, taip pat didėja prietaisų pasiūla. Tad natūraliai ši kategorija tampa prieinama didesnei vartotojų daliai, kitaip tariant, yra demokratizuojama. Juo labiau, kad prietaisus itin paprasta naudoti – technologija yra draugiška vartotojui“, – akcentavo I. Rumbutis.

Jau rytoj prasidėsiančioje parodoje „ACME Europe“ komanda taip pat pristatys savo atnaujintą asortimentą. Lietuviai tikisi, kad naujos produktų kategorijos sudomins parodos lankytojus ir padės užmegzti naujų verslo kontaktų. „Šiemet pristatysime keletą „ACME” prekinio ženklo naujovių. Stengiamės orientuotis į tuos įrenginius, kurie kelia didžiausią vartotojų susidomėjimą, pasižymi paprastumu bei funkcionalumu. Šiais metais mūsų stende bus galima išvysti ne tik atnaujintą išmaniųjų laikrodžių asortimentą – pristatysime ir tobulesnes aktyvumo sekimo apyrankes, išmaniųjų namų bei išmaniosios sveikatos (angl. Smart Health) kategorijos produktus”, – apie lietuvių IFA parodoje pristatomus įrenginius užsiminė I. Rumbutis.

 

Kontroliuoti namie paliktus prietaisus galėsime net tada, kai esame toli nuo jų

Šių metų IFA parodoje didžiulis fokusas bus skiriamas išmaniųjų namų (angl. Smart Home) kategorijai. Remiantis visiems gerai žinomo verslo žurnalo „Forbes“ duomenimis, parodoje šios kategorijos zonai numatoma skirti apie 9 000 kv. m. ploto, dalyvaus apie 70 parodos dalyvių iš 15 skirtingų pasaulio šalių.

Nors praėjusieji metai turėjo būti išmaniųjų namų metais, anaiptol, taip nenutiko. Pasak internetinio portalo Medium.com, kiek daugiau nei 16 % JAV namų ūkių naudojo išmanias technologijas praėjusiais metais. Kalbant apie Europą, šis procentas yra dar mažesnis. „Minėta kategorija Europoje dar labai nauja. Žmonėms trūksta edukacijos šiuo klausimu. Lietuva – ne išimtis, pas mus vis dar gajus mitas, kad išmanius namus sau gali leisti tik itin pasiturinčios šeimos“, – kalbėjo UAB „ACME Europe“ Produktų skyriaus vadovas. Tačiau visiems prieinamų išmaniųjų namų sėkmei pamatus paklojo virtualūs asistentai: „Google Assistant“ ir„Amazon Alexa“. Šie prietaisai suteikė galimybę susieti išmaniuosius prietaisus tarpusavyje ir valdyti juos vienoje platformoje – išmaniajame telefone.

Anot I. Rumbučio, šiais metais parodoje bendrovės „ACME Europe“ komanda pristatys išmanią rozetę, kuri parduotuvėje kainuos keliasdešimt eurų. „Mobiliojo telefono programėlėje galėsite stebėti, kiek konkretus prietaisas sunaudoja elektros energijos, valdysite prietaisus savo išmaniojo telefono ekrane net tuomet, kai esate toli nuo namų“, – apie išmaniųjų namų prietaiso galimybes pasakojo I. Rumbutis.

„Sujungtos“ technologijos – parodos arkliukas

Žurnale „Forbes“ skelbiamame interviu su parodos vykdomąja direktore Jens Heithecker sakoma, kad parodoje taip pat tikimasi neregėtos gausos „sujungtų“ prietaisų. Belaidės ausinės, išmanieji laikrodžiai, išmaniosios svarstyklės, kraujospūdžio matuokliai, namų prietaisai bei dar daugiau – ateityje visus juos valdysime viename telefono ekrane. Pasak technologijų eksperto, lietuviai taip pat neketina nusileisti technologijų rykliams – parodos dalyviams žada pristatyti ne tik atnaujintą išmaniųjų laikrodžių asortimentą, bet ir daugiau „sujungtų“ prietaisų.

IFA paroda kasmet sutraukia tūkstančius technologijų entuziastų iš viso pasaulio, o didiesiems technologijų gigantams tai puiki erdvė pristatyti per metus patobulintus prietaisus ar naujas technologijas. Belieka tik sekti, kokios technologijos, neseniai atrodžiusios neprieinamos ir futuristinės, po šių metų parodos atsidurs mūsų namuose.

Šaltinis Pranešimas žiniasklaidai