„Huawei“ Lietuvoje pristato inovacijomis kvėpuojančią planšetę „MatePad Pro“

Idėjoms suteikti kūną, kūrybai – laisvę ir įkvėpti dar patogesnę, inovatyvesnę bei stilingesnę kasdienybę. Su tokia vizija „Huawei“ planšetinių kompiuterių šeima pasipildo naujuoju nariu – flagmanu „Huawei MatePad Pro“, kurį netrukus galės įsigyti ir lietuviai. Galingas, elegantiškas ir nepailstantis – šis išmanusis įrenginys gali tapti namų kino teatru, žaidimų bičiuliu ir kūrybiškumo puoselėtoju, atveriančiu kitokias produktyvumo, pramogų bei naudojimo patirties perspektyvas. Naujasis produktas rinkai pristatomas su šešiabriauniu pieštuku užrašams ar potėpiams, itin plačiu ekranu, belaidžio įkrovimo galimybe ir sparčiai bei efektyviai dirbančiu procesoriumi.

Minimalistinė, bet daugiafunkcinė

Apie knygos turinį iš viršelio patariama nespręsti, tačiau ši taisyklė „MatePad Pro“ yra svetima. Technologijų gamintojas šiame planšetiniame kompiuteryje inovacijas derina su dizainu, o šių pastangų rezultatas – ergonomiškas, stilingas ir patogus įrenginys.

Planšetės korpusas pagamintas iš magnio lydinio, todėl jis lengvas bei patvarus. Čia įmontuota antena vos pastebima, pritaikyti mikrolinkiai suteikia tiek minimalistinės išvaizdos, tiek galimybę įrenginį patogiai laikyti. Dėmesingai gamintojas apgalvojo ir išvaizdą: minėtas modelis pasirodo keturių, gamtos įkvėptų spalvų – miško žalios, oranžinės, perlų baltumo ir vidurnakčio pilkos.

„Nors įrenginio dizainas buvo kuriamas minimalistinis, priešingas yra šio planšetinio kompiuterio funkcionalumas. 10,8 colių „FullView“ ekranas su 90 proc. ekrano ir korpuso santykiu bei vos 4,9 mm rėmeliu tiesiog sutvertas dirbti, žiūrėti filmus, žaisti, mokytis ar kurti. Jis taip pat gerokai sumažina mėlynos šviesos kiekį, todėl gamintojas pasirūpino naudotojų akių apsauga“, – įrenginio savybes pristato „Huawei“ produktų vadovas Lietuvoje Šarūnas Urbonas.

Pašnekovas šypsosi: ne veltui sakoma, jog akys yra sielos veidrodis. Turėdamas tokį ekraną, planšetinis kompiuteris gali pasigirti ir vidumi. „Įrenginyje integruotas pažangus „Kirin 990“ procesorius. Dėl šios technologijos didėja tiek planšetės našumas, tiek ir energijos naudojimo efektyvumas. Įrenginio galia sumaniai paskirstoma, o dirbtinis intelektas dirba dar sparčiau. Į ši kompiuterį gamintojas integravo ir „GPU-Turbo“ technologiją, todėl dabar žiūrėti filmus ar žaisti vaizdo žaidimus galima mėgaujantis dar geresniais efektais“, – priduria Š. Urbonas.

Talpi ir išraiškinga

„MatePad Pro“ ne tik veikia sparčiau, bet ir ilgiau. Anot Š. Urbono, tai pirmoji gamintojo planšetė, kurią įkrauti galima belaidžiu būdu, o pasinaudojus greitojo įkrovimo funkcija vos pusvalandį, įrenginys veiks dar 3 valandas. Pašnekovo teigimu, baterijos talpa itin didelė – 7250 mAh, todėl ji, net ir intensyviai naudojama, neišsikraus net pusę paros.

„Šis produktas keičia nusistovėjusį požiūrį į naudotojo ir įrenginio santykį. „Multi-screen Collaboration“ funkcija leidžia keistis duomenimis tarp išmaniojo telefono bei planšetės. Naudojant pastarosios ekraną ir klaviatūrą, tekstas atsiranda telefone, kuriame taip pat galima groti muziką, o ją girdėti per planšetės garso kolonėles. Pasitelkiant šią technologiją, „MatePad Pro“ naudotojai geba atsiliepti į skambučius, rašyti žinutes. Be to, norint susirašinėti su draugais ir apsipirkti internetu tuo pačiu metu, galima pasitelkti „Multi-Window“ funkciją, leidžiančią kelias užduotis atlikti vienu kartu“, – sako Š. Urbonas.

Tačiau vieną didžiausių naujovių pašnekovas įvardija „Huawei M-pencil“ šešiabriaunį pieštuką: „Tai ne tik pažangi technologija, bet ir kitokia rašymo patirtis. Turėdamas virš 4 tūkst. jautrumo spaudimui lygių, įrankis yra ypač tikslus ir jautrus, todėl visi judesiai rašant ar piešiant atsidurs ekrane. Šis pieštukas prijungiamas „Bluetooth“ ryšiu ir visiškai įkraunamas per valandą, atverdamas begalinę erdvę kūrybai, idėjoms, mintims, nesvarbu, ar norima pasižymėti išgirstus kulinarinio recepto ingredientus, ar išreikšti staiga kilusi įkvėpimą tapyti“.

Sklandumas su perspektyva

„MatePad Pro“ pasirodo ir su išmaniąja magnetine klaviatūra – su ja rašyti itin patogu, o naudojimas primena įprastą, kurią turi nešiojamieji kompiuteriai. Planšetės ekrane taip pat vienu metu gali veikti iki aštuonių mobiliųjų programėlių: langus lengva padidinti, nutempti ar perkelti – įrenginio veiklos šis funkcionalumas nelėtina.

„Nelėtėja ir „Huawei“ įrenginiams skirtos išmaniųjų aplikacijų platformos „AppGallery“ augimo tempai. Joje šiuo metu iš viso galima rasti daugiau nei 60 tūkst. aplikacijų, o pasiūla tik didėja. Šį kovą prie „Huawei“ mobiliųjų paslaugų buvo prisijungę 1,4 mln. programėlių vystytojų ir tai yra 150 proc. daugiau nei 2019-aisiais. Todėl ir „MatePad Pro“, veikiantis su „AppGalley“, suteikia naujos patirties naudotojams. Tai saugi ir pasaulyje viena lyderiaujančių platformų, skirta atrasti, atsisiųsti ir patogiai valdyti naujausias programėles bei žaidimus“, – teigia Š. Urbonas.

Pašnekovas priduria, jog šią atskirą mobiliąją parduotuvę valdo išmanūs algoritmai, parenkantis išskirtinį turinį ir pritaikantys jį skirtingiems naudotojų poreikiams. Vystant „AppGalley“, prioritetu visuomet išliko vartotojų patogumas, išskiriantis platformą iš kitų rinkos žaidėjų.

„Huawei MatePad Pro“ prekyboje Lietuvoje pasirodys liepos mėn. Gamintojo rekomenduojama kaina – nuo 549 Eur.