Helio kietieji diskai HGST Ultrastar He6

Praėjusių metų lapkrtičio pradžioje kompanijos Western Digital padalinys HGST pristatė pirmuosius keituosius diskus užpildytus heliu pavadintus Ultrastar He6.

Priminsime kad helio naudojimas vietoj oro hermetiškoje kietojo disko dalyje suteikia keletą privalumų. Pirmiausia sumažėja pasipriešinimo jėgos, kurias tenka įveikti elektros varikliui įsukant veleną. Antra, plokštelės gali būti arčiau viena kitos dėl sumažėjusių aerodinaminių jėgų, veikiančių magnetines galvutes.

Helio kietieji diskai
Helio kietieji diskai

Visa tai leido išlaikant 3,5 colių formatą diskuose Ultrastar He6 patalpinti septynias magnetines plokštes, kurių bendra talpa 6 terabaitai. Tai šiuolaikinių kietųjų diskų rekordas.

Ultrastar He6
Ultrastar He6

Iki šiol Ultrastar He6 galėjo įsigyti tik „išrinkta vartotojų grupė”, bet ką tik šie prietaisai pasirodė internetinėse parduotuvėse. Pavyzdžiui Amazon siūlo versiją su Serial ATA už $800. Versiją su Serial Attached SCSI jungtimi galima nusipirkti už 900 JAV dolerių. Abiejų disko versijų veleno apsisukimo greitis 7200 per minutę o įrengtas buferinis tūris 64 megabaitai.