„Google“ neigia gandus apie „Android“ pažeidžiamumą

Prieš keletą dienų „WikiLeaks“ paskelbė tūkstančius Centrinės žvalgybos agentūros dokumentų, kuriuose pranešama apie daugybę saugumo pažeidžiamumų „Google“ ir „Apple“ sukurtose operacinėse sistemose. Kai kurie iš jų leidžia sekti vartotojus. Praėjus keletui valandų po šių dokumentų paskelbimo, bendrovė „Apple“ išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad dauguma minimų pažeidžiamumų buvo ištaisyta su paskutiniu iOS atnaujinimu, todėl vartotojams nėra ko nerimauti. Panašų teiginį dabar paskelbė ir „Google“ atstovai.

Pasak „Google“ informacinio saugumo ir konfidencialumo departamento vadovės Heather Adkins, „Chrome“ ir „Android“ apsaugos priemonės ir saugos atnaujinimai apsaugo vartotojus nuo daugelio spragų, aprašytų „WikiLeaks“ paviešintuose dokumentuose. Tuo pat metu ji pažymėjo, kad „Google“ vis dar studijuoja pateiktą informaciją, ir bendrovė ketina toliau dirbti su saugumu, jei to prireiks.

Heather Adkins
Heather Adkins

Nepaisant Heather Adkins pareiškimų, nemaža dalis „Android“ įrenginių vartotojų vis dar gali būti nesaugūs dėl CŽV dokumentuose aprašytų saugumo spragų. Taip yra dėl to, kad vos 2,8% visų „Android“ įrenginių naudoja naujausią operacinės sistemos versiją – „Nougat“, o mėnesinius saugumo atnaujinimus reguliariai paruošia vos keli gamintojai, be to ne visiems savo prietaisams. Tuo tarpu beveik 80% visų iOS prietaisų veikia valdomi naujausios „Apple“ OS versijos.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau