Geriausios VR dovanos įsimintinoms Kalėdoms

Virtualios realybės įrenginių atsiradimas pasaulyje sukėlė tikrą šoką. Žmonės pakankamai greitai prisijaukino šią naujovę, o auganti jaunoji karta ją priima kaip visiškai įprastą technologiją. Gyvendami technologijų amžiuje mes jau įpratome, kad gyvenimas sparčiai keičiasi ir vystosi. Naujausios technologijos skverbiasi vis giliau į mūsų kasdienį gyvenimą, darbą, laisvalaikį ir pramogas.

Viena tokia naujovių – tai virtualios realybės akiniai ir visa su tuo susijusi papildoma įranga. Jei seniau su tokia technologija buvo galima susipažinti tik mokslinės fantastikos filmuose, tai dabar virtualios realybės akinius galima išbandyti įvairiose vietose – prekybos centruose, parduotuvėse ar virtualios realybės pramogas teikiančiose vietose. Akiniai jus nukelia į virtualų pasaulį, kuriame galima žaisti žaidimus, bendrauti su draugais, aplankyti turistinius objektus ar net užsiimti sportu. Dėl tokios siūlomų pramogų gausos, jie yra tinkami įvairaus amžiaus naudotojams – pradedant pačiais mažiausiais ir baigiant suaugusiais žmonėmis.

Norėdami mėgautis virtualios realybės teikiamomis pramogomis, jūs turite turėti tam skirtą įrangą. Tačiau jei nežinote nuo ko pradėti – nesijaudinkite, žemiau pateiksime keletą VR įrenginių idėjų, kurie galėtų tapti puikiomis Kalėdų dovanomis.

VR akiniai

Tai vienas iš populiariausių VR produktų. Jų kainos prasideda vos nuo keliolikos eurų, todėl ši technologija yra prieinama daugeliui vartotojų. Tiesa, pigiausiems akiniams papildomai reikalinga sąsaja su Android ar iOS operacines sistemas naudojančiais įrenginiais.

Apsisprendus įsigyti VR akinius, su kuriais galėtumėte patirtį pilną VR patirtį, reikia nusiteikti išleisti bent kelis šimtus eurų. Dažniausiai tokie akiniai yra komplektuojami su ant rankų dedamais valdikliais, kurių pagalba galėsite dalyvauti virtualaus pasaulio veikloje ar žaisti virtualios realybės žaidimus.

Tokio tipo produktai būna paruošti naudojimui, todėl+ jums nereikės galvoti apie sudėtingus konfigūravimo procesus ar operacinės sistemos įdiegimą. Be to, jų nereikia prijungti nei prie televizoriaus, nei prie garso kolonėlių, todėl tiesiog užsidėkite virtualios realybės akinių rinkinį, paleiskite pageidaujamą žaidimą ir pasinerkite į įspūdžių kupiną virtualų pasaulį.

VR vaizdo fiksavimo įranga

Tas, kas jau išbandė virtualios realybės akinius gali patvirtinti, kad stebėti virtualios realybės turinį yra vienas malonumas. Tačiau ar susimąstėte, kad tokį turinį galite kurti ir jūs patys. Virtualios realybės kameros yra labai kompaktiškos, todėl jas galite pasiimti kartu su savimi leidžiantis į bet kokią kelionę ar nuotykį.

Vienos žmogaus akies matymo aprėptis siekia beveik 130 laipsnių. Su abejomis akimis mes galime matyti vaizdą beveik 180 laipsnių kampu. Tačiau su VR kamera, galima aplinką užfiksuoti 360 laipsnių kampu. O tai reiškia, kad turėdami tokią kamerą, galėsite užfiksuoti visas įsimintiniausių įvykių akimirkas 360 laipsnių kampu. Tokius vaizdo įrašus ar nuotraukas peržiūrint su VR akiniais, galėsite nesunkiai grįžti į patirtas smagias akimirkas ir prisiminti malonius įspūdžius.

VR garso įranga

Virtualus gali būti ne tik vaizdas, tačiau ir garsas. Virtualaus garso atkūrimo įranga yra labai populiari tarp kompiuterinių žaidimų žaidėjų. Ji puikiai atkuria kiekvieną garsą, todėl žaidžiant žaidimą galima dar labiau įsijausti į virtualų pasaulį ir geriau orientuotis jo aplinkoje.

Virtualus garsas taip pat labai svarbus siekiant geriau įsijausti į VR kamera darytą vaizdo įrašą. Naudodami VR ausines, jūs galėsite identifikuoti sklindančio garso kilmę bei kryptį, todėl kiekvienas išgirstas garsas jus privers sureaguoti ir pasisukti jo sklidimo pusės link.

Susidomėjimas VR technologijomis sparčiai auga, todėl rinkoje atsiranda vis daugiau technologijų, leidžiančių patirti virtualią realybę neišeinant iš namų. Galbūt netolimoje ateityje, ši technologija dar labiau pakeis mūsų kasdienybę ir požiūrį į pramogas bei bendravimą.