„Ericsson“ specialistai papasakojo, kaip koronavirusas paveiks mobiliojo ryšio operatorius

„Ericsson“ analitikai atliko tyrimą, kurio metu išsiaiškino, kaip koronaviruso pandemija paveiks mobiliojo ryšio operatorių verslą. Visame pasaulyje buvo atliktas visuotinis įvertinimas – anot specialistų, netrukus mobiliojoje infrastruktūroje tikimasi keleto įprasto darbo būdo pokyčių.

Duomenys rodo, kad šiuo metu vieną abonentą aptarnauja žymiai mažesnis bazinių stočių skaičius nei įprastai. Dėl to kai kurių ryšio bokštų apkrovimas sumažėjo maždaug 10 proc. Paprastai tai vyksta dideliuose miestuose ir buvusiuose susibūrimo vietose, tuo tarpu priemiesčiuose korinio ryšio tinklų apkrova išaugo keliomis dešimtimis procentų.

Daugelis žmonių dirba ir mokosi būdami namuose, todėl iš abonento į bazinę stotį perduodamų duomenų apimtys smarkiai išaugo. Visų pirma Europoje kai kuriuose LTE tinkluose įeinantis srautas padidėjo beveik dvigubai. Tai nėra tipiška situacija, nes paprastai duomenys perduodami kita kryptimi – iš bazinės stoties abonentui. Kai kurie operatoriai jau buvo priversti pritaikyti savo tinklus prie naujų sąlygų. Visose šalyse 20–70 proc. išaugo balso srauto dalis 2G, 3G ir VoLTE mobiliuosiuose tinkluose. Reikia pabrėžti, kad išaugo ne tik skambučių skaičius, bet ir jų trukmė.

Pagrindinis srautas persikėlė į „Wi-Fi“ tinklą – dabar mobiliojo ryšio operatoriai bando laimėti dalį rinkos iš fiksuotojo ryšio paslaugų teikėjų. Visų pirma, aktyviai plėtojamos bevielės prieigos paslaugos namų vartotojams, pagrįstos LTE technologijomis. Jos yra paklausios ten, kur šviesolaidis nėra paplitęs.

Remiantis ilgalaikėmis specialistų prognozėmis galima tikėtis, jog 2G ir 3G technologijos praras savo aktualumą anksčiau, nei tikėtasi, ir artimiausiu metu prasidės visuotinis 4G ir 5G technologijų naudojimas tais pačiais dažniais. Kelios šalys svarsto mobiliųjų technologijų naudojimą siekiant užkirsti kelią COVID-19 plitimui. Švedijos sveikatos ministerija jau naudoja „Telia“ duomenis siekdama įvertinti, kaip žmonės laikosi judėjimo apribojimų. Šioje šalyje draudžiama pasitraukti nuo gyvenamosios vietos didesniu nei vienos ar dviejų vairavimo valandų atstumu. Tuo pat metu asmens duomenys nėra renkami, o informacija naudojama ligoninių darbo krūviui įvertinti.

Be to, Švedijoje svarstoma galimybė naudotis telefonu, siekiant sužinoti apie viruso užkrėstų žmonių kontaktus. Vietoj interneto tam gali būti naudojama „Bluetooth“ technologija, leidžianti mobiliesiems įrenginiams „bendrauti“ tiesiogiai, neperduodant asmeninės informacijos. Apie pasirengimą bendradarbiauti kuriant technologijas, tinkamas kovoti su infekcijos plitimu, jau paskelbė „Google“ ir „Apple“.


Teleloto bilietų tikrinimas