E-prekyba Kinijoje po truputį atsigauna

Kinijoje baigėsi dėl koronaviruso pratęstos Naujųjų metų atostogos, todėl visos šalies valstybinės institucijos ir privatūs verslai pradėjo darbą. Kaip informuoja Kinijos paštas, užsakymai iš elektroninių parduotuvių taip pat pradedami pristatyti visų šalių gavėjams, tiesa, dėl kylančių sunkumų apdorojant siuntas, jos gali šiek tiek vėluoti. Siuntos iš Lietuvos į Kiniją pristatomos be trukdžių.

„Nuolat bendraujame su Pasauline pašto sąjunga, kad tarp narių apsikeistume visa aktualia informacija, tad šiandien kolegos iš Kinijos pašto patikino, kad jų darbas dėl papildomų procedūrų vyksta lėčiau, bet tęsiasi ir visi e-komercijos užsakymai gavėjams visame pasaulyje turėtų būti pristatyti. Savo ruožtu patikiname, kad Lietuvos pašto logistikos partneriai veikia be trikdžių, todėl siuntos iš Lietuvos į Kiniją pristatomos įprastu režimu“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų vadovė Vaida Budrienė.

Pasak jos, ir toliau rūpinamasi siuntų saugumu sveikatai, todėl Lietuvos pašto Saugos ir prevencijos departamento Darbo saugos grupės specialistai nenutrūkstamai bendradarbiauja su Nacionaliniu Visuomenės sveikatos centru (NVSC), nuolat palaikomas ryšys ir su Kinijos paštu dėl jų vykdomų veiksmų koronaviruso prevencijai.

„Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) ne kartą tvirtino, kad užsikrėsti šiuo virusu per siuntas neįmanoma, nes nėra įrodymų, kad yra galimybė šiuo virusu apsikrėsti liečiant daiktų paviršius – sveikatos institucijų duomenimis, koronavirusas perduodamas žmogaus žmogui arba plinta oru, o viruso aktyvumo periodas yra trumpas. Kadangi siuntos iš Kinijos į Lietuvą atkeliauja per porą ir daugiau savaičių, kol kas turimomis žiniomis, tikimybė, kad virusas bus gyvybingas, yra beveik neįmanoma – nėra įrodymų, kad siuntos, net jei jas pakavo užsikrėtęs žmogus, galėtų kelti riziką“, – sako Lietuvos pašto Korporatyvinių reikalų vadovė V. Budrienė.

Pasak jos, pagal Visuomenės sveikatos centro rekomendacijas, Lietuvos pašto logistikos centrų darbuotojams, kurie turi pirminį santykį su siuntomis, išdalintos medvilninės pirštinės su lietais pirštais, tačiau, jeigu paaiškėtų galimos užsikrėtimo virusu per daiktų paviršius rizikos, Lietuvos pašto specialistai būtų nedelsiant informuoti, o bendrovė imtųsi visų būtinų darbuotojų ir klientų saugos priemonių.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau