Dirbtinis intelektas DeepMind pateko tarp 54% geriausių programuotojų

„DeepMind“, kuri kartu su „Google“ priklauso „Alphabet Corporation“, užsiima veikla dirbtinio intelekto srityje. Jai pavyko sukurti AlphaCode sistemą, galinčią savarankiškai rašyti kompiuterines programas konkurencingu lygiu, nenusileidžiančiu gyviems programuotojams.

Tyrimas parodė, kad programa sugebėjo patekti tarp 54% geriausių programuotojų . „DeepMind“ mano, kad tai yra reikšminga pažanga kuriant autonominį kodavimą. AI testavimas buvo atliktas Codeforces platformoje, kur programavimo užduotys ir programuotojų įvertinimai skelbiami kas savaitę. Svarbu pažymėti, kad norint išspręsti iškeltus uždavinius, reikalingas integruotas požiūris, panaudojant matematikos ir programavimo žinias, pagardintas logika.

Kad išspręstų tuziną užduočių, programa sugeneravo keletą galimų variantų, paleisdama jas, kad patikrintų jų veikimą. „Codeforces“ įkūrėjas Mike’as Mirzayanovas teigė, kad jį sužavėjo „AlphaCode“ rezultatai.

Šiuo metu technologija vis dar yra ankstyvoje stadijoje, tačiau autoriai įsitikinę, kad jos perspektyvos yra geros. Jau šiame etape AlphaCode gali išspręsti tokias kodavimo užduotis, kurias anksčiau įstengė atlikti tik žmonės. Spėjama, kad šio sprendimo plėtra galės ženkliai padėti tiek programuotojams, tiek ne specialistams, rašantiems kodą.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau