ASUS Chromebox: gyvenkite paprasčiau!

Atsižvelgiantį ypač gilią priklausomybę nuo interneto, naujo ASUS mini kompiuterio panaudojimo diapazonas gerokai ribotas. Tačiau, nepaisant paprastumo ir Chrome OS, valdančios šį prietaisą, minimalizmo, jis gali tinkamai atlikti nemažai užduočių. Pabandėme išsiaiškinti kokių.

Dar tik prieš porą metų mini kompiuterių , kuriuos galima lengvai sumontuoti ant monitoriaus galinės sienelės, rinkoje dominavo „nettop‘ai“ veikiantys su procesoriumi Intel Atom – lėtu, prastai prisitaikiusio prie “sunkaus” vaizdo ir dažnai nepakankamai kompaktišku. Šiandien mini-PC įvairovė leidžia juos naudoti įvairiems tikslams – darbui ir pramogoms, priklausomai nuo techninės ir programinės įrangos. Pastaroji vaidina svarbų, jei ne pagrindinį, vaidmenį, nes nuo jos priklauso kokias programas galima įdiegti kompiuteryje.ASUS Chromebox: gyvenkite paprasčiau!

Besąlygiško Microsoft Windows dominavimo laikai jau seniai nuėjo į užmarštį. Ji patogi dirbti su labai daug programų, tačiau tokios sudėtingos OS būtinybė žaidimams ir kitoms pramogoms kelia abejonių.

Tam tinkamesnės atrodo Steam OS ir Chrome OS – visų pirma skirtos pramogoms, tačiau turi savo ypatybių. Be interneto Chrome OS vartotojas ne tik tampa atkirstas nuo išorinio pasaulio, bet taip pat ir nuo pačių paprasčiausių OS funkcijų. Jei nešiojamojo kompiuterio savininkui prieigos prie interneto nebuvimas – dažnas dalykas, namų mini kompiuterio ASUS Chromebox vartotojo, kuris bus apžvelgiamas šiame straipsnyje, gali būti neprisijungęs tik dėl savo interneto paslaugų teikėjo avarijos.

Techninės charakteristikos

ASUS Chromebox CN60
ProcesoriusIntel Core i3-4010U, 1,7 GHz
Mikroschemų rinkinys
Intel Haswell
GrafikaIntel HD Graphics 4400 (GT2)
RAM2х4 GBDDR3-1600 SDRAM
Diskas1×16 GB SSD SanDisk U221000
Tinklas1 х Gigabit Ethernet RJ-45
Wi-Fi 802.11a/b/g/n 2,4/5 GHz
Bluetooth 4.0
Jungtys4 x USB 3.0
1 x HDMI
1 х DisplayPort
1 x Audio (mini-jack 3,5 mm)
1 х kortelių skaitytuvas SD/ MMC
OSChrome OS
Matmenys, mm
124x124x42
Svoris, kg
0,6
Garantija, mėn
24
Kaina, JAV doleriai
160

Išvaizda

išvaizda ASUS Chromebox ne daug skiriasi nuo daugumos paskutinės kartos nettop‘ų. Maža kvadrato formos juoda dėžutė lengvai telpa ne tik ant monitoriaus galinės sienelės, bet net didelėje striukės ar palto kišenėje. Išorinė korpuso dalis pagaminta iš šiurkštoko plastiko, bet vidiniai paviršiai turi metalinį sustiprinimą visome plote.ASUS Chromebox

Iš dizaino patobulinimų galima paminėti subtilius blizgius apvadus aplink viršutinį ir apatinį korpuso perimetro paviršių, o taip pat „nukirstus“ kraštus, panaikinantiems kūno simetriją – ant jo patalpintas maitinimo mygtukas su baltu LED indikatoriumi. Likusių trijų kraštų kampas nėra pašalintas o tik suapvalintas.

Darbas

Prietaisas yra paruoštas naudoti tiesiai iš dėžutės. Nereikalauja jokių tvarkyklių diegimo arba papildomos programinės įrangos paieškos, juk ASUS Chromebox visatos centras yra interneto naršyklė “Google Chrome”. Be prieigos prie interneto prietaiso galimybės apsiriboja tik darbu su failais – kopijuoti, trinti, ir peržiūrėti filmus ir nuotraukas. Be to į sistemą galima įeiti į tik svečio režimu, kuriame prieiga prie failų struktūros ir vartotojų yra uždaryta. Taigi, darbas su ASUS Chromebox be interneto ryšio netenka prasmės.sm.Interface_1.600

Su interneto ryšiu Chrome OS tiesiog atgyja. Vartotojas gauna prieigą prie nuotolinės duomenų saugyklos Google Drive (100GB nemokami), taip pat daug mažų žaidimų ir naudingų programų, tinkančių pramogoms ir… Ne, pavadinti to darbu negalima. Darbas su dokumentais galimas tik Google Docs, vaizdo apdorojimas – per interneto paslaugas. Galimybės įdiegti Skype, deja, taip pat nėra. Kokių nors specializuotų programų įdiegimo galimybių galima net neminėti – jos, savaime suprantama, nenumatytos pagal nutylėjimą.

Bet ASUS Chromebox veikianti Chrome OS leidžia patogiai peržiūrėti daugumos šiandienos populiariausių formatų nuotraukas ir vaizdo įrašus, išskyrus labai labai egzotiškus, leidžia prieiti prie bet kurių interneto pramogų, peržiūrėti visus dokumentus, skaičiuokles ir pristatymus, ir jau aukščiau minėto Google Docs – tai daugiau nei pakankamai namų vartojimui. Štai tik apie torrent klientus gamintojas kažkaip pamiršo.

Išvados

Šį mini kompiuterį negalima vertintis kaip pilnavertį namų kompiuterio, kuriame veikia paplitusios operacinės sistemos Microsoft Windows, Mac OS arba populiarios Linux distribucijos, pakaitalą, jei tik Jūsų kompiuterio pasaulis neapsiriboja socialiniais tinklas ir naujienų kanalais. Kaip antrą kompiuterį ant to paties stalo ASUS Chromebox dėti taip pat beprasmiška, nes nieko daugiau, ką gali jo vyresnysis brolis, jis nepadarys. Tačiau kaip medijos centras svetainėje ši mažytė dėžutė tiks beveik tobulai. Ji turi šiek tiek daugiau funkcijų nei klasikinis medijos grotuvas, labai lengvai valdoma ir nereikalauja jokių nustatymų ir nebijo virusų – joje neįmanoma ką nors sugadinti. Paprasčiau už išmanųjį telefoną! Net gamintojo brošiūrose apie ASUS Chromebox sakoma: „gyvenkite paprasčiau!“. Kaip medijos centras šis prietaisas gali netikti tik tiems vartotojams, kurie ne tik žiūri filmus ir naršo tinklalapius bet norėtų pažaisti ką nors rimtesnio.

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. SutinkuSužinoti daugiau