ARM ruošiasi pereiti prie 10 nm technologinio proceso

ARM paskelbė šiuo metu kurianti naują keturių branduolių, 64 bitų bandomąjį procesorių „ARM v8-A“, naudodami TSMC įmonės 10 nm FinFET technologinį procesą. Lusto dizainas buvo baigtas ir praėjusių metų pabaigoje išsiųstas TSMC, ir bendrovė tikisi, kad gamyba bus pradėta artimiausioje ateityje. Kaip yra žinoma, kiekvienas lustas susideda iš kelių komponentų, įskaitant CPU, grafikos akceleratorių, atminties valdiklį ir kitus elementus. Bandomais ARM lustas naudoja naujus procesoriaus branduolius kodiniu pavadinimu „Artemis“, taip pat „Mali“ grafikos greitintuvo paprasčiausią versiją.

artemis

Perėjimas prie 10 nm technologinio proceso yra sekantis žingsnis siekiant sumažinti lustuose naudojamų tranzistorių dydį. Bandomojo lusto tikslas – nustatyti gamybos procesus tam, kad būtų galima greitai ir masiškai gaminti procesorius. Panašus bandomais lustas buvo išleistas anksčiau su „Cortex-A72“ branduoliais, sukurtais taikant 16 nm FinFET gamybos technologiją. Tokie branduoliai dabar naudojamos daugelyje mobiliųjų prietaisų. Kitas ARM ir TSMC žingsnis bus lustų kūrimas naudojant 7 nm technologinį procesą.

Pranešama, kad „Artemis“ branduoliai pranoksta „Cortex-A72“ galios ir našumo santykiu. Paprastiems vartotojams tai reiškia, kad atsiras galingesnių procesorių, suvartojančių mažiau energijos. Preliminariais duomenimis, procesoriai su „Artemis“ branduoliais gali pasiekti 2,8 GHz dažnį.

lustas

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jei tam neprieštaraujate, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikimą bet kada galėsite atšaukti interneto naršyklėje ištrindami įrašytus slapukus. Sutinku Sužinoti daugiau