Naujos „Android N“ funkcijos, išmanusis asistentas ir kiti „Google I/O“ konferencijos anonsai

„Google“ oficialiai pristatė naują mobiliosios operacinės sistemos versiją „Android N“. „Google I/O“ konferencijoje bendrovės atstovai papasakojo apie visas jos naujoves, taip pat pademonstravo savo balso asistentą, pranešimų siuntimo programėlę, virtualų asistentą ir kitus savo kūrinius.

„Android N“

Naujoji „Google“ mobiliosios operacinės sistemos versija žymiai padidino saugumo lygį. Atsirado apsaugos programa „SafetyNet“, kuri tikrins iš bet kokio šaltinio įdiegiamas programėles. Sistema pati pašalins įtartinas programinės įrangos versijas, lygindama jas su „Google Play“ esančiu pavyzdžiu. Taigi, „nulaužtų“ programų mėgėjams gali tekti atsisakyti kai kurių aplikacijų.

Programos dabar užims du kartus mažiau vietos ir bus įdiegiamos 75 proc. procentais didesne sparta. Bus efektyviau apdorojamos kelios užduotys vienu metu. Naujoji OS visas atidarytas aplikacijas gali uždaryti vienu mygtuko paspaudimu. Atsirado galimybė dirbti su dviem langais, taip pat „Picture in Picture“ režimas. Sistema parodys programas, kurių seniai nenaudojote.

Android N

Perdaryta pranešimų juosta. Dabar į pranešimų siuntimo programėlių ir socialinių tinklų žinutes bus galima atsakyti tiesiogiai iš juostos.

„Google“ dar nenusprendė ką turėtų reikšti naujos „Android“ versijos raidė „N“ ir prašo vartotojų pateikti savo pasiūlymus, tam tikslui sukurtoje svetainėje.

Google Assistant

„Google“ asistentas taps „iOS Siri“ analogu. Kišeninis pagalbininkas veiks dialogo forma. Galėsite jam užduoti pagrindinį klausimą, o vėliau išsamiau paaiškinti papildomas sąlygas arba atsakymo parametrus.

Pavyzdžiui, galite paklausti: „Ką rodo kine?“, o asistentas Jums parodys kino teatrų artimiausios ateities tvarkaraštį. Tada galite patikslinti: „Ar yra kas nors vaikams?“, ir jis parodys multiplikacinių filmų sąrašą, taip pat pasiūlys įsigyti bilietus. Aplikacija atsižvelgia į dabartinio pokalbio kontekstą. Pvz. būdami prie kokios nors miesto įžymybės galite paklausti „kas tai pastatė?“, ir gausite išsamų atsakymą.

„Google“ asistentas taps logišku „Google Now“ paslaugos tęsiniu, tik dabar bendravimas su programa taps panašesnis į pokalbį su žmogumi.

Google Home

Naujasis „Google“  prietaisas taps namų pagalbininku, kuris valdys „protingų“ namų sistemas: įjungs ir išjungs šviesas kambariuose, valdys garso sistemas, televizorių ir kitus prietaisus. Jame įmontuotas mikrofonas, garsiakalbis ir 4 šviesos diodai. „Google Home“ reaguoja į balso komandas ir vartotojų prašymus. Jis gali pranešti apie orą, nustatyti žadintuvą, įjungti muziką ir ieškoti informacijos internete. Jis taip pat gali būti naudojamas kaip belaidis garsiakalbis.

Google Home
Google Home

Pranešimų siuntimo programėlė „Allo“

Naujoji apsikeitimo pranešimais paslauga išsiskiria „protingu“ komponentu. Į paprastus pašnekovo klausimus programėlė siūlys greitų atsakymų variantus. Be to, tiesiai iš aplikacijos bus galima bendrauti su virtualiu pagalbininku „Google Assistant“. Jis gali surasti informaciją, nuotraukas, atsakyti į klausimus, užsisakyti stalą restorane, rezervuoti bilietus ir daug daugiau.

Allo

Atskirus pranešimus galima padidinti ilgai paspaudus, taip jiems suteikiant emocionalumo. Taip pat galima ką nors nupiešti ranka tiesiog ant siunčiamų nuotraukų. Visi pranešimai užšifruojami. Yra inkognito režimas, kur visa korespondencija bus pašalinta po tam tikro laiko.

Taip pat buvo pristatyta vaizdo skambučių programėlė „Duo“, kuri turės versiją ne tik Android“, bet ir „iOS“.

VR platforma „Daydream”

„Google“ papasakojo apie savo platformą, kurti skirta kurti virtualiosios realybės programas išmaniesiems telefonams ir planšetėms, valdomoms „Android N“.

„Android N“ turės naują virtualios realybės sąsajos režimą, kuriame bus rodomos visos programos ir žaidimai. Aplikacijas „Daydream“ jau kuria stambūs turinio teikėjai, kaip antai, „Netflix”, „HBO”, CNN, „Wall Street Journal” ir kiti.

„Google“ taip pat pademonstravo už „Cardboard“ pažangesnę VR šalmo koncepciją ir nedidelį nuotolinio valdymo pultelį, kuris nustato rankų judesius erdvėje.

vr

„Samsung”, HTC, LG, „Xiaomi”, „Huawei“, ZTE, „Asus“ ir „Alcatel“ yra pasiruošę išleisti išmaniuosius telefonus su „Daydream” palaikymu. Platforma bus prieinama jau šį rudenį.

Android Wear 2.0

Renginyje buvo pristatyta nauja išmaniųjų laikrodžių „Android“ versija. Dabar jie bus mažiau priklausomi nuo telefonų, kadangi galės naudoti savo SIM kortelę, ir jos dėka, per Wi-Fi arba korinio ryšio tinklus prisijungti prie mobiliojo interneto.

Įgyvendinti nauji teksto įvesties metodai – klaviatūra ekrane, rašysenos įvestis ir „protingų“ atsakymai. Atsirado daug naujų ciferblatų.

Išplėstos funkcijos sportui ir dabar nebūtina neštis telefono į treniruotę. Laikrodžiai sugebės savarankiškai nustatyti, kokius pratimus atliekate.

wear