AR SUSTABDYSIME SENĖJIMĄ? KĄ GALI MODERNI MEDICINA?

Nuolat girdime, kad senatvė – neišvengiama. O ir laiko nei sustabdyti, nei atsukti atgal neįmanoma. Tačiau ar tai tikrai yra tiesa? Mokslininkai skelbia atrandantys vis daugiau būdų, stabdančių senėjimo procesą. Prognozuojama, kad žmogus kokybišką gyvenimą galės gyventi net 120 ar daugiau metų..

Skamba neįtikėtinai? Mokslininkai neabejotinai tuo tiki ir deda didžiules pastangas, kad įveiktų senatvę ir išsaugotų jaunystę.

Asociatyvi Pexels.com nuotrauka

Priemonės, padėsiančios senėjimą pristabdyti jau dabar

Kol kas išties efektyvaus būdo, kaip sustabdyti senėjimo procesą atrasta nėra. Mokslininkai daug ir intensyviai dirba ties šiuo klausimu ir žingsnis po žingsnio keliauja link norimų rezultatų. Tačiau šiuolaikinė medicina nesnaudžia, nuolat tobulėja ir šiuo metu siūlo veiksmingas priemones, kurios padeda pristabdyti senėjimo procesą ir leidžia ilgiau išsaugoti jaunatvišką išvaizdą. Geriausia yra tai, kad šios priemonės lengvai prieinamos kiekvienam, norinčiam atitolinti pirmuosius senatvės požymius, tokius kaip raukšlės veide ar pasikeitusi veido struktūra. Taigi, kas padeda kovoti su šiais nemaloniais senatvės požymiais?

  • Hialurono rūgšties injekcijos. Šiuo metu hialurono rūgšties injekcijos laikomos vienu efektyviausiu jaunystės eliksyru. Specialistai šią procedūrą atlieka itin profesionaliai, tad daugelis džiaugiasi gerokai atjaunėjusia veido oda ir grįžusia jaunyste. Ką svarbu žinoti apie hialurono rūgšties suleidimo procedūrą? Tai, kad ši procedūra yra veiksminga ir greitai atliekama. Hialurono rūgšties pagalba veiksmingai užpildomos gilesnės nosies ir lūpų raukšlės ar raukšlės, susidariusios aplink burną. Taip pat hialurono rūgšties injekcijomis galima formuoti veido ir smakro ovalą, užpildyti įdubusį veidą, suformuoti skruostus. Reikia žinoti, kad hialurono injekcijomis suteikiamas natūraliai atrodantis rezultatas – veido oda tampa pastebimai jaunesnė, labiau švytinti ir skaistesnė.
  • Botulino toksino injekcijos. Kovojant su mimikos raukšlėmis daugelis kliaunasi botulino toksino injekcijomis. Tai yra veiksmingiausia priemonė siekiant išlyginti gilias raukšles kaktos srityje, tarp antakių, aplink lūpas ar akių kampučiuose. Verta žinoti, kad anksčiau ar vėliau mimikos raukšlės išryškėja pas kiekvieną ir tai retu atveju prideda daugiau grožio. Dažniausiai dėl gilių raukšlių veidas atrodo senesnis, labiau pavargęs. Tad tam, kad veidas vėl suspindėtų jaunyste yra reikalingos botulino toksino injekcijos. Kaip veikia botulino toksinas? Suleidus botulino toksino injekciją į veido raumenis yra blokuojami jiems perduodami nerviniai impulsai, raumenys atsipalaiduoja ir nepageidaujamos raukšlės išsilygina. Svarbu suprasti, kad botulino toksino injekcijos poveikis trunka maždaug 4–6 mėnesius, vėliau raumenys vėl pradeda judėti ir raukšlės grįžta.

Ateities prognozės – nejaugi nebesensime?

Įvairių šalių mokslininkai vis dažniau ir daugiau kalba apie būdus, kurie gali padėti sustabdyti senėjimą. Itin intensyviai senėjimo procesą nagrinėja genetikos mokslų daktaras iš Australijos David’as Sinclair’as. Visame pasaulyje pripažinto mokslininko teigimu, senėjimas – liga ir ta liga yra pagydoma! Savo laboratorijoje atlikdamas įvairius bandymus su pelėmis D. Sinclairas, mano, jog atrado būdą, leisianti pristabdyti senėjimą..

D. Sinclair’as ne vienintelis manantis, kad galima sustabdyti senėjimą. Jau ne vienerius metus mokslininkų akiratyje – senolitiniai vaistai, kurie tiesiogiai veikia senstančias ląsteles. 2015 metais buvo įrodyta, kad senolitiniai vaistai gali turėti įtakos organizmo atjaunėjimui. Naujausi tyrimai – dar tikslesni. Keletas tyrimų parodė, kad senolitiniai vaistai atnaujina graužikų ląsteles ir pailgina jų gyvenimo trukmę. Ateityje mokslininkai pasiruošę šiuos vaistus patobulinti ir atlikti bandymus su žmonėmis ir gyvūnais.

Šie atradimai tik maža dalis to, ko yra pasiekę ir ką yra įrodę mokslininkai, tyrinėjantys senėjimo procesą. Tad nejaugi laukia ateitis, kurioje nebebus senatvės? Atsakymo į šį klausimą dar nėra, kol kas galime tik spėlioti ir apie tai svajoti.

Teisingi įpročiai kovoja su senatve

Dar nežinant, ar mokslas ir moderni medicina išties sustabdys senėjimą galima efektyvių veiksmų imtis patiems. Derėtų žinoti, kad maži, bet teisingi kasdieniai įpročiai atitolina senatvę, pagerina tiek fizinę, tiek psichologinę sveikatą ir net prailgina gyvenimą. Kokie tai įpročiai?

  • Reguliari mankšta. Ne vienas tyrimas įrodė, kad tie žmonės, kurie reguliariai mankštinasi ar yra fiziškai aktyvūs ne tik gali pasigirti geresne sveikata, bet ir gyvena ilgiau. Reguliariai mankštinantis stiprėja kūno raumenys, didėja ištvermė, mažėja rizika susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis. Be to, sistemingai mankštinantis ilgiau jaunas išlieka tiek kūnas, tiek siela. Mankšta – vienas geriausių vaistų nuo depresijos, streso ir nerimo. Tačiau tam, kad kuo ilgiau galėtumėte džiaugtis jaunu kūnu ir siela mankštintis ar užsiimti kita aktyvia veikla reikėtų kasdien, skiriant tam ne mažiau nei 15 minučių.
  • Sveika ir subalansuota mityba. Nustatyta, kad suvartojant mažiau kalorijų gyvenimo trukmė ilgėja, o sveikata gerėja. Valgant sveiką, nekaloringą maistą sumažėja širdies ligų, diabeto ir insulto rizika. Be to, sveika ir subalansuota mityba lemia ir geresnę miego kokybę, o geras miegas – viena iš neblėstančios jaunystės paslapčių. Norint ir gerai jaustis, ir gerai atrodyti patartina rinktis sveikus, organizmui reikalingomis medžiagomis praturtintus produktus.

Taigi, šie du paprasti kasdieniniai įpročiai gali gerokai pakeisti jūsų gyvenimą ir padėti kuo ilgesnį laiką išlikti jauniems, energingiems ir laimingiems. Svarbu prisijaukinti aktyvų gyvenimo būdą ir pajusti malonumą bei lengvumą valgant sveiką maistą. Tuomet kova su senatve neatrodys tokia beprasmė, nes pergalė bus jūsų pusėje.